Author Topic: Téma číslo 2248 (26. 6. 2018) - Celozrnný chleba  (Read 541 times)

Banana Brannigan

  • Padawan
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 4391
  • Posty 15 Plus
    • View Profile
Dejte si Celozrnný chleba a napište drabble.
Snad se z vás nestanou vegani.
I s malým banánem se dá uhnat velká opice.

Kámen

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 459
    • View Profile
Převratný patent
« Reply #1 on: 25. Jun 2018, 16:52 »
Převratný patent

Byl to slavný den pro celé Lotyšsko. Tamní vědci dostali na pár hodin opušťák z gulagu a navzdory hladu a zimě se jim podařil fenomenální objev sponzorovaný politbyrem, bez nějž by se jistě nikdy nepodařil. Nešlo o nové zbraně proti imperialistům, nešlo o novou metodu pěstování mrazuvzdorných zemiaků, kterou by celá země jistě užila, a nešlo dokonce ani o prototyp reaktoru, co by fungoval na slzy a deprese a generoval energii.
Kdepak, byl to celozrnný chleba, něco dosud v Lotyšsku nevídaného a tedy právem považovaného za zázrak. Obsahoval celé jedno zrno ovsa. Zbytek bylo kamení.
Takový je život v Lotyšsku.

Fandom: Lotyšské vtipy
Jsem jenom blbej kámen, a přesto jsem napsal víc drabblů než tvoje máma.

Champbacca

  • Velmistr
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 8559
  • The Choosing One
    • View Profile
    • Metsola
Zužitkovávání zmetků
« Reply #2 on: 25. Jun 2018, 17:09 »
Zužitkovávání zmetků (20 BBY)

Z kuchyně se valil hustý dým a až v ředitelně bylo cítit spáleninu. Jinými slovy Jessica zase vařila.
[„Mám se vůbec ptát, co to mělo bejt?“] zeptal se velmistr, když se nonšalantně dostavil s jedním hasičákem navíc a nepřekvapivě zjistil, že vlastně nic nehoří, že všechno jde podle plánu.
„Pekla jsem chleba.“ To Champbaccu zmátlo.
[„A… proč?“]
„Ne obyčejný, samozřejmě, celozrnný. Ve skladišti jsem našla pytel celozrnné žitné mouky z Azoamu a takový chleba je děsně zdravý.“
[„Víš, co je ještě zdravější?“] namítl Wookiee, ale na tip nečekal. [„Kvas. Podej mi hrnec, sleduj a uč se.“]
A bylo to dobré.

Fandom: Star Wars
I may be schizophrenic, but at least I have each other.

Banana Brannigan

  • Padawan
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 4391
  • Posty 15 Plus
    • View Profile
Nutriční nedorozumění
« Reply #3 on: 25. Jun 2018, 17:57 »
Nutriční nedorozumění

Bachař, jenž právě vítal bandu zubožených otroků ve stanu, který je měl na chvíli ochránit před spalujícím sluncem, byl sice jenom špinavý Rodian, ale tvářil se, jako by právě uváděl delegaci senátorů na luxusní banket.
„Tak, panstvo, k dnešnímu obědu máte...“ pravil radostně, sotva viděl první špinavé ksichty, začetl se do jídelního lístku a očividně sám nevěřil svým očím. „Celozrnný chleba?“
Omyl se samozřejmě brzy vysvětlil.
„Počkat, aha, já na to blbě vidim,“ opravil se s naprosto neadekvátním smíchem dřív, než si otroci stihli vyměnit překvapivé pohledy. „Ne celozrnnej, plesnivej, prostě jako vždycky. Pitomý niktoánský runy, tak prosím, račte dál...“

Fandom: Star Wars
I s malým banánem se dá uhnat velká opice.

Simbacca

  • Kapitán
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 6302
  • The Progeny
    • View Profile
Mediální manipulace
« Reply #4 on: 25. Jun 2018, 18:15 »
Mediální manipulace (1983)

Dezinformovat kouzelnickou veřejnost bylo pro ministerské pracovníky klíčové, ale taky pěkně náročné. Své o tom věděla i Sylvia Harrington, kterou si cestou z práce pravidelně odchytávali bulvární novináři s dotazy, jestli věří ministerské verzi událostí kolem skonu toho, jehož jméno je lepší nevyslovovat, a jestli to náhodou nemohlo být jinak. Většinou je posílala k šípku, ale ten tlak začínal být nesnesitelný.
„Víte co? Máte pravdu, bylo to trochu jinak,“ vypadlo z ní po týdnu. „Ministrova pracovna po tom souboji nebyla plná zpívajícího hořícího želé, ale zpívajícího celozrnného chleba.“
Až pak pochopili, že to nemá cenu, a našli si jinou oběť.

Fandom: Felix Felicis!
[„If you can't beat them, eat them.“]

Morčátko

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 1174
  • Hlodavec
    • View Profile
Všechno špatně
« Reply #5 on: 26. Jun 2018, 13:53 »
Všechno špatně

Od té doby, co s velkou parádu skončil školní rok, se Romeo necítil úplně dobře. OVCE by sice v momentálním režimu udělal, i kdyby byl opravdový tupec, ale o to mu ani tak nešlo. Škola mu vždycky byla u zadku. Vlastní budoucnost ale ne (nakolik se mohlo zdát, že se tyto dvě tvrzení vylučují).
Romeo se necítil dobře proto, že nic nebylo, jak si představoval. Už nežil doma. Nebo spíš to nebyl domov jako kdysi – snoubenka ho fatálně zkazila. Z jeho ložnice byla jejich ložnice, z volného času žádný a z chleba najednou celozrnný.
Nic nebylo, jak si Romeo představoval.

Fandom: Felix Felicis!

Woallc Con-Denyzz

  • Rytíř politická mrtvola
  • Le...
  • *
  • Posts: 425
    • View Profile
Recept
« Reply #6 on: 26. Jun 2018, 20:19 »
Recept

Ankh-morpork na Středozemi byl samozřejmě také plný trpaslíků.
Kovi Kovadlinka byl zdatný válečník ale i  vyhlášený pekař trpasličího chleba.
Protože dlouho nebyla žádná válka rozšířil se mezi Ankh-morporkskou trpasličí komunitou malý neduh. Byla to nadváha.
Kovi douho přemýšlel jak by svým krajanům pomohl. Az jednoho dne upekl svůj první celozrnný chleba.
Nová receptura měla zprvu v trpasličích kruzích ohromě velký úspěch.
Jenže jak všichni přece víme pravý trpasličí chleba se nejen ji ale používá i jako zbraň.
Nová receptura sice trpaslíkům pomohla s nadváhou ale pro válčení byla apsolutne k hovnu. A tak ta receptuea velmi brzo upadla do zapomnění.

Fandom: Středozem

 

Další pískoviště: