Author Topic: Téma číslo 2310 (27. 8. 2018) - Zmatek nad zmatek  (Read 412 times)

Champbacca

  • Velmistr
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 8503
  • The Choosing One
    • View Profile
    • Metsola
Na Helfštýně bylo fajn, teď mě zas čeká Zmatek nad zmatek v práci a při stěhování.
I may be schizophrenic, but at least I have each other.

Banana Brannigan

  • Padawan
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 4335
  • Posty 15 Plus
    • View Profile
Převratová paseka
« Reply #1 on: 27. Aug 2018, 16:18 »
Převratová paseka (19 BBY)

Nedalo se to nazvat jinak než bordelem.
Sotva ustala palba z řad Konfederace, začaly střílet klony, a to tak náhodně, že to zpočátku zavánělo pomatením smyslů. Síla vířila tak divoce, že to nikdo z výsadku nepamatoval, a během několika málo minut byli z dosavadních spojenců a přátel na život a na smrt nepřátelé, kteří nepromarnili jedinou příležitost ustřelit tomu druhému hlavu. Pryč byla soudržnost Republiky, chaos zaplavoval Kashyyyk a každý z duhových rytířů měl takový divný pocit, že tam venku v galaxii je to ještě mnohem horší.
Ještě že se jim povedlo vykopat ten demižon banánovice, jinak by taky zešíleli.

Fandom: Star Wars
I s malým banánem se dá uhnat velká opice.

Simbacca

  • Kapitán
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 6265
  • The Progeny
    • View Profile
Diovská diverze
« Reply #2 on: 27. Aug 2018, 16:26 »
Diovská diverze (1983)

Útok členů Fénixova řádu na jednoho z ministrových poskoků šel přesně podle plánu, i když to tak nejspíš nevypadalo.
Seamus zahájil v přesně určený čas bombardování cíle granáty s matoucím utrjechem, další dva členové Řádu spustili palbu na ochranku a ta sice palbu opětovala, ale pro pro všechny ty exploze a průlet přinejmenším jedné sovy vlastně ani nevěděli, po čem mají střílet a proč. Jinými slovy tam vypukl takový chaos, že chudák temný úředníček uprostřed neměl nejmenší tušení, co se děje a kdo po něm vlastně jde.
Flann to stejně ještě radši pojistil a napálil mu confundo přímo mezi oči.

Fandom: Felix Felicis!
[„If you can't beat them, eat them.“]

Champbacca

  • Velmistr
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 8503
  • The Choosing One
    • View Profile
    • Metsola
Zmatkem zawaleni
« Reply #3 on: 27. Aug 2018, 16:56 »
Zmatkem zawaleni (4011)

„A jestli jsem to dobře nastavil,“ říkal zrovna Alko Naftalen, hledě do křišťálového přijímače, „měli bychom za chvíli vidět nejchaotičtější událost od zahájení vesmíru – druhý ročník Triconu, setkání slovenských a českých fanoušků sci-fi na polské kolonii Cieszyn. Organizují to Poláci.“
To, že se původní první ročník konal ještě na staré Zemi, věděli všichni a dost toho o něm četli, a tak byli značně napjatí. Trumfnou polští pořadatelé svůj předchozí rekord, nebo ne? Zdálo se, že nikoliv, neb se poučili, ale pak...
„Nuda, podrž mi pivo,“ pravila Eris Edvinovi, zmizela v portálu a šla milým conařům vařit trochu těch správných drog.

Fandom: Equilibrium 4k
I may be schizophrenic, but at least I have each other.

Kámen

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 459
    • View Profile
Starý buddhismus
« Reply #4 on: 31. Aug 2018, 20:12 »
Starý buddhismus  (nedělní žolík)

Státní závěrečná zkouška byla drsná. Pisatelka si sotva stačila sednout na lavici („Přijďte půl hodiny předem!") a už ji volali do zasedačky, čas na nervozitu ani nebyl. V porotě seděl vedoucí katedry, odborník na Indii, pak odborník na dějiny a křesťanství. Trojici doplňovala odbornice na islám. Pisatelka proplula obhajobou a svým způsobem i první otázkou. Pak přišla na řadu druhá týkající se buddhismu. A přestože k ní věděla podstatně více, zjistila, že je to vlastně zmatek nad zmatek. Na otázku: „Jak je možné, že něco, co už není, stále ovlivňuje to, co je?“ sice nedošlo, ale na kvantovou fyziku ano. 

Fandom: Reálný život (tu je ten slíbený drabble šutříci!)
Jsem jenom blbej kámen, a přesto jsem napsal víc drabblů než tvoje máma.

 

Další pískoviště: