Author Topic: Téma číslo 1988 (6. 10. 2017) - Hodně vysoko míříš!  (Read 544 times)

Champbacca

  • Velmistr
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 8559
  • The Choosing One
    • View Profile
    • Metsola
Téma 1988 je skoro tak dobré, jako ten ročník...
Hodně vysoko míříš!
I may be schizophrenic, but at least I have each other.

Champbacca

  • Velmistr
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 8559
  • The Choosing One
    • View Profile
    • Metsola
Abnormální ambice
« Reply #1 on: 05. Oct 2017, 16:11 »
Abnormální ambice (22 BBY)

Málokdo věděl, že velmistr akademie na Miu Leptonis IV. fungoval zároveň jako kariérní poradce, ale ono to vlastně vůbec nevadilo. Drtivá většina všech učedníků měla dávno jasno, čím chce v budoucnu být (ať už to byl pirát nebo rentiérka), a pro radu si k němu přišla jedna jediná bytost, u níž sám trochu váhal.
[„To mi neříkej, že tě vůbec nic nenapadá,“] páčil z ní aspoň něco na úvod.
„No, vlastně napadá. Chtěla bych být nejvyšší kancléřkou,“ přiznala Keisell Swonn.
Musel uznat, že ambice jí nechybí, ale přeci jen jí doporučil, aby se nejdřív zkusila naučit jíst vidličkou a nožem...

Fandom: Star Wars
I may be schizophrenic, but at least I have each other.

Bezzubka

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 1323
    • View Profile
Potíže s ovládáním
« Reply #2 on: 06. Oct 2017, 20:56 »
Potíže s ovládáním

Oproti všem očekáváním se Iskra na první hodině létání nevymlela a z hřiště odešla po svých a bez zamotané hlavy. Na druhé hodině to ovšem už tak slavné nebylo. Zatímco v prvních deseti minutách se Iskra držela relativně při zemi, pak od profesora Morgana dostali pokyn, aby vyletěli výše, kde je čekala jednoduchá překážková dráha.
„Slečno Udinová, kam to letíte? Až tak nahoru nemusíte, vraťte se okamžitě dolů!“
Já bych ráda, ty idiote, myslela si Iskra kysele, brzy ovšem převážil strach, protože koště ne a ne se sklonit dolů. Naštěstí si Jesse nakonec jedním mávnutím hůlky přivolal její koště zpět.

Fandom: Felix Felicis!
Always be yourself. Unless you can be a dragon... then always be a dragon.

Morčátko

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 1174
  • Hlodavec
    • View Profile
Ironie osudu
« Reply #3 on: 06. Oct 2017, 23:39 »
Ironie osudu

Gabrielova studentská léta byla přesně prototypem toho, co se šušká o Nebelvíru – nezřízené porušování večerky, školního řádu a kašlání na studium. Nicméně, famfrpál Martinovi šel a úplně hloupý nebyl, tak proč to řešit. Tedy, dokud se nevytasil se svým plánem, co po OVCích.
„Do zámoří? Do národní ligy?“ Jeho učitel létání to nemohl skousnout.
„Pane Martine, to míříte nějak vysoko, nemyslíte? Něco skromnějšího…?“
Ale Gabriel přesně tak vysoko mířit chtěl. Co víc si nakonec mohl přát? Na rozdíl od svého zaprdlého profesora měl všechno. Peníze, holky, slávu, fanoušky…
Ale čím vyšší cíl, tím delší pád. Nakonec taky učil. Ironie, že?

Fandom: Felix Felicis!

Simbacca

  • Kapitán
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 6302
  • The Progeny
    • View Profile
Pořádné plány
« Reply #4 on: 10. Oct 2017, 15:36 »
Pořádné plány (1985, nedělní žolík)

„...ale stačí ji opravit a bude úplně jako nová,“ vyprávěl Fróði na návštěvě u bratrance svůj úžasný plán s nalezeným trupem ponorky. „Pak na ni nainstaluju pořádný skleník kvůli kyslíku, nějakou tu magii, přizvu dvacet holek a budeme moct křižovat oceány tam a zpátky a chránit všechny velryby před korporátním ksindlem, takže budeme něco jako piráti, jenom lepší.“ Všechno to pochopitelně zvládl jedním dechem.
„Máš docela vysoký cíle, co?“ konstatoval Flann nezaujatě, nadále okopávaje mrkev, když mu s tím bratranec neráčil pomáhat.
„A to je špatně?“
„To ne. Jen mi to připomíná jednoho hrdinu z řeckejch bájí.“
„Jo? Koho?“
„Íkara.“

Fandom: Felix Felicis!
[„If you can't beat them, eat them.“]

Banana Brannigan

  • Padawan
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 4391
  • Posty 15 Plus
    • View Profile
Sni dál
« Reply #5 on: 10. Oct 2017, 17:59 »
Sni dál (nedělní žolík)

Jak již bylo nejspíš několikrát řečeno, otrokyně v Zorbově paláci si při práci moc nepokecaly. Sem tam se ale našel někdo, koho ticho mezi výstupy nebavilo, a nějakou tu neřečnickou otázku přeci jen položil.
„Co je tak tvůj největší sen?“ zeptal se například jeden a Nolla váhala, jestli to myslí vážně. Na komplexnější analýzu tónu jeho hlasu měla ovšem příliš velký hlad.
„Mně by bohatě stačilo, kdyby si mě koupil někdo, kdo mě občas pustí na vzduch.“
Čekala, že se bude smát. Ale ten desetiminutový záchvat smíchu s tím, že by podobně bujnou fantazii chtěl mít taky, si prostě nezasloužila.

Fandom: Star Wars
I s malým banánem se dá uhnat velká opice.

 

Další pískoviště: