Author Topic: Téma číslo 1923 (2. 8. 2017) - Ten, na kterého jsi čekal  (Read 664 times)

Kara Melka

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 1233
  • Zákeřně sladká.
    • View Profile
Ten, na kterého jsi čekal, se určitě někde zdržel, takže máš čas na psaní drabblů.

Champbacca

  • Velmistr
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 8559
  • The Choosing One
    • View Profile
    • Metsola
Pan Pižlátko
« Reply #1 on: 01. Aug 2017, 23:25 »
Pan Pižlátko (2186)

Na palubě Vesny bylo veselo. Tedy, ono tam vlastně bylo veselo pořád, ale zrovna teď tam bylo ještě mnohem veseleji než obvykle. V jídelně hrála rozpustilá westernová hudba, stůl se div neprohýbal pod náporem roztodivných, povětšinou prázdných panáků a ze všech nejvíc křepčil lodní kuchař. Tunový krogan nešetřil akrobacií, předváděl oslavné tanečky všech známých kultur a v jednu chvíli k němu přizval kapitánku Narvu.
„Co se děje?“ podivovala se doktorka Canis, která přišla pozdě, načež sjela svou družku pohledem, jako by ji podezřívala z užití zakázaných látek.
„Ále,“ mávla rukou dobře pobavená quarianka, „Grokovi konečně poslali ten omnibajonet na Claymora.“

Fandom: Mass Effect
I may be schizophrenic, but at least I have each other.

Simbacca

  • Kapitán
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 6302
  • The Progeny
    • View Profile
Vymodlená vobludka
« Reply #2 on: 02. Aug 2017, 00:02 »
Vymodlená vobludka (1997)

„Mám ho! Po dvanácti letech jsem ho konečně dostal!“ hulákal Fróði, vybíhaje z kapitánské kajuty na Sviňuše, a nikdo z posádky to nechápal. Mátlo je především použité zájmeno – přeci jen, kdyby kapitán dostal ji, asi by ani nezvedli hlavy od přístrojů nebo knížek. Takhle poněkud tápali a až navigátor se odhodlal, že šéfovo nadšení prověří letmým dotazem.
„Koho, kapitáne?“
Fróði se trochu zarazil, protože to vlastně bylo docela trapné, ale nemohl se prostě nepochlubit.
„Cubona přece,“ usmál se a nadšeně zamával nad hlavou tím Game Boyem, co ho před rokem dostal k Vánocům a všichni už na něj úspěšně zapomněli.

Fandom: Felix Felicis!
[„If you can't beat them, eat them.“]

Morčátko

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 1174
  • Hlodavec
    • View Profile
Vytrvalá pomluva
« Reply #3 on: 02. Aug 2017, 09:57 »
Vytrvalá pomluva

Chudák Daniel už sice zjistil, že mu Spencer dle věštby není souzená (a věštby, to bylo něco, co vážně respektoval), ale ještě nevěděl, že do ní začal dělat Vincent. Toho sice v mladších ročnících moc nemusel, protože vůbec nerespektoval společenskou etiketu, ale teď byli kamarádi.
Tak si měl komu postěžovat.
„Já snad budu navždycky sám! Nikdo mě nechce,“ fňukal nad svým životem. „A když se mi někdo líbí, tak to nikdy nedopadne dobře. Asi mám prostě smůlu nebo co…“
„Simtě, ten, na koho čekáš, přijde. Ten pravej,“ uklidňoval Vincent. Danny na něj nevěřícně vyvalil oči.
Proč fámy mizí tak pomalu?!

Fandom: Felix Felicis!

Kara Melka

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 1233
  • Zákeřně sladká.
    • View Profile
Zdravá zásilka
« Reply #4 on: 02. Aug 2017, 11:05 »
Zdravá zásilka (1983)

Monty postával u okna domu, v kterém bydleli Ragnarssoni, kdesi uprostřed švédské divočiny, daleko od civilizace... a taky od normálního jídla. U nich se totiž jedlo zásadně maso a Monty trpěl. To bylo taky důvodem, proč teď stál u okna a vypadalo to, že někoho vyhlíží.
„Co tu sonduješ, kobliho?“ ptal se Bjorn nechápavě.
Odpověď nicméně přiletěla po chvilce sama – na obzoru se ukázala sova obtěžkána velkým balíkem.
„To je Pedro, sovák mojí mamky,“ vysvětlil Mexičan, zatímco otevíral okno, „nese mi jídlo. Normální jídlo. To znamená salát,“ dodal rozmrzele. Hladový mrzimor je naštvaný mrzimor, víme? A maso nebylo Montyho konyczek.

Fandom: Felix Felicis!

Bezzubka

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 1323
    • View Profile
Žádné překvapení
« Reply #5 on: 02. Aug 2017, 21:52 »
Žádné překvapení

Bylo až zábavné, kolik netalentů měl Elliot ve třídě. Jen minimum studentů dosahovalo požadovaných kvalit lektvarů, většinou měl co dělat, aby zabránil zřícení učebny na hlavu. Naštěstí mohl praxi prokládat teorií, a tak u něj testy nebyly nic zvláštního.
Andy se houpal na židli a tvářil se odevzdaně. Lektvary mu sice nevadily, ale taky mu absolutně nešly a většinu hodin prostě jen protrpěl. A netýkalo se to jen vaření, i písemné testy moc nezvládal. Prakticky vůbec.
„...slečna Gallagherová – vynikající, pan O'Fearraigh – taktéž. A nemějte obavy, pane Browne, ten Troll, na kterého jistě čekáte, je přímo tady. Přece by vás neopustil.“

Fandom: Felix Felicis!
Always be yourself. Unless you can be a dragon... then always be a dragon.

Banana Brannigan

  • Padawan
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 4391
  • Posty 15 Plus
    • View Profile
Marketing v praxi
« Reply #6 on: 02. Aug 2017, 23:47 »
Marketing v praxi

Někteří otrokáři utráceli za reklamu horentní sumy, jiní na to šli mazaněji – když už učili svoje zboží kde co, naučit je odříkávat reklamní slogany je přeci maličkost, ne? A tak se z klecí na sarininském tržišti ozývalo ledacos.
„Nechoďte dále, velevážený pane, to já jsem ten, na kterého jste celý život čekal!“ deklamoval například jeden z otroků, ovšem mnoho úspěchu s tím neměl. Přeci jen byl prodáván v oblasti, kam se většina nákupčích vydávala za kurtizánami, a na to, aby okouzlil je, mu nějaká naučená slova skutečně nestačila.
A tak ho majitel zastřelil a naučil to pár holek z dovozu.

Fandom: Star Wars
I s malým banánem se dá uhnat velká opice.

 

Další pískoviště: