Author Topic: Bonus číslo 291 (15. 8. 2018) - Historie velkých objevů  (Read 469 times)

Champbacca

  • Velmistr
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 8559
  • The Choosing One
    • View Profile
    • Metsola
Dnes si povíme něco z Historie velkých objevů, a to pěkně vzdělávací formou. Tento bonusový drabble musí obsahovat alespoň pět historických dat (ať už jenom letopočtů, nebo celých, a to v jakémkoliv kalendáři daného fandomu), přičemž samozřejmě čím víc, tím líp.
I may be schizophrenic, but at least I have each other.

Simbacca

  • Kapitán
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 6302
  • The Progeny
    • View Profile
Výčet velkých věcí
« Reply #1 on: 13. Aug 2018, 17:20 »
Výčet velkých věcí

1977: Fróði zjistil, že jeho máma není jediná holka na Zemi.
1978: Fróði zjistil, že i v jejich hospodářství se občas nějaká objeví.
1979: Fróði zjistil, že se mu líbí. Hlavně zrzavé.
1980: Fróði zjistil, že v Bradavicích jich jsou mraky, některé dokonce dvakrát.
1981: Fróði zjistil, že existují kluci, co se jim holky nelíbí. Zjistil, nikoliv pochopil.
1982: Fróði zjistil, že se občas vyplatí holku vytáhnou z vody, i když jinak by je tam radši házel.
1983: Fróði zjistil, že knihovna není zas tak nudné místo.
1984: Fróði zjistil, že rozhodně není gay.
1985: Fróði zjistil, že má talent.

Fandom: Felix Felicis!
[„If you can't beat them, eat them.“]

Champbacca

  • Velmistr
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 8559
  • The Choosing One
    • View Profile
    • Metsola
Pár patentů
« Reply #2 on: 14. Aug 2018, 17:27 »
Pár patentů

V roce 2044 se stal objevem číslo jedna iontový motor, který zkrátil cestu mezi Marsem a Zemí na tři dny a značně urychlil kolonizaci. Roku 2077 ho trumfly motory lepší, nadsvětelné.
Hromadnou kolonizaci vesmíru zpomalilo, když se kolem roku 2090 objevila Černá flotila a začala přepadat civilní lodě. Až v roce 2117 vědci konečně objevili spolehlivou nadsvětelnou komunikaci a roku 2174 bylo objeveno mimozemské kafe. Yai! Roku 2186 se objevilo pár vlkodlaků, co se přestali schovávat před lidmi, a byla z toho nejen právnická válka.
O pouhé tři roky později byl vynalezen flashforming a najednou bylo ve vesmíru místa dost.

Fandom: Equilibrium 4k
I may be schizophrenic, but at least I have each other.

Banana Brannigan

  • Padawan
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 4391
  • Posty 15 Plus
    • View Profile
Lepší než koňská hlava
« Reply #3 on: 14. Aug 2018, 18:10 »
Lepší než koňská hlava

Seržant Lom od bespinské celní správy měl na svém kontě hned několik fenomenálních úspěchů.
V roce 30 BBY objevil v jinak docela nenápadném transportéru skryté prostory na pašování, v roce 28 BBY totéž, navíc napěchované otroky, a roku 25 BBY našel v podobných skrýších dokonce napěchované otroky, kteří byli napěchováni drogami. V roce 21 BBY pak objevil způsob, jak při prohlídkách vesmírných lodí využívat speciálně vycvičené mynocky, a našel díky tomu další hromadu kontrabandu určenou primárně pro Hutta Zorbo.
Po roce 20 BBY se mu však začaly na účtě pravidelně objevovat velké částky a s objevováním byl jednou provždy konec.

Fandom: Star Wars
I s malým banánem se dá uhnat velká opice.

Kámen

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 459
    • View Profile
Stručná historie strádání
« Reply #4 on: 14. Aug 2018, 18:19 »
Stručná historie strádání

Lotyš si psal deník. Na vlnitý plech jurty. Cihlou.
5. 8. 1990. Rubu kamení. Třeba najdu zemiak. Spíš ale ne.
13. 5. 1995. Rubal jsem kamení a objevil obrovský zemiak. Sláva!
19. 5. 1995. Nedaří se mi ho vykopat, jak je obrovský. Zlomil jsem krumpáč, teď musím rubat rukama, jako můj otec a děd.
18. 8. 1995. Obětoval jsem mnoho potu a mnoho krve, ale konečně jsem odkryl okraje zemiaku. Je obrovský. Teď jen odhrabat zbytek hlíny a zvednout ho. Nebude to snadné.
13. 3. 2015. Prozřel jsem. Nebyl to zemiak. Byla to lež, halucinace z hladu. Sbohem, krutý světe.

Fandom: Lotyšské vtipy
Jsem jenom blbej kámen, a přesto jsem napsal víc drabblů než tvoje máma.

 

Další pískoviště: