Author Topic: Bonus číslo 111 (16. 3. 2015) - Posloužíme vládou, i ve velkém  (Read 1696 times)

Simbacca

  • Kapitán
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 6302
  • The Progeny
    • View Profile
Protože sir Terry Pratchett toho přeci jen napsal trochu více než Leonard Nimoy, je logické, že bonus z těch dvou dostane právě on. Jediná věc, kterou je třeba přidat ke standardnímu drabblu, je Smrtka, Smrť či jiná personifikace smrti. Capslock volitelný.

Hardcore verze počítá zároveň s účastí v téhle výzvě.
[„If you can't beat them, eat them.“]

Aar Ghuntu

  • Drabbler
  • Lemra líná
  • *
  • Posts: 68
    • View Profile
    • Deinceps
Návštěva
« Reply #1 on: 15. Mar 2015, 23:46 »
Návštěva

Nikdo vlastně nečekal, že by obřad proběhl důstojně, nebožtík byl starý mrzout, když ale u pultíku stanul kramář a starosta v jedné osobě, celé se to docela slušně rozjelo. Přišel říct pár slov, nakonec mluvil dvě hodiny a zvládl spojit tryznu, politický mítink a předvolební kampaň v jeden nesourodý celek, který rozčílil i za rakví spícího faráře.
V závěru se atmosféra kapku přiostřila, pár lidí se popralo, došlo i na nože, a tak pan farář u pultíku zručně vytěsnil onoho služebníka úřadu starostenského a žádal hlučící přítomné alespoň o minutu ticha.
Nastala okamžitě, co se náhle odněkud ozvalo "ALE VŠICHNI!"

Fandom: Úžasná Zeměplocha
s úctou
Aar Ghuntu

Kámen

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 459
    • View Profile
Cyklus musí začít
« Reply #2 on: 16. Mar 2015, 17:36 »
Cyklus musí začít

Málokdo ví, že než se Sovereign spojil s gethy, snažil se levnou pracovní sílu nabrat na Heshtoku. Za mohutného burácení se snesl na povrch hnusné planety, veškerou energii z vypnutého pohonu přesměroval do zvukového výstupu a promluvil.
„SMRTELNÍCI,“ řekl a vibrace přeměnily nejbližší horu na hromadu štěrku, „MÁTE POSLEDNÍ ŠANCI VYKOUPIT SE PŘED POSLEDNÍM SOUDEM. POZVEDNU VÁS Z PRACHU A POD MÝM VEDENÍM SE VAŠE SVALY ZMĚNÍ V NÁSTROJ VYŠŠÍ MOCI.“
„Ty krááávo,“ ozvalo se po chvíli ze sutin, „to potřebuju nad krb.“
„Táhni, je můj!“
„Já ho viděl první!“
„Můj milášek!“
Sovereign odlétal zděšen, jak jen Reaper může být.

Fandom: Mass Effect
Jsem jenom blbej kámen, a přesto jsem napsal víc drabblů než tvoje máma.

Simbacca

  • Kapitán
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 6302
  • The Progeny
    • View Profile
Spoilerojedi
« Reply #3 on: 16. Mar 2015, 18:02 »
Spoilerojedi (1977)

Nebyl to až tak nezvyklý pohled, aby lidé netušili, co dělat. Kdepak, tohle už byla několikátá akce zahalených figur v černém a každý tedy dobře věděl, že je v jeho zájmu co nejrychleji vypadnout. Každý kromě jednoho prostě vyhlížejícího staříka v obleku.
„Hej, dědku!“ křikl na něj vůdce skupiny, „hledáme dva zločince, viděls je?“ Stařešina mírně zmateně zaostřil na pohyblivé podobizny a pousmál se.
„Nehraj si se mnou, šmucko!“ rozčiloval se maskovaný, „jsme Smrtijedi, co nevidět budeme vládnout nejen kouzelníkům, ale celému světu, radši to rychle vyklop.“
„Kdepak, my nesmíme ani naznačovat,“ šklebil se děda a začal nevzrušeně brousit kosu.

Fandom: Felix Felicis!
[„If you can't beat them, eat them.“]

Plebej

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 461
  • Velmi zaneprázdněný bůh
    • View Profile
DNES TY
« Reply #4 on: 16. Mar 2015, 18:37 »
DNES TY

Dvě postavy, obě v černém, jen jedna v kápi, hleděly na bezvládné tělo.
JE MI CTÍ.
"Á, to jste vy. Konečně, což?"
ANO.
"Byl bych se s vámi setkal dříve, ale neumožnili mi to."
JÁ VÍM.
Stařík se blaženě nadechl, dá-li se o něčem takovém u duše uvažovat.
"Je to docela příjemné - víte, co myslím. Mít opět vládu nad vlastními myšlenkami. Krása."
Odmlčel se a chvíli si vychutnával ticho. Smrť si odkašlal.
"Já vím. Musíme jít."
ANO, SAMOZŘEJMĚ. JEN JEŠTĚ JEDNA VĚC.
"Ano?"
Zpod pláště se vysunula kostlivá ruka s bločkem a tužkou.
SMÍM POŽÁDAT O AUTOGRAM? JSEM NEJVĚRNĚJŠÍ ČTENÁŘ.

Fandom: Crossover (realita & Zeměplocha)
"To je kouzlo chaosu - je tu pro všechny. Jeden řád můžeš narušit jiným řádem. Řád můžeš narušit chaosem. Ale chaos a chaos dělá jen větší chaos. Každý může mít svůj dílek pizza-chaosu."

Champbacca

  • Velmistr
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 8559
  • The Choosing One
    • View Profile
    • Metsola
Minutka mlčení
« Reply #5 on: 16. Mar 2015, 23:37 »
Minutka mlčení

Ačkoliv v té době lidstvo stále trčelo na Zemi, to jedno úmrtí otřáslo celým všehomírem. Král byl mrtev, co teď se vší tou zbývající energií?
„Měli bychom zasáhnout a chopit se kontroly?“ ptala se jedna třepetavá postava bez tváře a vlastně i dalších konkrétních obrysů.
„Patrně ano, alespoň na přechodné období,“ odpovídala druhá a přidávala si rozměr.
„Je to v zájmu vesmíru, než se najde nástupce,“ souhlasil třetí auditor a zkusmo se přihmotnil.
TROCHU PIETY, PÁNOVÉ...
Uznali, že minutu ticha by držet mohli, načež z úcty přidali další a ještě další, a pokud neumřeli, což je nepravděpodobné, jsou zticha dodnes.

Fandom: Crossover (Realita + Zeměplocha z pohledu člověka, co ji nikdy nečetl)
I may be schizophrenic, but at least I have each other.

 

Další pískoviště: