Author Topic: Téma číslo 1963 (11. 9. 2017) - N či M?  (Read 878 times)

Morčátko

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 1174
  • Hlodavec
    • View Profile
Téma číslo 1963 (11. 9. 2017) - N či M?
« on: 10. Sep 2017, 14:18 »
Psát N či M? Takové dilema snad nikdo z nás při psaní drabblu řešit nemusí.

Simbacca

  • Kapitán
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 6302
  • The Progeny
    • View Profile
Polygrafická polízanice
« Reply #1 on: 11. Sep 2017, 21:17 »
Polygrafická polízanice (22 BBY)

Když se Nina rozhodla, že bude jakožto lingvisticky vzdělaná profesorka přijímat eseje v jakémkoliv z rodných jazyků svých žáků, zadělala si tím hned na několik zajímavých problémů. Nejen že se Vojta okamžitě snažil domluvit s Peelem, že vymyslí nějaký obskurní dialekt rodiánštiny, taky tu byl Simbacca, který psal tuze nerad...
„A tohle máš taky špatně, autorem pravidla dvou je Darth Bane, ne Bame,“ konstatovala, zatímco v jeho díle řádila červenou propiskou, ale teď se nedal.
[„To je přece úplně jasný N.“]
Nina mu věnovala zkoumavý pohled.
„Jen jestli ty náhodou sprostě nevyužíváš toho, že ten váš škrabopis neumim.“
[„Náhodou slušně!“]

Fandom: Star Wars
[„If you can't beat them, eat them.“]

Champbacca

  • Velmistr
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 8559
  • The Choosing One
    • View Profile
    • Metsola
Písmenková pře
« Reply #2 on: 11. Sep 2017, 21:31 »
Písmenková pře (4200)

Inženýr Naftalen a trpasličí hacker Bruno spolu většinu času náramně dobře vycházeli, protože byl každý geniální v trochu jiném oboru a nelezli si do zelí, ale když už na nějaký spor došlo, nebylo to hezké.
„Ty jsi takový jelito, vždyť jsme málem anihilovali celou soustavu!“ vztekal se vousatý muž a vyháněl prcka od přístrojů.
„Jel jsem podle tvejch výpočtů!“
„To sotva, já měl všechny proměnný naměřený dobře.“
„Si to překontroluj, vole, prostě jsem to celý zderivoval, dosadil tvoje n a...“
„To je m, hňupe.“
„Jo takže ty neumíš psát, ale hňup jsem já?“
A tak to šlo až do rána.

Fandom: Equilibrium 4k
I may be schizophrenic, but at least I have each other.

Banana Brannigan

  • Padawan
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 4391
  • Posty 15 Plus
    • View Profile
Nožičky
« Reply #3 on: 11. Sep 2017, 21:35 »
Nožičky

Ačkoliv většina otroků napříč předalekou galaxií jména nepotřebovala a tedy neměla, našly se výjimky. A to teď nemluvíme o těch pracovištích, kde dostávali označení v podobě číselných kódů, protože to bylo celkem běžné.
Mnohem méně běžné bylo skutečné pojmenování, byť poněkud zredukované, tak jak ho implementoval jistý vladař na Rylothu. Ten totiž každé nové otrokyni v harému přiřadil písmeno, pod kterým ji pak volal, ne že by si snad o dva dny později pamatoval, která je která.
S jistotou od sebe poznal jenom N a M, protože ač to byla dvojčata, N měla po nehodě se svářečkou jenom tři končetiny.

Fandom: Star Wars
I s malým banánem se dá uhnat velká opice.

Kámen

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 459
    • View Profile
N-448
« Reply #4 on: 11. Sep 2017, 21:46 »
N-448

Parkem na Citadele procházela ne nepovědomá dvojice a vedla celkem normální konverzaci, tedy až na…
„Fíha, Ricku, to je ale fakticky vostrá Citadela, tohleto. Vážmě ji postavily tvoje další já z jimých dinemzí?“
„Jo. Ale noc se metěš, je to bamda kokotů,“ přitakával starší muž.
„Smad mežárlíš, že toho dokázali o tolik víc mež ty?“
„Drž hubu, Norty, mebo tě promto vrátín zpátky ma Zeni.“

„Ty bláho,“ ulevil si Rick sedící na lavičce opodál, „dovedeš si to představit, Morty? Pocházet z dimenze, kde mají prohozené m a n?“
„To je teda dost uhozený, Ricku,“ souhlasil Morty a dál krmil holuby.

Fandom: Rick and Morty
Jsem jenom blbej kámen, a přesto jsem napsal víc drabblů než tvoje máma.

Morčátko

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 1174
  • Hlodavec
    • View Profile
Nulová výpomoc
« Reply #5 on: 24. Sep 2017, 20:22 »
Nulová výpomoc (nedělní žolík)

„Hej, ty, Daryo?“ přimotal se Romeo nenápadně k lavici Udinové. Za chviličku měla začít hodina, a učitel neměl přijít sám – respektive, čekal je dopředu avizovaný test. A Howells, jako obvykle, měl hlavu absolutně tabula rasa.
Ruska mu nevěnovala nejvřelejší pohled, přesto Romeo pokračoval. „Mohla bys pak ten test trochu… Natočit? Nebo dát pryč ruku?“ zaprosil se psíma očkama. Darya jen cosi zamrlala.
Když psali test, dařilo se jí papír zakrývat dost úspěšně. Romeo se natahoval jak Pučálkovic Amina, ale stejně viděl z potřebného slova jen pár písmen. Bylo to M? Nebo N?
Když dostávali opravené testy, věděl rovnou, jak dopadl.

Fandom: Felix Felicis!

Bezzubka

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 1323
    • View Profile
Ani jedno
« Reply #6 on: 24. Sep 2017, 21:47 »
Ani jedno (nedělní žolík)

Přestože to nikdo neočekával, Bessie s lektvary pokračovala i po zkouškách NKÚ, z čehož profesorka McLarkenová nejspíše neměla zrovna radost, ale nebelvírka byla nezmar. Po dokončeném opakovacím testu se cítila dobře, však to všechno brali. Viděla to nejhůře na N.
Po hodině si test rozebírala s Daryou a její naděje velice rychle klesly. Pokud se dalo spolehnout na to, že to zmijozelka měla správně (což samozřejmě dalo), mohla Bessie očekávat maximálně M. A vlastně ani to by nebyla zase až tak špatná známka.
Když však před ní další hodinu přistál papír s opraveným testem, skvělo se na něm ukázkové T.

Fandom: Felix Felicis!
Always be yourself. Unless you can be a dragon... then always be a dragon.

 

Další pískoviště: