Author Topic: Téma číslo 1720 (11. 1. 2017) - Bez kláves neodejdu  (Read 959 times)

Champbacca

  • Velmistr
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 8559
  • The Choosing One
    • View Profile
    • Metsola
Bez kláves neodejdu, ale bez drabblu bych ani nepřišel!
I may be schizophrenic, but at least I have each other.

Kara Melka

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 1233
  • Zákeřně sladká.
    • View Profile
Láska na první pohled
« Reply #1 on: 10. Jan 2017, 20:34 »
Láska na první pohled (1983)

„Vole, potřebuju nový ukulele, to starý jsem rozmlátil v rámci punkovýho záchvatu,“ pronesl jednoho dne Sky, a tak společně s Ignácem zamířili do obchodu s hudebními nástroji.
Tam byli oba jako v ráji - Sky si okamžitě zamiloval banánově žluté ukulele, zatímco Iggy dlouze obdivoval nejrůznější bubny, do nichž zkoušel řádně mydlit. Když však přišel na to, že si může vyzkoušet i hraní na klávesy, zrodila se katastrofa.
„Ne, vole, bez kláves odtud nejdu! Já je chci!“ křičel, když ho Sky za límec trika táhl pryč. „Slyšels ty zvuky, který to dokáže vyluzovat? To musím mít!“ Ale Sky se nenechal obměkčit.

Fandom: Felix Felicis!

Bezzubka

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 1323
    • View Profile
Provokatér
« Reply #2 on: 11. Jan 2017, 15:47 »
Provokatér

Scarlet byla opět matkou určena jako Skyův doprovod a zrovna s ním mířila na Příčnou ulici, aby nakoupili nějaké nové školní potřeby. To bylo splněno, byť s  neochotou z obou stran, a tak Scarlet vzala Skye do hudebnin. Stejně potřebovala koupit vytěrák pro flétnu.
„Ségra… já chci ty klávesy,“ ukázal Sky na zmíněný nástroj. Scarlet zavrtěla hlavou.
„Myslim, že ti bohatě stačí ukulele,“ odmítla jeho požadavek.
„Ségra… buď mi koupíš klávesy, nebo něco řeknu. A ty nechceš, abych to řek‘,“ tvářil se opičák vychytrale.
„Vyděrači.“
Sky se škodolibě zachechtal. Vlastně ty klávesy vůbec nechtěl, ale nadmíru ho bavilo Scarlet provokovat.

Fandom: Felix Felicis!
Always be yourself. Unless you can be a dragon... then always be a dragon.

Mia Mahariel

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 568
  • Mám hasák a nebojím se ho použít!
    • View Profile
Aby toho nebylo málo
« Reply #3 on: 11. Jan 2017, 17:49 »
Aby toho nebylo málo (1984)

„Je konec, Skyi. Sbal si věci a vypadni, už tě nechci ani vidět!“ řvala na něj hystericky, zatímco on si stále zkoumal rudé pozůstatky po včerejší (alkoholickým oparem zastřené) noci. Nicméně nemusela ho moc přemlouvat, sebral svoje děravé ponožky a zubní kartáček, načež se postavil proti ní, a uculil se jako andílek. Prostě celý on.
„Jestli čekáš pusu na rozloučenou, tak si ji běž vyškemrat k tý couře, cos u ní strávil noc!“
„Sedíš mi na klávesách,“ konstatoval nezaujatě, popadl své zlatíčko (čti klávesy), ale ve dveřích se ještě zastavil: „Dvě coury. Byly jste dvě. Příště si dej radši vodu.“

Fandom: Felix Felicis!

Šašek

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 573
    • View Profile
Klávesy domácího
« Reply #4 on: 11. Jan 2017, 19:52 »
Klávesy domácího

"Všichni okamžitě sem!"
Řev se nesl celým skladištěm, a protože všichni tři věděli, že když nepřijdou, bude zle, zanechali své práce, a vydali se k Artiemu.
"Takže mi okamžitě jeden z vás řekne, kam se poděly moje klávesy. Potřebuju je a bez nich odsud neodejdu."
Bručel a pohledem probodával jak Claudii, tak Peteho s Mykou. Všichni tři se tvářili jako neviňátka a dělali, že o žádných klávesách nic nevědí, ale nakonec museli s pravdou ven, protože by jim jinak nedal pokoj.
"To tvoje hraní se prostě nedalo vydržet." Krčila nakonec rameny Myka a dodala vysvětlení, že je omylem rozbili. Kladivem.

Fandom: Warehouse 13
Šašek, Šáša, Šášula, přitroublý jak bambula.

Champbacca

  • Velmistr
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 8559
  • The Choosing One
    • View Profile
    • Metsola
Klávesový klasik
« Reply #5 on: 11. Jan 2017, 20:15 »
Klávesový klasik (18 BBY)

To, že velkou část sportovního vyžití žáků akademie na Miu Leptonis IV sestávalo z turnajů v Call of Duty: ARC Ops, mělo i svoje nezanedbatelné výhody: nejen že se při tom málokdy někdo zranil, ještě tak měl Simbacca geniální nápad na dárek pro tátu. S Jessicou mu prostě sehnali nejmodernější  ovladač od proslulé kashyyycké herní konzole, aby taky jednou něco vyhrál.
Celý další den se ze serverovny lomeno herny ozývalo nejstrašnější klení, jaké ani univerzální tlumočník nezvládal překládat, a třetího dne jim ho velmistr přinesl zpátky.
[„Díky, ale jdetě s tím do píče, bez klávesnice nejsem schopnej projít ani tutorial.“]

Fandom: Star Wars
I may be schizophrenic, but at least I have each other.

Banana Brannigan

  • Padawan
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 4391
  • Posty 15 Plus
    • View Profile
Ať se to vyplatí
« Reply #6 on: 11. Jan 2017, 20:36 »
Ať se to vyplatí

Stálo to spoustu úplatků, ale šéfovi jisté pirátské bandy se splnil sen: přistál na planetě s ekosystémem tak přísně chráněným, že tam jinak směl jediný tým biologů za rok, a s radostí si ho prohlížel. Pravda, byla to vlastně jen zmrzlá pustina, ale jen pár desítek metrů od něj a jeho poručíka se po ledové kře plazil nejpřísněji chráněný mrož malozubý.
Ozvala se rána z lovecké pušky, mrož padl k zemi a šéf se zaradoval.
„Tak a můžeme jít, ne?“ navrhl poručík naivně.
„Tak to ani hovno, kámo,“ protestoval kapitán, „nehnu se odsud, dokud si nenastřílím dost aspoň na piáno!“

Fandom: Star Wars
I s malým banánem se dá uhnat velká opice.

Simbacca

  • Kapitán
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 6302
  • The Progeny
    • View Profile
Krádež kvůli klidu
« Reply #7 on: 11. Jan 2017, 20:57 »
Krádež kvůli klidu (21 BBY)

[„Jess, tohle prostě nemůžeme nechat jen tak!“] naléhal Simbacca na svou mistrovou a vypadal, že skutečně trpí
„Nemůžeme?“ opáčila rusovláska, které to očividně tak strašné nepřišlo.
[„Přece jsme tenhle svět od Obchodní federace a ducha nějakýho praštěnýho Sitha nezachránili jenom proto, aby ho tenhle kašpar zničil,“] rozpovídal se otesánek a mistrová tedy svolila.
„Je tvůj, já jdu nastartovat loď,“ pronesla jednoduše, protože jakmile si jednou postavil hlavu, nehlo by s ním ani stádo volů. Simbacca chvilku počkal, pak popadl přenosné piáno onoho strašlivě nenadaného pouličního umělce a utíkal za ní s tím, že je o planetu vedle hodí do sopky.

Fandom: Star Wars
[„If you can't beat them, eat them.“]

Morčátko

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 1174
  • Hlodavec
    • View Profile
Tragédie
« Reply #8 on: 11. Jan 2017, 21:49 »
Tragédie

Daník se vždycky snažil moc nelpět na materiálních věcech. Cenil si přátelství, lásky a podobně. Dokonce i vědomostí. Přesto, když v jeho mudlovském bytečku vypukl od čajové konvice požár, nebyl to vlastní život, na co myslel přednostně.
„Klávesy!“ zaječel hystericky a vrhl se zpět do dýmu, sotva ho hasiči vytáhli ven. Už se nevrátil, protože se s milovaným nástrojem radši přemístil, aby se mu po cestě ven náhodou něco nestalo. Klávesy to nakonec přežily. Jen v novinách se celý týden psalo o tragickém úmrtí nadaného muzikanta, a jelikož s popáleninami nebyl k poznání, nepodařilo se Dannymu toto tvrzení úspěšně vyvrátit.

Fandom: Felix Felicis!

 

Další pískoviště: