Author Topic: Bonus číslo 276 (21. 4. 2018) - Starý zákon  (Read 376 times)

Champbacca

  • Velmistr
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 8559
  • The Choosing One
    • View Profile
    • Metsola
Bonus číslo 276 (21. 4. 2018) - Starý zákon
« on: 19. Apr 2018, 17:25 »
Na DMD vyvěsili bonus - Já nic, já muzikant - tak směle kombinujte s tématem naším, kterým je pro nedostatek prorockých knih bez jména v názvu genericky Starý zákon.
Nekrolog to být nemusí, ale samozřejmě může.
I may be schizophrenic, but at least I have each other.

Banana Brannigan

  • Padawan
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 4391
  • Posty 15 Plus
    • View Profile
Prošlá protekce
« Reply #1 on: 19. Apr 2018, 17:50 »
Prošlá protekce

„Nemůžete se mnou takhle zacházet!“ hájil se jeden z těch nemoudrých nových otroků, co jim ještě pořádně nedocházela jejich nová pozice, a Zygerriana před transportem to pobavilo natolik, že přestal sledovat hořící město a zeptal se.
„A proč jako ne?“
„Protože jsem klavírista naší filharmonie,“ odvětil chlapík hrdě a skoro dotčeně, že to musí vysvětlovat, „a podle zákonů platných na naší planetě po stovky let se členové filharmonie nesmí převážet z hlavního města, pokud s tím osobně nesouhlasí.“
„Jo, kámo, ale teď žiješ podle novejch zákonů, našich,“ ucedil pirát, šel ho popohnat elektrickým obuškem a pro jistotu mu zlámal prsty.

Fandom: Star Wars
I s malým banánem se dá uhnat velká opice.

Morčátko

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 1174
  • Hlodavec
    • View Profile
Zábavná vražda
« Reply #2 on: 21. Apr 2018, 21:14 »
Zábavná vražda

Když byl člověk vrahem z povolání, potřeboval si i po letech u Temného bratrstva zakázku trochu ozvláštnit. Když jste věděli, kde najdete cíl, tak proč nepřijít se stylem?
„Tak, kde mám medovinu?“
Hostinský přestal šudlat korbel a pochybovačně povytáhl obočí.
„No, jsem přece bard, ne?“ praštil vrah do strun loutny. Naštěstí fakticky uměl hrát. „To je takový zvyk, jestli se nemýlím, vy mě pohostíte, já vás obveselím. To už je takový starý zákon, chlape.“
A tak hrál až do rána… kdy hosté našli hostinského s nožem v zádech. Vrah s odchodem zbytečně nechvátal. On přece nic, on byl jen muzikant!

Fandom: Skyrim

Champbacca

  • Velmistr
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 8559
  • The Choosing One
    • View Profile
    • Metsola
Novelizace neviny
« Reply #3 on: 21. Apr 2018, 22:22 »
Novelizace neviny

Zapírat, to byla vždycky Vojtova specialita. Ať provedl cokoliv, většinou po přistižení nasadil andělský pohled a tvrdil, že on to rozhodně nebyl, že je jenom zase obětí justičního omylu. Školnice o tom věděla svoje.
Problém byl, že tahle technika mu procházela jenom v raném věku, kdy ten andělský kukuč v kombinaci s nevinnou mladickou tváří skutečně měl sílu. Později, po odletu z akademie a pokusech o uživení se v drsném prostředí hazardních her, musel vsadit na něco jiného.
„To ale zakazoval starý zákon,“ bránil se pak vždycky když byl přistižen při podvádění, „přečtěte si novelizaci!“
Následného zmatení využíval k úprku.

Fandom: Star Wars
I may be schizophrenic, but at least I have each other.

Simbacca

  • Kapitán
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 6302
  • The Progeny
    • View Profile
Vypadlý Vincent
« Reply #4 on: 21. Apr 2018, 22:36 »
Vypadlý Vincent

Mnohým lidem bylo jistě podezřelé, že se Vincent Kane, kterého bylo většinou všude plno, po roce 1981 téměř neukázal na veřejnosti. Důvodem byla jistá veselá historka, která se mu přihodila krátce po dostudování Bradavic.
„Heretiku!“ zařvalo na něj jakési individuum na ulici, „znevažuješ Starý zákon a přijdeš do pekla!“
Vincent nechápal.
„Teta, klid,“ snažil se to ukecat, „já nic neznevažuju, jsem jenom obyčejnej muzikant, proti zákonům nic nemám!“ O tom, že přijde do pekla, se nehádal.
Dáma se však nedala, za to, že měli v repertoáru píseň „Mojžíš je kokot“ ho společně s kolegy z kostela strašně zmlátila a bylo.

Fandom: Felix Felicis! (AU?)
[„If you can't beat them, eat them.“]

 

Další pískoviště: