Author Topic: Téma číslo 1793 (25. 3. 2017) - Napij se na mě  (Read 713 times)

Champbacca

  • Velmistr
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 8559
  • The Choosing One
    • View Profile
    • Metsola
Napij(te) se na mě, jedu na víkend do Mordoru...
I may be schizophrenic, but at least I have each other.

Champbacca

  • Velmistr
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 8559
  • The Choosing One
    • View Profile
    • Metsola
Pěknej pohřeb
« Reply #1 on: 25. Mar 2017, 00:36 »
Pěknej pohřeb (40 ABY)

Zpráva o tom, že Champbacca zemřel, se sice šířila jen mezi jeho nejbližšími, ale o to rychleji. Už během první rotace Kashyyyku, než byly uhašeny všechny požáry, se v Karrambaculleku objevil Chlouppek se sudem stonožkovice a proslovem, který na symbolickém pohřbu zapáleně přednesl těm šesti přítomným.
„…kdyby býval věděl, že tu dnes padne,“ zakončoval to a zatímco Erris plakala, on pozvedal číši, „necouvl by, prostě by řekl ‚a na to napijem!‘. A to přesně uděláme – napijeme se, ale na něj!“
[„Jen si posluž,“] ozvalo se odkudsi ze strany, kde stál modrý Wookiee, poněkud mrzutý z toho, že teď lahev neuzvedne.

Fandom: Star WArs
I may be schizophrenic, but at least I have each other.

Simbacca

  • Kapitán
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 6302
  • The Progeny
    • View Profile
Dopis dědovi
« Reply #2 on: 25. Mar 2017, 18:10 »
Dopis dědovi (1982)

Seamus O'Fearraigh byl prakticky abstinent, a to kupodivu ne proto, že po pěti letech na útěku neměl na alkohol peníze ani čas. Ovšem pak ho jednoho dne zaskočila jednooká sova s dopisem od syna a celkem těžkým balíčkem.
„Ahoj, tati,“ psal v ní Flann, kterého už po čertech dlouho neviděl, v zájmu jich obou, „vím, že tímhle dopisem dost riskuju, ale když už jsi nebyl na svatbě, což ti mimochodem vůbec nevyčítám, měl bys vědět, že budeš děda. Přikládám láhev whiskey ze skladu samotného veledruida, který půjde za kmotra, tak to aspoň koukej pořádně zapít.“
A to prostě odmítnout nemohl.

Fandom: Felix Felicis!
[„If you can't beat them, eat them.“]

Banana Brannigan

  • Padawan
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 4391
  • Posty 15 Plus
    • View Profile
Druhý drink
« Reply #3 on: 25. Mar 2017, 21:27 »
Druhý drink (2 ABY)

Trvalo to pár let, než kapitán Křupka a agent Sparkle zjistili, že se vlastně moc dobře znají už pěkně dlouho, ale o to radši se pak vídali. Nebylo to často, z bezpečnostních důvodů, ale sem tam se prostě sešli v baru na Rylothu, kde byli i v den, kdy Simbacca dostal naléhavou zprávu.
„Děje se něco?“ zeptala se, když podezřele dlouho civěl na datapad a ani si neusrkl z drinku.
[„Já...“] zabručel a očividně to sám moc nechápal, [„budu táta.“]
Joyce nezaváhala.
„V tom případě dneska piješ na mě,“ oznámila mu rezolutně, sebrala mu to mlíko a objednala něco pořádného.

Fandom: Star Wars (#novej_kánon)
I s malým banánem se dá uhnat velká opice.

Morčátko

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 1174
  • Hlodavec
    • View Profile
Nespoutaný Sherwood
« Reply #4 on: 25. Mar 2017, 22:09 »
Nespoutaný Sherwood

Bylo takovou nepsanou tradicí (tím „psaným“ se totiž nemyslela vtipná hesla na dveřích od záchodků), že novopečení šesťáci slavili na začátku školního roku úspěšné složení NKÚ. Bývalo zvykem, že to pěkně roztočili v umývárnách, ale bohužel, v tom už se nedalo pokračovat.
Učitelé totiž celkem dobře věděli, kdy a kde zasáhnout.
Daniel původně myslel, že do Prasinek za ostatními nedorazí. Nicméně, Spencer ho viděla váhat ve společence a poslala ho tam se slovy: „Danieli, odvaž se!“
A tak se odvázal. „Pití všem, na mě!“
Každému koupil pomerančový džus. Vodku už si museli doplatit sami, a nejlépe tak, aby to neviděl.

Fandom: Felix Felicis!

Bezzubka

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 1323
    • View Profile
Na kuráž
« Reply #5 on: 25. Mar 2017, 22:33 »
Na kuráž

Dante po létu nevěděl, co si má počít. Darya ho okatě ignorovala a jemu se nedařilo si s ní najít chvilku o samotě, aby si o té puse promluvili. Rozumný člověk by se poohlédl po někom jiném, ale Dante byl neodbytný.
„Kdybych se nevrátil, protože mě umlátila pánvičkou, tak si na mě vzpomeň a dej si panáka něčeho dobrýho,“ promluvil s Prestonem, který spolužáka v duchu litoval.
„Anebo počkej, já si toho panáka dám teď taky, na kuráž,“ rozhodl se Dante nakonec. U jednoho panáku to neskončilo a za Daryou dorazil napůl opilý, díky čemuž měl tu ránu pánvičkou jistou.

Fandom: Felix Felicis!
Always be yourself. Unless you can be a dragon... then always be a dragon.

Kimono Oko

  • Drabbler
  • Lemra
  • *
  • Posts: 112
  • Životem ošlehaný kimono
    • View Profile
Aspoň to tolik nebolelo
« Reply #6 on: 25. Mar 2017, 23:43 »
Aspoň to tolik nebolelo

Dante už byl vážně zoufalý. Darya ho těžce ignorovala a vhodná příležistost si popovídat stále nepřicházela. Přesně tak, jak píše Bezzubka, jednoho večera si s Prestonem trochu víc přihnul, což mu značně přidalo na kuráži a tak se rozhodl, že ještě ten večer si s Daryou promluví.
Opravdu se tak stalo a opravdu jeho snahu ocenila pánvičkou. Pětkrát. Díky alkoholu to Danta zas tolik nebolelo (alespoň na těle, srdce mu samozřejmě málem puklo žalem), jen druhý den ráno netušil, jestli ho bolí hlava z těch ran pánvičkou, nebo z chlastu. V jednom měl ale jasno: tohle rozhodně na lásku nevypadá.

Fandom: Felix Felicis

 

Další pískoviště: