Author Topic: Bonus číslo 196 (23. 2. 2017) - Srbsko  (Read 693 times)

Simbacca

  • Kapitán
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 6302
  • The Progeny
    • View Profile
Bonus číslo 196 (23. 2. 2017) - Srbsko
« on: 21. Feb 2017, 12:38 »
Stejně jako Turecko se o členství v Evropské unii hlásí i Srbsko, což je vlastně jedno velké minové pole s minimem šancí na úspěch. V tomto bonusu si procvičíme psaní mě/mně, a to konkrétně tak, že napíšeme drabble, kde se bude alespoň jednou vyskytovat každý z pěti tvarů zájmena "já", viz tohle paradigma.

(nemusíte tedy používat "mně" jak ve dativu, tak v lokálu, a "mě" taky stačí jednou, leda že byste stáli o hardcore verzi, kde musí být každý pád alespoň jednou a bylo by fajn přidat i pár těch archaických forem)
[„If you can't beat them, eat them.“]

Simbacca

  • Kapitán
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 6302
  • The Progeny
    • View Profile
Přespolní pochod
« Reply #1 on: 22. Feb 2017, 17:52 »
Přespolní pochod

[„Mě už tenhle blbej přespolní výlet nebaví, já dál nejdu,“] plácl Simbacca otráveně, sedl si na kámen a trucoval. Jessica, která ho touhle dobou ještě neměla řádně vycvičeného, přirozeně neměla radost, protože i taková malá vzpoura dost komplikovala už tak nemilou situaci.
„Se bojíš, viď?“ zkusila to.
[„To si o mně jako myslíš, že jsem padavka?“] hájil se okamžitě.
„A ne snad? Odvážného Jedie nějaké minové pole vůbec nerozhází!“ oponovala, ačkoliv riziko rozhozu tam vlastně bylo docela velké, a Simbacca po chvilce přemýšlení kapituloval.
[„Tak jo, ale pak se mnou zajdeš do cukrárny a koupíš mi tam ten největší pohár.“]

Fandom: Star Wars
[„If you can't beat them, eat them.“]

Bezzubka

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 1323
    • View Profile
Ani muk
« Reply #2 on: 23. Feb 2017, 21:12 »
Ani muk (1986)

„Vydržíš to beze mě ještě? Já Ellence slíbil, že jí povím pohádku, ale nemysli si o mně, že bych tě zanedbal,“ broukl Liam k manželce, která zrovna vyšla z pokoje, kde uspávala malého Johnnyho.
„No dobře. Pak za mnou přijď do ložnice, hm?“ pousmála se Susan a nechala svého drahého odejít za dcerkou.

Ellen neměla dobrý den a nechtěla usnout. „Pověz mi to ještě jednou, tatí,“ škemrala neúnavně, až ji pohádka udolala. Liam si oddechl. Pak si uvědomil, že na podlaze je plno hraček, a tak se z cesty ven stala menší bojovka, poněvadž netoužil, aby se dceruška znovu probrala.

Fandom: Felix Felicis!
Always be yourself. Unless you can be a dragon... then always be a dragon.

Champbacca

  • Velmistr
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 8559
  • The Choosing One
    • View Profile
    • Metsola
Minový malér
« Reply #3 on: 23. Feb 2017, 22:18 »
Minový malér

„Mně se to nezdá,“ vrtěl jeden šikmooký rádobypirát hlavou.
„Já ti říkám, že je to tutovka,“ oponoval druhý, „brácha mi sehnal rozpis patrol, střílny budou deaktivovaný kvůli údržbě a celá stanice Kansai bude na pár minut bezradná.“
„Tak si mě teda napiš,“ souhlasil první a oba se podívali na stále bezejmenného mizeru ze sektoru Sirius, který se matně snažil vzpomenout, kde k nim přišel.
„Se mnou, pánové, nepočítejte. Chryzantémy o mně možná říkají, že jsem kokot, ale tohle je sebevražda. Budete to muset zvládnout beze mě.“
Dopil, rozloučil se a už je nikdy neviděl, protože podcenili minové pole kolem stanice.

Fandom: Freelancer
I may be schizophrenic, but at least I have each other.

Banana Brannigan

  • Padawan
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 4391
  • Posty 15 Plus
    • View Profile
Odminovací četa
« Reply #4 on: 23. Feb 2017, 23:37 »
Odminovací četa

Reakce na jednu z forem totálního nasazení byly mezi otrokyněmi v Zorbově paláci různé.
„A nechceš si se mnou radši zašukat?“ smlouvaly některé.
„Nebo mi prostřelit hlavu?“ dodávaly jiné, povětšinou recidivistky.
„Mně se nechce,“ zkoušely to amatérky, jimž bylo většinou rychle vysvětleno, že se jich nikdo na nic neptal.
„Zač mě trestáš?“ spoléhaly se další na osvědčené spílání nadpřirozené bytosti, která zpravidla neexistovala.
„Já už budu hodná!“ slibovaly ostatní, ne nezbytně po pár motivačních ranách bičem.
Nakonec ale sklepení od hoven vždycky vyčistily a nikdo se zase pár týdnů nemusel bát, že cestou k výběhu rancora šlápne do něčeho fujky.

Fandom: Star Wars
I s malým banánem se dá uhnat velká opice.

Morčátko

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 1174
  • Hlodavec
    • View Profile
Bezpečný průchod
« Reply #5 on: 04. Mar 2017, 14:28 »
Bezpečný průchod (měsíční žolík)

„Hej! To jsem já!“
Pevnost Strážců úsvitu byla dobře chráněná. Možná až moc dobře – právě proto rekrut nejistě postával na místě. „Necháte mě projít?“
„Jen pojď.“
„Ale… nestane se mi nic?“
„Možná.“
„Pošlete mě do Riftenu pro zásoby a pak mě ani nenecháte projít zpátky? Já blbec! Jak mám vědět, kde jsou ty miny?“
Ano, miny, taková drobná vychytávka. Alchymistovi trvalo dlouho, než je namíchal, a ještě déle trvalo, než je na prostranství před pevností zakopali.
„Co si o mně myslíte, že umim lítat?“
„Nedohaduj se se mnou a polez. Máme hlad!“ křikl na něj šéf z věže. Mina nemina

Fandom: Skyrim

 

Další pískoviště: