Author Topic: Téma číslo 2183 (19. 4. 2018) - Ámos 5.13  (Read 450 times)

Champbacca

  • Velmistr
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 8559
  • The Choosing One
    • View Profile
    • Metsola
Téma číslo 2183 (19. 4. 2018) - Ámos 5.13
« on: 18. Apr 2018, 14:13 »
"Protož rozumný v ten čas mlčeti musí, nebo čas ten zlý jest."
Což je v zemi, kde vládne estébák, takový trochu prorocký.
I may be schizophrenic, but at least I have each other.

Vatoz

  • Drabbler
  • Lemra líná
  • *
  • Posts: 84
    • View Profile
Mlčení má krátké nohy, daleko nedojde
« Reply #1 on: 18. Apr 2018, 18:20 »
Mlčení má krátké nohy, daleko nedojde

Nazdar lidi.
Věděl jsem, že bez mlčení nejsou koláče (jako třeba koblihy), a samozřejmě že kdo jinému jámu kopá, sám do ní mlčí. Proto jsem tak  dlouho do lesa mlčel až se  lesa zamlčelo.
A mlčelo se hodně, třeba o tom, že lepší mlčet do hrsti, než čapí hnízdo na střeše.

Celou dobu jsem mlčel jak kniha. Ono totiž samozřejmě kdo rychle mlčí, dvakrát mlčí.
Mezi slepými je mlčenlivý králem. Když jsem se domlčel k úřadu, samozřejmě se svým  plynulým českým mlčením, protože kolik mlčení znáš, tolikrát jsi člověkem,  věděl jsem že jsem v cíli, věren svému mottu nekecáme, mlčíme.

Fandom: Politika
Když to vypadá jako blbý nápad, bude to blbý nápad.

Morčátko

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 1174
  • Hlodavec
    • View Profile
Mlčeti zlato
« Reply #2 on: 19. Apr 2018, 14:18 »
Mlčeti zlato

Daniel sice nebyl hloupý, ale co se sociální inteligence a mezilidských vztahů týkalo, byl notně nechápavý a nebylo mu pomoci. Když do učebny lektvarů vešel Sincere Gall, očividně ve velmi špatné náladě, všichni zmlkli a snažili se splynout s prostředím. Ne tak Daniel. „Pane profesore?“ ozval se. Pohled, který mu věnoval profesor, nebyl tak strašný – pohledy, které mu věnovala třída, mluvily za vše. Danieli, zatraceně, mlč! Ale Daniel byl sociálně neinteligentní. „Máte opravené písemky?“ Vzadu někdo zaúpěl a profesor se pomalu a zlověstně začal přibližovat k Danielově lavici. Jemu už bylo jasné, že jeho ledviny skončí ve sklenici s lihem.

Fandom: Felix Felicis!

Banana Brannigan

  • Padawan
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 4391
  • Posty 15 Plus
    • View Profile
Dva druhy dříčů
« Reply #3 on: 19. Apr 2018, 17:49 »
Dva druhy dříčů

Umět mlčet, to byla pro všechny otroky napříč galaxií naprosto stěžejní schopnost.
Bylo totiž většinou úplně jedno, jestli je dotyčný raketovým inženýrem nebo profesionálním loupačem brambor, tak jako tak musel při nástupu do kamenolomu vědět, že je zdravé držet hubu a krok. Už na palubě otrokářské lodi krátce po nájezdu a naložení nového zboží se většinou ukázalo, kdo z nováčků je rozumný a ví, že teď bude lepší ani nehlesnout, a kdo má naopak potřebu začít hulákat cosi o svých právech a o kontaktech na věhlasné právníky, případně na tatínky, co otrokářům vyhlásí válku.
Ti druzí zpravidla moc dlouho nevydrželi.

Fandom: Star Wars
I s malým banánem se dá uhnat velká opice.

Simbacca

  • Kapitán
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 6302
  • The Progeny
    • View Profile
Moment moudrosti
« Reply #4 on: 19. Apr 2018, 18:30 »
Moment moudrosti (1979)

Většina lidí by z pozvánky na svatbu vlastní sestry měla radost, Edwin nešťastně zavyl a ani vidina spousty chlastu a nejspíš nějakých těch družiček mu nezabránila odpovědět tak, jak odpověděl.
„Ségra, soráč, ale to já nemůžu tohle. Vždyť určitě moc dobře víš, že tam pak ten ouřada pobízí lidi, ať mluví teď, nebo navždy mlčí, a taky moc dobře víš, že já mlčet nedokážu ani ve věci mnohem neškodnější, než je tvůj sňatek s výše uvedeným hňupem, co si jako malej moc zhurta sednul na postavený pravítko. Je to pro tvý dobro!“
Netřeba snad dodávat, že se Christine docela ulevilo.

Fandom: Felix Felicis!
[„If you can't beat them, eat them.“]

Champbacca

  • Velmistr
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 8559
  • The Choosing One
    • View Profile
    • Metsola
Trantorské ticho
« Reply #5 on: 19. Apr 2018, 18:44 »
Trantorské ticho (7 BBY)

V té jinak celkem zbytečné hospodě na Trantoru měli sice dobré pivo, ale těch keců co tam člověk slyšel, to za to snad ani nestálo.
Scházeli se tam nejspíš všichni příznivci Impéria z celé planety, od otevíračky do zavíračky v jednom kuse řešili politiku a běda tomu, kdo si s nimi dovolil nesouhlasit. Hned byl za levičáka, sluníčkáře a zrádce, na kterého volali policii, zejména pokud byl tento z nějaké té exotičtější rasy nebo nevypadal jako příkladný občan.
Champbacca měl naštěstí moudrost 19, a tak si prostě při každé návštěvě v tichosti vychutnal jednoho tupláka a šel do Zkurvený díry.

Fandom: Star Wars (#novej_kánon)
I may be schizophrenic, but at least I have each other.

 

Další pískoviště: