Author Topic: Téma číslo 924 (7. 11. 2014) - Mým domovem je ztichlá putyka  (Read 1517 times)

Jessica Karnis

  • Mistr
  • Le...
  • *
  • Posts: 2438
  • All Hail the King
    • View Profile
Mým domovem je ztichlá putyka

Zuzka

  • Drabbler
  • Lemra líná
  • *
  • Posts: 83
    • View Profile
Officer
« Reply #1 on: 07. Nov 2014, 10:17 »
Officer

„Tatínku, neměli bychom ho vyprovodit?“ otázala se Mary Holmers hřmotného hospodského.
„Ne, drahoušku. Ale nalejvej mu už jen ředěný,“ zabručel tatínek v odpověď a pohledem přelétl místnost.
Hosté se pomalu vytráceli, hostinec se ukládal ke spánku. Na lavici pod oknem vytrvale seděl mírně umolousaný mladý muž, podpíral si bradu a nepřítomně cvrnkal nehtem o džbánek. Tichými ublíženými průpovídkami zdržoval posledního kumpána u stolu a zjevně se snažil zabít každou minutu přicházející samoty.
„Vyrostla, no. Však jí bylo patnáct. Když jsem si ji bral.“ ukrajoval krátké věty proložené težkými povzdechy.
„Co doma. Tady je doma. Z ní se stala její maminka.“

Fandom: Pride and Prejudice

Mechanický lemur

  • Drabbler
  • Lemra hyperlíná
  • *
  • Posts: 27
    • View Profile
Klid po bouři
« Reply #2 on: 07. Nov 2014, 11:13 »
Klid po bouři

Válela se v hospodě, už zase. Rozplizlá na stole si čistila drápy tupým nožem na máslo a unuděně čekala, až volavka přinese brčálový ležák.
"Fíte, madam, še pyste se sem mohla rófnou nastěchofat?"
Zvedla modré oči a zamyšleně zvážila tuhle možnost. Spávala na stromě, odkud už párkrát žuchla do jezera. V putyce bylo teplo, jídlo a dokonce civilizovaný záchod. Problém spočíval v tom, že někdy ji popadl rapl a ze ztichlého lokálu se stával zábavní park s terčem na šipky, i když tam ve skutečnosti žádný nevedli.
Přesunula pohled na volavku, v pozadí spoušť. Aha, tohle byl zase ten sarkasmus.

Fandom: Mechanique

Simbacca

  • Kapitán
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 6302
  • The Progeny
    • View Profile
Druhý domov
« Reply #3 on: 07. Nov 2014, 12:43 »
Druhý domov (3 BBY)

„Mám spoustu nových nápadů, jak to tady oživit!“ halekal muž, který právě vstoupil do hospody osmnácté cenové skupiny v nižších patrech Coruscantu, a rozhlížel se po zaprášených stolech. Sedělo kolem nich vysloveně symbolických pár štamgastů a tiše probírali rybářské neúspěchy a politiku.
„Předně to tu vymaluju,“ básnil muž dál, víceméně pro sebe, „vidím to na oranžovou. Jo.“
[„Ne,“] oponovalo mu bručení odkudsi ze tmy vedle baru.
„Prosím?“
[„Povídám, že se mi to nelíbí.“]
„Ale já jsem majitel!“ vyjekl.
[„A já tu prakticky bydlím a říkám ti, že víc vyděláš, když místo debilního malování objednáš nějakej ten pivní speciál.“]
Dohodli se.

Fandom: Star Wars
[„If you can't beat them, eat them.“]

Champbacca

  • Velmistr
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 8559
  • The Choosing One
    • View Profile
    • Metsola
Domovy démonů
« Reply #4 on: 07. Nov 2014, 17:29 »
Domovy démonů

Setkání alkoholových démonů bylo v plném proudu, z repráků řvali Brutusáci a lokálem kolovalo nejen pivo.
„Já teď sídlím na Sachalinsku,“ chlubil se démon vodky a pýchou ještě trochu zprůhledněl, „lihovary tam jedou jako divé a nedávno začali dokonce dovážet další pšenici.“
„Já se usadil v Zemanově mauzoleu na Milešovce,“ přihodil démon tuzemáku a dalších rumových napodobenin, „tam jak je ta spousta stromů k objímání a zpívající rumová fontána.“
„Já bydlím v hospodě, kterou jsem vlastnoručně vystřílel,“ pravil ležérně žlutý démon piva a konverzaci tím poněkud zabil.
„Co blbneš, to sis jako pozabíjel uctívače?“
„Leda hovno, točili tam jenom Starobrno.“

Fandom: Equilibrium 4k
I may be schizophrenic, but at least I have each other.

Jessica Karnis

  • Mistr
  • Le...
  • *
  • Posts: 2438
  • All Hail the King
    • View Profile
Tak jak to mám rád
« Reply #5 on: 07. Nov 2014, 21:38 »
Tak jak to mám rád (2187)

Uběhlo už moře času, kdy naposledy tancovali na stolech a kopali do sebe panáky alkoholu a zpívali a radovali se jak smyslů zbavení. Byl to nezvyk, přijít domů a vidět ho tak tichý a nehybný. Nepamatoval si ho tak. Je ale pravda, že tu skoro rok nebyl a že na rozdíl od toho šaška, co si hrál na sjednotitele galaxie, neměl za tu dobu ani jednou čas na oddech a flákání se někde s děvkama a chlebíčky.
Tomu je ale konec. Galaxie byla zachráněná, on dostal Princeznu a hlavně se vrátil zpět na Veles a musel připravit pořádnou vítěznou párty.

Fandom: Star Wars

 

Další pískoviště: