Author Topic: Téma číslo 2126 (21. 2. 2018) - Máš mě v patách  (Read 537 times)

Champbacca

  • Velmistr
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 8503
  • The Choosing One
    • View Profile
    • Metsola
"Máš mě v patách!" - Kámen, všem těm, co přestali psát drabbly
I may be schizophrenic, but at least I have each other.

Kara Melka

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 1233
  • Zákeřně sladká.
    • View Profile
Běhat? Tak určitě!
« Reply #1 on: 21. Feb 2018, 07:45 »
Běhat? Tak určitě! (1982)

„Monty, běžíš?“ ohlížel se za sebe při společném tréninku Zmijozelu a Mrzimoru Asbjorn, když měli zrovna uběhnout tři kolečka kolem famfrpálového hřiště. Přišlo mu, že už za sebou mrzimorského chytače nevidí a hlavně neslyší jeho funění, a bál se, jestli neumřel.
„Jo, jsem ti v patách!“ ozvalo se z povzdálí, a tak to Bjorn dál neřešil.
Nemohl tušit, že Monty hned vzápětí zaběhne pod plachtu nejbližší z tribun, aby si oddechl a dal si svačinku, a k běžcům se znovu přidá až ve chvíli, kdy poběží poslední kolečko. Proč by se namáhal? Navíc takhle po ránu a kvůli famfrpálu? Blázni!

Fandom: Felix Felicis!

Simbacca

  • Kapitán
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 6265
  • The Progeny
    • View Profile
Paty a Pat
« Reply #2 on: 21. Feb 2018, 18:07 »
Paty a Pat (22 BBY)

Když se Jessica ujala Simbaccy jako svého nového padawana, netušila ještě, kolik srandy si spolu užijí. A kolik srandy si užije jejich okolí.
Champbacca tuze rád sledoval jejich společná cvičení. Většinou si připravil snídani, natočil tupláka a od novin sledoval, co vymyslí tentokrát. Dnes to byl kondiční běh po jeskyni.
„Poběžíme, co to dá,“ vysvětlovala mu pomalu, protože na tom s basicem nebyl zrovna valně, „a tvým úkolem bude držet se mi neustále v patách, jasné?“
[„No, jak myslíš,“] přikývl trochu váhavě, na znamení vyběhli za roh a ozvala se rána následovaná klením rudovlasé mistryně.
„V patách, ne za paty!“

Fandom: Star Wars
[„If you can't beat them, eat them.“]

Banana Brannigan

  • Padawan
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 4335
  • Posty 15 Plus
    • View Profile
Drsný deterrent
« Reply #3 on: 21. Feb 2018, 18:35 »
Drsný deterrent

Ačkoliv byl Zorbův palác, a to včetně trůnního sálu, místem s nejvyšší koncentrací kriminálních živlů v přilehlém sektoru, v něm samotném ke zločinům téměř nedocházelo. Nemohla za to přitom ani parchantská kolegialita, ani Huttova autorita, mohl za to Tonda, gamorreánský bachař.
Otroky přiměl k submisivitě jednoduchou demonstrací toho, co se s nimi v případě prohřešků stane, a na ostatní měl taky zaručený recept.
Ke každému nováčkovi, co do paláce zavítal, se prostě co nejnenápadněji přikradl zezadu a zašeptal mu do ouška „esli něco provedeš, pofrčíš do lochu a já ti tam budu v patách nejen ve sprše.“
Fungovalo to perfektně.

Fandom: Star Wars
I s malým banánem se dá uhnat velká opice.

Champbacca

  • Velmistr
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 8503
  • The Choosing One
    • View Profile
    • Metsola
Svízel se sfingou
« Reply #4 on: 21. Feb 2018, 18:56 »
Svízel se sfingou

Se sfingami je většinou samá svízel, ale to mládě z Primo Victoria mělo fakt smůlu, že narazilo zrovna na Bruna. Vesměs inteligentní trpaslík totiž nejen že neutekl, ještě se na hádanku, jejíž neuhodnutí znamenalo jistou smrt, docela těšil a nervózní obludka z toho div nezačala koktat.
„Takže,“ začala pomalu a mňoukavě, ale zároveň docela zlověstně, na začátečníka, a hlas se odrážel od okolních skal, „máš mě v patách, ale jsi za to rád, kdo jsem?“
„Smrt,“ odpověděl Bruno dřív, než stihla utichnout ozvěna.
Měla to být šlacha, ale tím, že odpověděl špatně, vlastně odpověděl správně, a ten paradox sfingu zabil.

Fandom: Equilibrium 4k
I may be schizophrenic, but at least I have each other.

Morčátko

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 1174
  • Hlodavec
    • View Profile
Mládež
« Reply #5 on: 21. Feb 2018, 22:15 »
Mládež

Pro bandu středoškoláků je ročníková práce a SOČ jeden velký vopruz a zároveň velká věc. Když s nervy na pochodu obhájila ty patlaniny prakticky celá třída, muselo se jít slavit. Začalo se samozřejmě nevinně, v pizzerii. Někdy večer se Morče, jedno z mála, co mělo z celé sebranky občanku, vrátilo na intr. Vychovatelka překvapila: „Já vás viděla, jak jdete slavit! Mně nic neuteče, mě máte v patách!“
Naštěstí je viděla, když šli do pizzerie, a ne do podzemního pajzlu, kam se odklidili posléze. Kde dali pár panáků a podivných druhů lihu, načež se nemohli někteří vyhrabat zpátky do schodů…
Mládež.

Fandom: realita

 

Další pískoviště: