Author Topic: Téma číslo 2351 (7. 10. 2018) - Světlonoš  (Read 450 times)

Simbacca

  • Kapitán
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 6302
  • The Progeny
    • View Profile
Téma číslo 2351 (7. 10. 2018) - Světlonoš
« on: 06. Oct 2018, 18:02 »
Máte doma tmu? Pomůže Světlonoš!
[„If you can't beat them, eat them.“]

Banana Brannigan

  • Padawan
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 4391
  • Posty 15 Plus
    • View Profile
Profláklá průpovídka
« Reply #1 on: 06. Oct 2018, 23:44 »
Profláklá průpovídka (23 BBY)

„Přináším světlo do tvého domu.“
Přesně tahle slova bylo možno zaslechnout všude tam, kam se vydal jeden z nejlepších stínů v dějinách Řádu Jediů, pozdější inkvizitor Arssadri. Pronášel je s hrdostí a arogancí sobě vlastní, a ač vlastně nikdy nikam toho světla moc nepřinesl, většina temných se ho oprávněně bála. Protože však byl zároveň děsně tajný a tajemný, někde si z toho na prdel nesedli, například v té pevnosti nejmenovaného zlosyna na nejmenované planetě.
„To je dobrý, my tu máme lampičky,“ ucedil strážný z interkomu, dál hrál s kolegy karty a Ruuki si tak dovnitř musel najít cestu skrz kanály.

Fandom: Star Wars
I s malým banánem se dá uhnat velká opice.

Simbacca

  • Kapitán
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 6302
  • The Progeny
    • View Profile
Fiat funkce
« Reply #2 on: 07. Oct 2018, 00:16 »
Fiat funkce (1978)

Když se Fróði poprvé vydal s tátou a s Flannem na průzkum islandské divočiny, byl očekáváním bez sebe. Těšil se, jak budou bojovat s živly, k večeři lovit ovce a nebudou se mýt, to všechno jako malý, protože ostatně malý byl. První zkouškou byla vulkanická jeskyně.
„Vypadá neobydleně,“ konstatoval Finnian, „a mohli bychom tam najít nějaký obsidián na nože – vlezeme tam. Flanne, hlídej pravou stranu, já si vezmu levou.“
„A co já?“ ptal se Fróði, na kterého jako by zapomněli.
„Ty… poneseš pochodeň.“
Inu, někde začít musel, a tak se úkolu zhostil nadšeně a dokonce hořící louč ani nikde nezapomněl.

Fandom: Felix Felicis!
[„If you can't beat them, eat them.“]

Champbacca

  • Velmistr
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 8559
  • The Choosing One
    • View Profile
    • Metsola
Světelná služba
« Reply #3 on: 07. Oct 2018, 00:24 »
Světelná služba

„Já žádám přezkoumání celé téhle záležitosti, je to omyl!“ dupalo individuum u pekelné brány a čert zodpovědný za přijímání by se byl nenechal rozhodit, kdyby vzduchem nezačala létat jména. Protože zatímco šoupnutí do kotle se brání každý, odvolávat se na kamarády každý nemůže. „Já mám známé, abyste věděl, samotného Lucifera, okamžitě mu zavolejte, on už bude vědět!“
„Proč zrovna Lucifera?“ podivil se a vzhlédl od seznamu hříšníků. „Nám přece šéfuje Satan.“
„Ale já slyšel, že ti dva jsou jedna a tatáž bytost?“
„Tak tos slyšel blbě, Lucifer je šéf dispečinku a řídí tady osvětlení. Šup s tebou do kotle, další!“

Fandom: Equilibrium 4k
I may be schizophrenic, but at least I have each other.

Bezzubka

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 1323
    • View Profile
Odznak pro okrasu
« Reply #4 on: 07. Oct 2018, 23:37 »
Odznak pro okrasu

Peggy nikdy úplně neopustil strach ze tmy, a když tedy dostala do držení prefektský odznak, který znamenal, že by měla po večerech hlídkovat na chodbách, nebyla z toho vyloženě nadšená. Raději tu povinnost přehazovala na zbylé prefekty a věnovala se jiným, příjemnějším činnostem. Nakonec se tomu ale stejně nevyhnula a byla donucena alespoň dvakrát týdně ty chodby po večerce zkontrolovat. Naštěstí nemusela nikdy nic řešit, protože nikoho nenačapala. Pravda, nejspíš to mělo co dělat s tím, že si při procházce vždy svítila svou příruční baterkou, takže všichni stihli včas utéct nebo se schovat, ale to jí nakonec bylo vlastně jedno.

Fandom: Felix Felicis!
Always be yourself. Unless you can be a dragon... then always be a dragon.

 

Další pískoviště: