Author Topic: Téma číslo 2033 (20. 11. 2017) - Zítra bude včera  (Read 467 times)

Simbacca

  • Kapitán
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 6302
  • The Progeny
    • View Profile
Zítra bude včera, takže si budeme moct napsat včerejší drabble ještě jednou.
[„If you can't beat them, eat them.“]

Champbacca

  • Velmistr
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 8559
  • The Choosing One
    • View Profile
    • Metsola
Krkolomný kalendář
« Reply #1 on: 19. Nov 2017, 20:12 »
Krkolomný kalendář

„Co je vlastně dneska za den?“ zeptal se Nanuq Bruna, sotva se oba vzbudili na palubě Alenky, a neměl to dělat. Ona to totiž byla loď astrální, existující napříč kontinuem, a Bruno o tom uměl moc hezky a hlavně dlouho vyprávět.
„To ti nikdo s jistotou neřekne, protože se nacházíme v nestabilní škvíře rotující podél osy časoprostorového kontinua a tradiční principy chronologie tady neplatí. Možná je dneska pondělí, možná středa. Možná ale taky oboje najednou a stejně tak je úplně reálné, že je dneska zítra a zítra nás čeká včerejšek.“
Nanuq neřekl nic a radši se z toho rovnou poblil.

Fandom: Equilibrium 4k
I may be schizophrenic, but at least I have each other.

Simbacca

  • Kapitán
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 6302
  • The Progeny
    • View Profile
Bludné byliny
« Reply #2 on: 20. Nov 2017, 14:06 »
Bludné byliny (1984)

„Potřebuju pomoct,“ oznámil Fróði Flannovi, když mu již celkem tradičně nakráčel na zahradu a on nestačil včas zdrhnout. „Pozítří mám děsně důležitý rande, ale zítra mě čeká úplně nejhorší den, spousta hodin a tak, to prostě nemůžu přežít.“
„Takže by se ti hodilo něco, co by ti umožnilo přetrpět ty hodiny, přetočit čas a probrat se až pozítří ráno?“
„No, jo, ale kouzlo na to prý není a obraceč mi nikdo nepůjčí,“ pravil Fróði a protočil panenky.
„Tak to máš štěstí, mám tu něco jednoduššího.“
„Stroj času?“
„Něco na ten způsob,“ ucedil Flann a vytáhl z kapsy pytlík Zeleného zázraku.

Fandom: Felix Felicis!
[„If you can't beat them, eat them.“]

Banana Brannigan

  • Padawan
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 4391
  • Posty 15 Plus
    • View Profile
Den jako den
« Reply #3 on: 20. Nov 2017, 14:56 »
Den jako den

„Zítra to bude lepší,“ říkali si někteří z nešťastníků, co skončili na jednom z mnoha tržišť s otroky v předaleké galaxii, a zlomek z nich tomu skutečně věřil. Viděli v tom jediný způsob, jak přežít všechny ty útrapy, a to i za cenu jistého zešílení. Zvláštní skupinu pak tvořili takoví optimisté, co svým přesvědčením, že zítra bude líp, utěšovali nejen sebe, ale ještě to šířili dál mezi ty ostatní, co už veškerou naději zdánlivě dávno ztratili. Těžko říct, jestli to bylo dobře nebo ne.
Ono to totiž lepší nebylo. Bylo to úplně stejné, den za dnem až do hořkého konce.

Fandom: Star Wars
I s malým banánem se dá uhnat velká opice.

Morčátko

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 1174
  • Hlodavec
    • View Profile
Zmatený věštec
« Reply #4 on: 26. Nov 2017, 15:06 »
Zmatený věštec (nedělní žolík)

„Simone, já na to přišel!“
Nebelvír, ukrytý v klubovně při neomezeném zdroji kakaa, zmateně vzhlédl. Viděl blížícího se Sherwooda a zamračil se.
„Danny, ty jsi pil?“
Sherwood se zamračil, než mu došel význam toho, co Wilse řekl, a pak zavrtěl hlavou. Kolébal se ze strany na stranu, a když došel k cíli, malátně žuchl vedle Simona na zem. „Nepil,“ zavrtěl hlavou znovu, rázně. „Já jsem věštil!“
„Tys zase inhaloval, Danieli?“ zeptal se Simon přísně. „Nepřeháníš to?“
„Ne!“ vykulil Danny oči nevinně. „Ale chápeš, už to vím! Už to klapne! Včera to šlo, a zítra bude včera, chápeš?“
Simon fakt nechápal.

Fandom: Felix Felicis!

 

Další pískoviště: