Author Topic: Téma číslo 2325 (11. 9. 2018) - Z deště pod okap  (Read 445 times)

Banana Brannigan

  • Padawan
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 4323
  • Posty 15 Plus
    • View Profile
Téma Z deště pod okap už tu jednou skoro bylo, v únoru 2013. Ale jenom skoro, takže použít se dá.
I s malým banánem se dá uhnat velká opice.

Vatoz

  • Drabbler
  • Lemra líná
  • *
  • Posts: 84
    • View Profile
Pondělí pondělí
« Reply #1 on: 11. Sep 2018, 12:31 »
Pondělí pondělí

V pondělí jsem ze stepu běhala rovnou na klavír,
úterky sólový zpěv a ve volných chvílích akordeon,
středeční diskuzní klub mě vždy naladil před hrou na flétnu,
naštěstí ve čtvrtky bylo dost času na ochotníky.
V pátky jsem většinou někam odjížděla - soustředění toho či tamtoho.

Měla jsem pocit, že se nezlepšuji v ničem z toho dostatečně rychle.
                                                                                               
Pak jsem jednou v létě jela na nerd kemp. Tam jsem si pořídila přenosný stroj času.

Teď toho stíhám za den sedmkrát tolik, studuji prezenčně tři vysoké školy, pracuji  a užívám si život.
Každý den prožiju čtyřikrát. Noci většinou taky. Víkendy šestkrát.   
 
Fandom: Ze života

E. Pokud se v tom poznáš, je ti text věnován.
Když to vypadá jako blbý nápad, bude to blbý nápad.

Simbacca

  • Kapitán
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 6252
  • The Progeny
    • View Profile
Víc vody, vole!
« Reply #2 on: 11. Sep 2018, 17:58 »
Víc vody, vole! (1982)

„Tohle je fakt na prd,“ ucedil nepsaný velitel skupiny studentů, co se navzdory hustému dešti vydala na průzkum Prasinek, a povzdechl si.
„Nezkusíme se schovat támhle pod tou stříškou?“ navrhl jiný a všichni tam skutečně zamířili. Stříška měla ovšem tu vadu, že v ní byla díra jako kráva a na nešťastníky, co si toho nevšimli, se tam vylilo menší jezero. Všichni byli přirozeně mokří až hrůza, zejména přítomné dámy, a ozvalo se i pár neslušných slovíček.
Jediný, kdo si to pochvaloval, byl Fróði.
„Fíha, fakt je to tady mnohem lepší,“ soudil, myslel to úplně vážně a málem chudák dostal pěstí.

Fandom: Felix Felicis!
[„If you can't beat them, eat them.“]

Champbacca

  • Velmistr
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 8477
  • The Choosing One
    • View Profile
    • Metsola
Příjemnější plnění
« Reply #3 on: 11. Sep 2018, 18:04 »
Příjemnější plnění (41 BBY)

Zahřmělo, za posledních deset minut už poosmé, a z nebe se spustil déšť.
Většina fauny Parlara VII už byla dávno v úkrytu, protože podobným průtržím mračen bylo záhodno se vyhnout, a ti, co to ještě nestihli, urychleně vyklízeli pole. Pár okamžiků pastvy navíc prostě nestálo za mokrý kožich, možné oslabení imunity a potenciálně další problémy spojené s příliš velkým přísunem vody. Kdo mohl, zalezl do doupěte.
Champbacca jenom přesunul prázdnou skořápku od jednoho z těch velikých plodů z volného prostranství pod svod ze střechy svého obydlí, aby ho měl dřív plný pitné vody, a dál nevzrušeně baštil guláš z larev.

Fandom: Star Wars
I may be schizophrenic, but at least I have each other.

Banana Brannigan

  • Padawan
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 4323
  • Posty 15 Plus
    • View Profile
Huttská houština
« Reply #4 on: 11. Sep 2018, 18:21 »
Huttská houština

Nejmenovaný moralista z planety Boonta už toho měl tak akorát dost. Nemohl se dál dívat na to, že hned za městem, ve kterém se snaží pokojně existovat, prodává zámožný Hutt lidi jako otroky, a nemohl s tím ani nic dělat, a tak udělal jedinou rozumnou věc, která připadala v úvahu: odstěhoval se. Bohužel však jakožto moralista neměl zrovna velké úspory, jeho rozpočet byl značně omezený a jediné místo, kam ho za těch pár peněz vzali, a to nikoliv bez trochy přemlouvání, byl sousední Sarinin.
Čímž, jak jistě tuší každý, kdo o té planetě kdy něco četl, si chudák moc nepomohl.

Fandom: Star Wars
I s malým banánem se dá uhnat velká opice.

 

Další pískoviště: