Author Topic: Bonus číslo 15 (13. 7. 2012) - Člověk, který si hraje s vláčky  (Read 1610 times)

Simbacca

  • Kapitán
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 6302
  • The Progeny
    • View Profile
Když nám ty bonusy tak pěkně jdou, je čas na další.
A abychom si literárně pořádně zacvičili, tohle bude přesný opak bonusu minulého. Člověk, který si hraje s vláčky, bude monolog, dokonce přímo samomluva. Celý text tedy bude přímá řeč jedné postavy, která si povídá sama se sebou, a ta postava nebude uvedena ani jménem. Prostě pokud se nepředstaví sama sobě, lze jeji identitu poznat pouze z kontextu. Kapiš?

Hardcore mód jsem tentokrát vymýšlel docela dlouho, aby byl konečně taky těžký, a výsledek je až překvapivě jednoduchý - prostě je třeba porušit čtvrtou stěnu, ideálně takzvaným exkursem, což je komentář mířený na publikum. Jsou tam ale samozřejmě i další možnosti, kdyžtak se ptejte Pinkie Pie.
[„If you can't beat them, eat them.“]

Woallc Con-Denyzz

  • Rytíř politická mrtvola
  • Le...
  • *
  • Posts: 425
    • View Profile
Nenávist
« Reply #1 on: 11. Jul 2012, 20:55 »
Nenávist

„Nesnáším toho kvelačnýho parchanta!
Dobře, musím uznat, že mi před X lety zachránil život, když před konkláve rozhodl o mém přežití.
Dobře, uznám i to, že mi později za mé služby dal něco, díky čemu jsem se zase stal člověkem.
Ale to neznamená, že mu teď budu poslušně sloužit. Vždyť mým posláním je násosky lovit a ne jim sloužit.
Vše, co ten parchant dělá, všechny jeho skutky, má propočítané do detailu. Je jak loutkař tahající za nitky.
A někdy, v tom horším případě, mi připadá jako lehkomyslné dítě, které si hraje s vláčky.
Ale místo těch vláčků řídí lidské životy.“

Fandom: Equilibrium 4k

Champbacca

  • Velmistr
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 8559
  • The Choosing One
    • View Profile
    • Metsola
Žaloba stvořitele
« Reply #2 on: 12. Jul 2012, 16:30 »
Žaloba stvořitele (5 BBY)

[„U Baccovy šavle, jak hluboko jsem klesl.
Kdysi zářný mistr Jedi s vlastní akademií, spoustou kamarádů a lihovarskou společností, teď samotářský mrchožrout o bílé holi, co sbírá starý šrot na zapomenutých bitevních polích. To, že si z toho šrotu stavím modelovou železnici, je vrchol úpadku. I když, co si budeme povídat, jsem mohl dopadnout hůř.
Nejhorší je, že si za to ani nemůžu sám, že mě tak napsal ten kripl, co mě hraje. Ale já mu to vrátím, já se nedám. Hned zítra prodávám popelářskou káru na náhradní díly a budu zase příklad hodný následování.
Hmm, kam jsem založil mejdlo?“]

Fandom: Star Wars
I may be schizophrenic, but at least I have each other.

Jessica Karnis

  • Mistr
  • Le...
  • *
  • Posts: 2438
  • All Hail the King
    • View Profile
Ňouma za panelem
« Reply #3 on: 13. Jul 2012, 23:49 »
Ňouma za panelem (1735)

„Cha chá, to vypadá zajímavě. Uvidíme, co s těmi sráči udělá tenhle čudlík. Hmm, nic… nic? Nic?! Ale jó, tamhle se rozsvítila nějaká ledka. To bude určitě značit nějakou reakci na to velké a nebezpečně červené tlačítko, které jsem tak energicky mačkal. Ne, to určitě nebude to, co si myslím, i když… proč začínám slyšet sirény a z okna jde vidět ty obrovské ohnivé květy a mraky kouře, které vycházejí z míst, kde se křížilo tolik kolejí? Mrtvých bude dost, o tom není pochyb. Drtivá většina z nich ale žoldáci, takže žádná škoda. Příště bych si ale měl číst popisky…“

Fandom: Mass Effect

 

Další pískoviště: