Author Topic: Téma číslo 2138 (5. 3. 2018) - Recyklujeme staré hroby  (Read 515 times)

Simbacca

  • Kapitán
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 6302
  • The Progeny
    • View Profile
Reusing Old Graves: A Report on Popular British Attitudes
Podtitul v tématu být nemusí, ale jsou za něj bezvýznamné body k dobru.
[„If you can't beat them, eat them.“]

Kody-Kann Tonewy

  • Rytíř politická mrtvola
  • Lemra líná
  • *
  • Posts: 51
  • Lepší souzen, než nesen
    • View Profile
Kdo s čím zachází tím taky schází...
« Reply #1 on: 05. Mar 2018, 13:23 »
Kdo s čím zachází tím taky schází...

Hrobky se nevykrádaj. To je základ. Čerpá se z nich moudrost…

„Co tady děláš?“ zeptal jsem se “hledačky pokladů“.
„Asi to, co ty, hádám, ale byla jsem tu první, tak odpal hezoune!“ …líbím se jí…
„Já jsem tu kvůli pokladu děvče. Víš, kolik odměna za tebe dělá teď?“ ušklíbl jsem se provokativně.
„…nechci problémy. Víš dobře, co se mnou udělají, když mě jim vydáš…“
„Vím, proto jsem tu.“ řekl jsem chladně.

Ze tmy za mnou cvakl mechanismus a projektil precizně proletěl kolem mé šíje a směřoval k “pokladu“. Nedoletěl. Střelec už z hrobky nevyšel…

„Děkuju,“ řekla po tom všem sladce…


Fandom: Tonewy´s Sex Wars

Banana Brannigan

  • Padawan
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 4391
  • Posty 15 Plus
    • View Profile
Mnoho mrtvého masa
« Reply #2 on: 05. Mar 2018, 17:03 »
Mnoho mrtvého masa

O recyklaci hrobů věděl největší sarininský otrokář úplně všechno. Respektive tedy jeho zaměstnanec pověřený správou odpadu, jak se tomu říkalo, neboť na řešení takovýchto záležitostí byl nejvyšší osobně příliš vytížený, líný a vůbec.
Při ceně, kterou měl na tamních tržištích průměrný živý otrok, se nelze divit, že se mu příliš nechtělo kopat pro každého zvláštní jámu. A takový průměrný mrtvý otrok měl cenu přirozeně ještě výrazně nižší, nejen na Sarininu, kde jich denně umíraly celé zástupy.
A tak šikula hroby prostě recykloval.
Otázkou ale je, jestli se to vůbec dá nazvat recyklací, když používal pořád jeden a ten samý, masový...

Fandom: Star Wars
I s malým banánem se dá uhnat velká opice.

Champbacca

  • Velmistr
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 8559
  • The Choosing One
    • View Profile
    • Metsola
Rekognoskační rakve
« Reply #3 on: 05. Mar 2018, 17:53 »
Rekognoskační rakve (19 BBY)

Kerrchak s Korrak byly sice odhodlané získat pro bezbranné vesnice téměř jakoukoliv republikovou techniku, ale když se jim povedlo vystopovat zrovna skupinu AT-RT, nadšené nebyly. Vždyť to byly vlastně takové rakve na nožičkách, tuplem když je řídil Wookiee, který poskytoval mnohem větší cíl než průměrný klon.
Chvíli tedy zvažovaly, že je nechají jít a zaútočí třeba na mnohem užitečnější AT-TE, ale pak to Kerrchak zahlédla.
Jednak dvě AT-PT o pár metrů dál, která už se použít dala, ale hlavně partu viditelných zoufalců, kteří budou za pár hrobů z druhé ruky jistě tuze rádi a ještě jim poskytnou docela užitečnou diverzi.

Fandom: Star Wars
I may be schizophrenic, but at least I have each other.

Simbacca

  • Kapitán
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 6302
  • The Progeny
    • View Profile
Krypta z kytiček
« Reply #4 on: 05. Mar 2018, 21:16 »
Krypta z kytiček

Ačkoliv to byli většinou Skoti, kdo platil za největší skrblíky ostrovů a vlastně i celé Evropy, byl tu jeden zvyk, díky kterému jim irští druidové solidně šlapali na paty.
Z respektu k přírodě totiž po smrti své tělesné schránky neukládali k věčnému odpočinku do dřevěných beden a na specializovaná místa, nýbrž se nechali vrátit do přírody a nebránili koloběhu látek v přírodě. Nakrmili jím červy a bakterie a než se jejich děti nadály, nezřídka na tom místě rostl košatý strom.
Tady se pro změnu nabízela otázka, jestli to šlo nazývat recyklací hrobů, když to vesměs byly jenom díry v zemi...

Fandom: Felix Felicis!
[„If you can't beat them, eat them.“]

Morčátko

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 1174
  • Hlodavec
    • View Profile
Pracovní nabídka
« Reply #5 on: 11. Mar 2018, 15:43 »
Pracovní nabídka (nedělní žolík)

„Tak, co přesně by ta práce jako zahrnovala?“ nakrčil obočí podezřívavě Stenvar. Rodák z Větrného Žlebu si ale poslední dobou nemohl moc vybírat – ačkoli bylo dobře, že válka skončila, ona jako žoldák teď neměl moc pracovních nabídek.
„To by bylo jednoduché – sestup do mohyly a úklid katakomb. Extrahování náhrobků, obsah hrobů, kosti nebožtíků – pouze těch bezejmenných…“ začal výčet aldmerský mág sedící na druhé straně stolu.
„Počkat, počkat, to mám jako za prachy vykrádat hroby? Nordů? Tak to nasrat,“ zavrtěl hlavou Stenvar.
Aldmer odměřeně sáhl do brašny a položil na stůl naditý váček zlata. „Říkejme tomu… Třeba recyklace. To je legální.“

Fandom: Skyrim

 

Další pískoviště: