Author Topic: Téma číslo 999 (21. 1. 2015) - Challenge accepted  (Read 2150 times)

Simbacca

  • Kapitán
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 6302
  • The Progeny
    • View Profile


...řekli si tenkrát před 999 dny dva kokoti a trochu se jim to vymklo z rukou.
Takže je příhodné, že jako úplně poslední téma maratonu nebylo zvoleno nic jiného.
[„If you can't beat them, eat them.“]

Gwen

  • Drabbler
  • Lempl
  • *
  • Posts: 156
    • View Profile
Rebelové na entou
« Reply #1 on: 20. Jan 2015, 22:28 »
Rebelové na entou

Galaxie šla pomalu, ale jistě do hajzlu.
Impérium mohutnělo (zase), Republika dostávala do držky (zase) a o rytířích Jedi raději ani nemluvím, protože ti právě absolvovali druhou čistku v relativně krátké době.
Historie se prostě opakovala, protože to má historie v oblibě a když jsou k dispozici lepší zbraně, tak tím líp.
Na malém náměstíčku defilovalo nejnovější imperiální armádní vybavení a do toho deklamoval hlas nového Císaře o nezničitelnosti a neporazitelnosti a blá blá blá.
Satine a Trins to pozorovali z balkonu a když Císař prohlašoval už potřetí, že Impérium nikdo neporazí, tak prostě neodolali a šli mu dokázat opak.

Fandom: Star Wars AU, někde okolo episody XII až XVI

A název, jak je obvyklé, vůbec neodpovídá obsahu.

Kara Melka

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 1233
  • Zákeřně sladká.
    • View Profile
Polibek pro mozkomora
« Reply #2 on: 20. Jan 2015, 23:19 »
Polibek pro mozkomora (1977)

Dorka se rozvalovala na pohovce v nebelvírské společenské místnosti a provokativně se šklebila na Liama, který se snažil tvářit nezaujatě, ale moc mu to nešlo. Když šlo o sázky, nedokázal se držet zpět.
„Vsadím se, Lee, že nemáš koule na to, abys dal pusu Rodwellovi,“ prohodila a povytáhla obočí.
Liam se zašklebil. Tohle byla jedna z těch hardcore sázek, v kterých se Dorka vyžívala, a před kterými on nedokázal ucouvnout. „Myslíš? Ti to předvedu,“ zahlásil, a chvilku předtím, než se přeměnil v dinga, se mu nebezpečně zablesklo v očích. Lee zavrtěl ocáskem, vypláznul uslintaný jazyk, a vyrazil ke kabinetu astronomie.

Fandom: Felix Felicis!

Plebej

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 461
  • Velmi zaneprázdněný bůh
    • View Profile
Drabble s fádním názvem, který svědčí o nedostatku autorovy inspirace
stejně jako fakt, že jako fandom používá realitu.


"Já to nedám." Znělo to žalostně a Plebej obrátil oči vsloup.
"Ale dáš," řekl.
"Nemám šanci. Blbý zkouškový."
"Schválně. Vsadíme se. Když to nedáš, tak udělám něco fakt šílenýho."
"A co jako?"
"Nevim. Vymysli."
"...Fajn." Chvilka přemýšlení. "Když to poseru, vylezeš na sochu na Karlově mostě..."
"Dohodnuto."
"...a zazpíváš ženskej part Fantoma Opery."
Málem se zadusil čajem, a když se přestal smát, odsouhlasil: "Dobře. Ne že to poděláš schválně. A když to poseru já..." natáhl a chvíli generoval něco, co by bylo na podobné úrovni šílenství.
"...Složíš milostnou báseň a předneseš ji z pokleku libovolnýmu členovi hradní stráže."

Plácli si.

Fandom: realita
"To je kouzlo chaosu - je tu pro všechny. Jeden řád můžeš narušit jiným řádem. Řád můžeš narušit chaosem. Ale chaos a chaos dělá jen větší chaos. Každý může mít svůj dílek pizza-chaosu."

Simbacca

  • Kapitán
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 6302
  • The Progeny
    • View Profile
Mocná motivace
« Reply #4 on: 21. Jan 2015, 16:29 »
Mocná motivace (17 BBY)

Simbacca se v dílně vyskytoval jen tehdy, když musel, takže jeho přítomnost byla Nevovi hned podezřelá.
„Copak, rozbila se lednička?“ zazubil se na něj hned mezi dveřmi a v práci na světelném meči pokračoval poslepu.
[„Ne, posílá mě táta,“] broukl chlupáč a položil mistrovi na stůl čtečku. [„on totiž našel nějakej nekonečnej maraton drabblů, ale už ho dočetl na konec.“]
„Cože?“
[„No, že prej jestli neni někde zácpa na síti, že už se mu nenačítaj nový kousky.“]
„To je ňáká strašná blbost.“
[„Jo, on říkal, že to asi nesvedeš.“]
„Jak kurva nesvedu? Dej to sem a podej mi křížovej šroubovák.“

Fandom: Star Wars
[„If you can't beat them, eat them.“]

Champbacca

  • Velmistr
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 8559
  • The Choosing One
    • View Profile
    • Metsola
Paka pokračují
« Reply #5 on: 21. Jan 2015, 18:14 »
Paka pokračují

Byl hnusný středeční večer a děcka se nudila ještě víc než obvykle.
„Ty vole, já se nudim, pojďte něco dělat.“
„Můžem jít někam něco zničit!“
„Nebo se strašně ožrat!“
„Nebuďte děti, kreténi. Já chci něco... hlubšího.“
„Studnu?“
„Strejda říkal, že když byl ještě mladej, psali každej den jeden drabble.“
„Cože?“
„No, to je taková povídka na přesně sto slov. Na téma, časově omezený.“
„Proč?“
„A to je jako zábava?“
„No, moc ne, ale je to děsně underground, volové!“
„Tak asi jo, no.“
„A ožerem se pak.“
„Nebo při tom!“
Jak řekli, tak učinili, takže datarcheologové přeci jen měli co odkrývat.

Fandom: Equilibrium
I may be schizophrenic, but at least I have each other.

Kámen

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 459
    • View Profile
Čarodějky nelétají na koštěti
« Reply #6 on: 21. Jan 2015, 22:32 »
Čarodějky nelétají na koštěti

Zřejmě za to mohl prohraný famfrpálový zápas, notný spánkový deficit, který se stále nedařilo nahnat, a trošku přepísknutá svačina složená převážně ze Snailšenek, ale stáli jsme na samém vrcholu pohyblivého schodiště a měli s sebou koloběžku. Tahle sázka byla kikotina, to jsem viděl i já, ale v tuhle chvíli jsem byl už za hranicí toho, abych si s tím dělal starosti.
„Tohle bude supééér!“ zapištěla zrzavá osoba vedle mě.
„Kdo jede první?“ nechal jsem Bree, aby se radovala.
„Oba, ne?“
Sázka to byla skutečně sebevražedná, to poznamenala i madam Pomfreyová, když nás s láteřením seškrabovala pod schodištěm z dlažby špachtlí.

Fandom: Felix Felicis!
Jsem jenom blbej kámen, a přesto jsem napsal víc drabblů než tvoje máma.

Jessica Karnis

  • Mistr
  • Le...
  • *
  • Posts: 2438
  • All Hail the King
    • View Profile
Budeš se divit
« Reply #7 on: 21. Jan 2015, 22:57 »
Budeš se divit (20 BBY)

„S tebou je fakt něco v nepořádku,“ kroutila hlavou Jess, protože už na to dál neměla sílu.
[„Není!“] oponoval ji malý otesánek a byl jejími slovy docela dotčen.
„Ale jo, je,“ trvala si na svém, „není to normální. Podívej se na tátu nebo na strejdu. I ten Rahm to zvládne a bez keců a bulení.“
[„Já ale nebulím,“] nafoukl se uraženě.
„Jasně, to říkej třeba před Fosh, aby si o tobě nemyslela, že jsi takový ňouma. Bude i tak a víš ty co? Je mi to už jedno, nemůžeš se přestat mýt nadobro.“
[„Myslíš, že ne? Tak to budeš překvapená!“]

Fandom: Star Wars

Marshmolko

  • Drabbler
  • Lemra hyperlíná
  • *
  • Posts: 38
    • View Profile
Od Pippi Flannovi
« Reply #8 on: 21. Jan 2015, 23:44 »
Od Pippi Flannovi

Bolo to pred prázdninami, keď si Pippa prisadla k nadšenému Flannovi. „Čauky mňauky, čo to čítaš?“
„To sú drabbly. By si nepochopila... musíš sa pri tom päť minút sústrediť,“ povedal sucho. Pippa si od svojho obľúbeného Flanna vzala slová k srdcu a vyliala si srdiečko u prvej osoby, ktorú videla požierať pavúky. Finn ju odbil s tým, že najlepšie urobí, keď tomu čumákovi vytrie zrak vlastným drabblom. A tak sa stalo, že Flannovi v júli prišla obálka, ktorá obsahovala presne sto slov. Škoda len, že Pippiné spelčekingové brko zrovna stratilo kúzlo, takže tých sto slov znelo ako od opitého Maďara.

Fandom: Felix Felicis
Don't Eat the Marshmallow!

 

Další pískoviště: