Author Topic: Téma číslo 921 (4. 11. 2014) - Šálek šípkového čaje  (Read 1521 times)

Jessica Karnis

  • Mistr
  • Le...
  • *
  • Posts: 2438
  • All Hail the King
    • View Profile
Šálek šípkového čaje s kapkou Čaje? K drabble určitě!

Champbacca

  • Velmistr
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 8559
  • The Choosing One
    • View Profile
    • Metsola
Léčivé lektvary
« Reply #1 on: 04. Nov 2014, 12:58 »
Léčivé lektvary (1 ABY)

Přitáhnout domů z cest smradlavého slepého alkoholika není nikdy dobrý dárek pro svou nastávající, a to ani v případě, že je ten smradlavý slepý alkoholik váš otec. Simbacca by o tom mohl vyprávět; sotva vyložili Katarna a jeho plus jedna, zamířili na Kashyyyk.
[„Pěknej barák,“] kýval Champbacca hlavou, protože živé dřevo krásně viděl, [„máš tu něco k pití?“]
[„Jo, čaj,“] broukl náčelník a šel do kuchyně, aby popelářovi postavil konvici s vodou. Ten to ovšem očividně nepochopil.
[„Kashyyyckej? Bomba, hoď mi do něj prosím trochu mraženýho jehličí.“]
[„Mám akorát šípkovej, ale můžu ti do něj dát med.“]
[„Pomoc, unesli mě!“]

Fandom: Star Wars
I may be schizophrenic, but at least I have each other.

Simbacca

  • Kapitán
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 6302
  • The Progeny
    • View Profile
Čutora čaje
« Reply #2 on: 04. Nov 2014, 13:25 »
Čutora čaje

Finnian čaje miloval.
Lipový, heřmánkový, z černého bezu nebo ze šalvěje, mátový, však víme. Asi za to mohla jeho záliba v bylinkářství, kterou při jejich přípravě nezřídka využíval a díky níž znal spoustu méně obvyklých rostlin k louhování. Nebál se tedy ani čaje z ostružiníku, z mladého borového jehličí, z chlupatých kaktusů, z vrbové kůry nebo z některých pokojových rostlin původem z tropů, například z oblíbené tradescantia zebrina.
O tom Tatranském, který úplnou náhodou objevil při pochodu přes Tatry, ani nemluvě.
Ovšem úplně nejlepší byl stejně ten šípkový, který si po studené noci uprostřed divočiny vařil z čerstvě natrhaných šípků.

Fandom: Felix Felicis!
[„If you can't beat them, eat them.“]

Aar Ghuntu

  • Drabbler
  • Lemra líná
  • *
  • Posts: 68
    • View Profile
    • Deinceps
Ona
« Reply #3 on: 04. Nov 2014, 20:43 »
Ona

Po epizodě s vypečenými divadelníky nastoupil poručík Arden díky poruše nucenou dovolenou. Odjel zase do nejmenšího podmořského hotýlku v okolí jednak proto, že tam nepotkával známé tváře, ale zejména kvůli tváři nejspanilejší, jež patřila mladé servírce.
Celý pobyt ho pronásledovala známá, avšak neurčená vůně, která ho držela v nostalgii a vzpomínkách na dětství. Bloumal zasněně po chodbách, s myslí hořkosladkou, a diktoval deník.
Posledního dne mu ta kráska s šibalským mrknutím přinesla neobjednaný šálek kouříciho čaje. Šípkového!
Rázem se mu to všechno spojilo, všechny ty pocity a Arden celý rozechvělý jen vydechl: "Vemte si mě!"
"Tady? Teď? ..Nenajdem si něco pohodlnějšího..?"

Fandom: Star wars
s úctou
Aar Ghuntu

Jessica Karnis

  • Mistr
  • Le...
  • *
  • Posts: 2438
  • All Hail the King
    • View Profile
Zahřeje v žaludku
« Reply #4 on: 04. Nov 2014, 20:45 »
Zahřeje v žaludku (19 BBY)

Jess se zas jednou motala blízko kuchyně, což nevěstilo nic dobrého, a tak si všichni příčetní dávali odstup, ale někdo měl odvahy na rozdávání, nebo byl prostě jen špatně informovaný a stejně se tam vydal. Ten špatně informovaný byl Chlouppek, který hledal něco na zub a také k pití, a když si ho všimla, tak už bylo příliš pozdě vzít nohy na ramena.
„Nemáš hlad?“
„Hele,“ poškrábal se na hlavě a hodil okem po únikové cestě, „ani ne.“
„Ani žízeň? Udělala jsem hrnek šípkového čaje,“ informovala ho pyšně. Toho, že hrnek zmizel a ve stole zela díra si ještě nevšimla.

Fandom: Star Wars

 

Další pískoviště: