Author Topic: Téma číslo 2157 (24. 3. 2018) - Zgoblinvzdorňování kurníku  (Read 500 times)

Simbacca

  • Kapitán
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 6302
  • The Progeny
    • View Profile
Goblinproofing One's Chicken Coop.
Pokud se dobře pamatuju, je to poslední -vzdorňování čehokoliv tenhle měsíc, ale slíbit to nemůžu.
[„If you can't beat them, eat them.“]

Banana Brannigan

  • Padawan
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 4391
  • Posty 15 Plus
    • View Profile
Skřeti a slepice
« Reply #1 on: 23. Mar 2018, 14:49 »
Skřeti a slepice

Otázka, jak zabránit nepovolaným zmetkům v přístupu ke kvočnám, trápila nejen drobné hospodáře napříč galaxií, ale taky slavného a mocného Hutta Zorbo. Pravda, nejednalo se ani tak o slepice z kurníku, jako spíš o luxusní bílé (a jinak barevné) maso z harému, ale princip byl stejný – pořád se našla spousta ošklivých skřetů, co se tam snažila vecpat a nedělat tam nic dobrého.
Oni výše zmínění drobní hospodáři to většinou řešili preventivním zabarikádováním alternativních přístupových cest a nastražením otrávených návnad, Hutt vsadil na šíření fám o tom, jak strašně každý takový skřet dopadne.
Ačkoliv to vlastně nebyly fámy, moc to nefungovalo.

Fandom: Star Wars
I s malým banánem se dá uhnat velká opice.

Champbacca

  • Velmistr
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 8559
  • The Choosing One
    • View Profile
    • Metsola
Správa snůšky
« Reply #2 on: 23. Mar 2018, 15:06 »
Správa snůšky (22 BBY)

[„Tati, asi máme problém,“] oznamoval Simbacca velmistrovi smrtelně vážně a ten tedy odložil pivo, aby si to náležitě vážně vyslechl.
[„Povídej.“]
[„Četl jsem, že zalaačí vajíčka děsně rádi žerou goblini, tak musíme nějak zabezpečit líheň.“]
Champbacca si ho přeměřoval pohledem. Sám o tom četl, ale na rozdíl od svého syna věděl, že jsou to folklórní povídačky a žádní golbini ve skutečnosti neexistují. Otázkou bylo, jak to podat mřnousovi, aby se necítili obelhaně.
[„Mno,“] začal pomalu, [„ale to platí na Naboo, ne tady, kde zalaacy normálně nežijí. Tady žádní vejcožraví skřeti nejsou, neboj.“]
Tedy kromě Nevy, ale ten se snad udrží.

Fandom: Star Wars
I may be schizophrenic, but at least I have each other.

Kámen

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 459
    • View Profile
Výnosy z vajec
« Reply #3 on: 23. Mar 2018, 15:13 »
Výnosy z vajec

Jestli měla Sněžná někdy nějaký problém, nebyl to sníh ani nedostatek alkoholu, ale přemnožení goblini v okolních horách.
Ti parchanti byli totiž výrazně mazanější než rezidentní lišky a žádné preventivní opatření, které mělo bránit jejich vniknutí do trpasličích kurníků, prostě nefungovalo. Petlice, kombinační zámky, sklopce i nástrahy, všechno bylo marné, zámky lotři vylomili a trpaslíci tak měli čím dál méně vajec a čím dál více vzteku na ty plíživé mizery, co po sobě nechávali jenom spoušť.
Nakonec to vyřešili tak, že slepice přestali chovat, vejce dováželi z království a postavili pořádný prasečák s kolektivní správou a pod ochranou profesionálních žoldáků.

Fandom: Lineage 2
Jsem jenom blbej kámen, a přesto jsem napsal víc drabblů než tvoje máma.

Simbacca

  • Kapitán
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 6302
  • The Progeny
    • View Profile
Promarněný profík
« Reply #4 on: 23. Mar 2018, 15:23 »
Promarněný profík (1980)

„To víte, teta,“ rozumoval Edwin a korzoval u toho před kurníkem, „máte to blbě zabezpečený. Ty špíny divoký vám sem tudymahle vlezou a pak je jasný, že berou nejen vajíčka, ale sem tam i slepici. Jó, my se po nich s chlapama samozřejmě po okolí kouknem a ráno si tu na ně počíháme, ale měla byste lepší si to tu proti nim zabezpečit. Já bych vám tam mohl šoupnout… no, to ne, teta, neblbněte, nejste můj typ, ne že byste teda byla nějaká hrozná čarodějka, viděl jsem horší...“
Než domluvil, volala si o nového likvidátora, ovšem rozhodně si tím nepomohla.

Fandom: Felix Felicis!
[„If you can't beat them, eat them.“]

Morčátko

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 1174
  • Hlodavec
    • View Profile
Záhada mizející kvočny
« Reply #5 on: 24. Mar 2018, 21:57 »
Záhada mizející kvočny

Když byla nouze, hluboko do kapsy a prázdno v žaludku, zaklínači obvykle nepohrdli žádnou prací. Geralt se sice rád oháněl fiktivním kodexem všech vědmáků, ale když to bylo špatné, i on vzal téměř cokoli. Téměř – pokud nešlo o monstra, dal ruce pryč.
Což v tomto případě nešlo.
„Pane zaklínači, vidíš to? Každou noc mi goblini kradou slepice z kurníku.“
„Goblini?“ Představa kobolda, jak krade slepice, se Geraltovi zrovna nepozdávala.
„Co jinýho? Jsou mazaný. Otevřou si, jednu kvočnu mi vezmou, a jsou v tahu. Mohl bys mi ten kurník… Zabezpečit? Zaplatím!“
Geralt souhlasil – proč ne. Ale pochyboval, že soused přestane krást.

Fandom: Zaklínač

 

Další pískoviště: