Author Topic: Téma číslo 1982 (30. 9. 2017) - Kapsa plná žita  (Read 571 times)

Morčátko

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 1174
  • Hlodavec
    • View Profile
Za září už mám Kapsu plnou žita, tak je na čase předat štafetu zase dál. Agatha Christie nakonec nebyla tak vražedná, hmm? Inu, Morče se loučí, a...
Napiš drabble.

Champbacca

  • Velmistr
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 8559
  • The Choosing One
    • View Profile
    • Metsola
Podezřelý prodejce
« Reply #1 on: 30. Sep 2017, 18:05 »
Podezřelý prodejce (4444)

„Hej, kámo, nechceš koupit něco fakt extrovního?“ šeptal podezřelý chlápek na kolemjdoucí v zapadlém průchodu na Proxima Londonium a ukazoval jim jeden z mnoha disků, kterých měl plné kapsy. Nejednalo se přitom o nic nelegálního, naopak, každý obsahoval hudbu z průkazného zdroje a schválenou ministerstvem zdravotnictví, nicméně někde četl, že navodit zdání ilegality dokáže až ztrojnásobit odbyt libovolně debilního zboží, tak to zkoušel.
Ti, co se ho hned nelekli, nicméně s poděkováním odmítli a pospíchali do práce, takže se s plnými kapsami večer zase vrátil domů. Na rozdíl od jiných starých muzikantů prostě Žito 44 s časem na hodnotě nezískal.

Fandom: Equilibrium 4k
I may be schizophrenic, but at least I have each other.

Banana Brannigan

  • Padawan
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 4391
  • Posty 15 Plus
    • View Profile
Dar krmiče holubů
« Reply #2 on: 30. Sep 2017, 20:34 »
Dar krmiče holubů

Začít bez jediného kreditu nový život nebyla ani na Sulonu žádná sranda. Becky Branniganová se o tom přesvědčila na vlastní kůži, protože poslední peníze utratila za letenku a musela nějak přečkat těch pár dní, než si obstará stravu a střechu nad hlavou.
Značně jí pomohla náhoda. Když první noc přespávala na lavičce v parku, unavená a hladová, neznámý dobrodinec přes ni hodil svůj kabát. Nestihla mu ani poděkovat, natož aby se zeptala, kam mu ho má vrátit, ale fakt se hodil.
V kapse navíc našla spoustu zrní, což bylo mnohem víc jídla, než kolik občas v otroctví dostávala za týden.

Fandom: Star Wars
I s malým banánem se dá uhnat velká opice.

Simbacca

  • Kapitán
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 6302
  • The Progeny
    • View Profile
Krmné kapsy
« Reply #3 on: 30. Sep 2017, 22:06 »
Krmné kapsy (1974)

Flann toho během svých šlusáckých let po kapsách moc nenosil, ale hrst zrní tam zpravidla nechyběla.
Byl to přeci jen nejekonomičtější způsob, jak přikrmovat myšáka Buřta – takové žito bylo levné, v pekárně mu ho většinou nechali úplně zadarmo, hlavně když už vypadne, a jak si hlodavec pomlaskával, když ho chroupal! Časem se dokonce naučil, kde ho jeho majitel skladuje, a lozil se do kapsy nažrat úplně sám, čímž znovu klesly už tak docela nízké nároky na jeho údržbu.
Ovšem pak jednoho dne došlo k tomu ošklivému omylu, kdy vlezl do kapsy druhé a tam nebylo žito, nýbrž plná taška hulení...

Fandom: Felix Felicis!
[„If you can't beat them, eat them.“]

Kámen

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 459
    • View Profile
Labdien, meiten Rigas
« Reply #4 on: 30. Sep 2017, 22:31 »
Labdien, meiten Rigas

Mám v kapse hrstku zrn,
jsem nejbohatší z srn nad Ventou.
Mám víc než kolchozník
a žádný otazník na entou.
Znám gulag u Talsi,
tam možná kutal jsi přede mnou.
Já vyhrál ovšem los
a směl odejít bos s výslužkou.

Žito byl příděl můj,
Stalin ho opatruj.
Labdien, meiten Rigas.

Mám v kapse žita hrst,
hřeje líp nežli srst z medvěda.
Chtěl jsem koupit jurtu zaň,
že platí se za to daň, nevěda.
Však k jídlu postačí,
když nemám jinačí znamení.
Žrát chvíli budu klas
a potom asi zas kamení.

Žito byl příděl můj,
Stalin ho opatruj.
Labdien, meiten Rigas.

Fandom: Lotyšské vtipy
Jsem jenom blbej kámen, a přesto jsem napsal víc drabblů než tvoje máma.

Bezzubka

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 1323
    • View Profile
Porucha v přijímači
« Reply #5 on: 30. Sep 2017, 22:39 »
Porucha v přijímači

„Podívej, kámo, na holky se nesmíš dívat jako na holky,“ vykládal rozvážně Dylan Dantemu, který zase brečel o friendzone komukoliv, kdo byl ochoten ho poslouchat. „Musíš se na ně začít dívat třeba jako na hejno slepic, to i sedí. Takže musíš najít něco, po čem půjdou všechny holky bez rozdílu. Vem si, když vejdeš do ohrady se slepicema a máš v kapse zrní, jednou zašustíš a už jsou u tebe. Chápeš?“
Šesťáci toho dne zkoušeli matoucí kouzla, nicméně Dante přikývl, že chápe.
Nebelvír pak facepalmoval ostošest, když si Dante přinesl k večeři pytlík se zrním a začal ho rozhazovat kolem.

Fandom: Felix Felicis!
Always be yourself. Unless you can be a dragon... then always be a dragon.

Morčátko

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 1174
  • Hlodavec
    • View Profile
Dieta
« Reply #6 on: 30. Sep 2017, 23:42 »
Dieta

Romeo byl spokojený čistokrevný kouzelník. No vážně – měl stabilní zaměstnání, tedy na Ministerstvu kouzel, pocházel ze zaopatřené rodiny, měl snoubenku, která vypadala poměrně přijatelně… Nic mu nechybělo. Tedy, spíš mu od té doby, kdy absolvoval OVCE a odešel z Bradavic, něco přebývalo. Bylo jen štěstí, že pracoval za stolem. Příhodně totiž jeho rostoucí panděro zakrýval. Nedalo se říct, že by za to mohl – sotva ale skončil s famfrpálem, jeho záliba v jídle se začala projevovat. Ale Romeo bojoval.
„Co to jíš?“ Jo, to byla snoubenka.
„Eh, žitnej chleba. To je to… dietní. Ne?“
„Když si dáš půlkilovou porci, tak ne.“

Fandom: Felix Felicis!

 

Další pískoviště: