Author Topic: Téma číslo 818 (25. 7. 2014) - Saturninus  (Read 2794 times)

Simbacca

  • Kapitán
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 6302
  • The Progeny
    • View Profile
Téma číslo 818 (25. 7. 2014) - Saturninus
« on: 24. Jul 2014, 20:10 »
„Bez výplaty propouštím zajaté: hlaste čest mou troubami a bubny,“ holedbal se Saturninus, ač sám tak trouchu trouba byl.
[„If you can't beat them, eat them.“]

Jessica Karnis

  • Mistr
  • Le...
  • *
  • Posts: 2438
  • All Hail the King
    • View Profile
Milost pro němé
« Reply #1 on: 24. Jul 2014, 21:26 »
Milost pro němé (19 BBY)

Zase se blížil Den Života, a jelikož se Chlouppek v Enklávě docela hezky zabydlel, nemohl si odpustit přispět svou troškou do mlýna. Ne, neoblíkal se do vyzývavého červeného kostýmku a neoblézal všechny s hrnkem kakaa. Raději se jal připravovat pořádnou Kashyyyckou hostinu. V kuchyni ho sice pořád míjel nějaký nahněvaný a bezvýznamný stín, ale jinak šlo vše naprosto skvěle. Až do chvíle, kdy Simba objevil hejno kapříků v kádi.
[„A to je jako všechny sníme?“] kňučel, když je tam tak viděl.
„Sníme, Simbo,“ odpověděl popravdě strejda z entého kolene.
[„A musíme?“] litoval je.
„Ne, může připravit sóju.“
[„Donesu ti kladívko.“]

Fandom: Star Wars

Champbacca

  • Velmistr
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 8559
  • The Choosing One
    • View Profile
    • Metsola
Mávající mladík
« Reply #2 on: 25. Jul 2014, 16:54 »
Mávající mladík (70 BBY)

Každý mistr mávání pazourou se toto důležité umění musel nejprve naučit, ovšem někteří měli lepší motivaci než ostatní.
Když Champbaccu tenkrát, ještě jako čerstvého padawana mistra Coxe, zajali zygerriánští otrokáři, musely mu stačit lehké základy a příležitost, kdy ho přišel prohlédnout vůdce skupiny.
„Kdes vzal ty hadry, zrůdo?“ zjišťoval, ovšem místo odpovědi mu Wookie mávl rukou před obličejem a zatlačil na Sílu.
[„Chceš mě pustit,“] poručil a dlouho se nedělo nic. Zatlačil tedy víc, ještě trochu a asi to trochu přehnal.
„Chci tě pustit. A taky si chci pustit dechovku.“
Inu, jeden z nich při tom o rozum přijít musel.

Fandom: Star Wars
#dmd_bingo (vymývání mozku)
I may be schizophrenic, but at least I have each other.

Simbacca

  • Kapitán
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 6302
  • The Progeny
    • View Profile
Proměněný plukovník
« Reply #3 on: 25. Jul 2014, 16:55 »
Proměněný plukovník (3502)

Plukovník Inkvizitor Šrobár procházel polní vězení a drsným pohledem kontroloval zajaté čarodějnice z Blaníku. Cítil velké zadostiučinění a už se těšil, jak dostane řád a možná nějakou tu kolonii, když tu na něj jedna z nevěstek satanových promluvila.
„Panáčku, pojď blíž,“ říkala, jako by mu chtěla vyzradit hnízdo svých kolegyň, a tak šel. Což bylo pěkně hloupé a proti předpisům. Dotkla se jeho ruky a než se nadál, oblečení se na něm začalo nafukovat, klec zvětšovat a… ne, moment, obráceně. Zmenšoval se, mládl, a mladík s mocí je nebezpečný mladík.
„Pusťte je, jsou nudný,“ poručil rytířům, „a přineste mi buben.“

Fandom: Equilibrium 4k
#dmd_bingo (nečekané omládnutí)
[„If you can't beat them, eat them.“]

Zuzka

  • Drabbler
  • Lemra líná
  • *
  • Posts: 83
    • View Profile
Symbolická pomsta
« Reply #4 on: 25. Jul 2014, 22:09 »
Symbolická pomsta

Miss Maria Lucas uznávala, že z této vznosné klece rovněž prchá s úlevou.
Hlasité oddechnutí si sice dopřála až v soukromí pokoje, ale konec pobytu na faře v Hunsfordu se jí vlastně velice hodil.
Jistě, Lady Catherine byla úctyhodnou autoritou, ovšem každá návštěva jako by mladou slečnu stále pevněji svazovala do duševního korzetu.
Blahosklonné rozloučení a přísný pokyn ke vzpomenutí ctěného jména jejího blahorodí, kdy jen to bude možné, už bylo k smíchu.
Znechuceně pohlédla na již jednou přebalené truhly.
„Já ti dám, ropucho afektovaná!“ vyhrkla téměř překvapeně, zatímco sypala jejich obsah na podlahu.
„Jistě, že budeme šířit tvou slávu!“

Fandom: Pride and Prejudice

Blanca

  • Drabbler
  • Lemra líná
  • *
  • Posts: 60
    • View Profile
Jezdec na soudku
« Reply #5 on: 25. Jul 2014, 23:58 »
Jezdec na soudku

"A tak jsem se s těmi klíči - to bys nevěřil, jak hlasitě umí cinkat takové klíče. Ještě že nahoře byla ta obrovská slavnost... ale kde jsem to byl - ano, kradl jsem se od jedné cely ke druhé. Samozřejmě hned u té první jsem musel sundat prsten - ubohého Doriho vyděsilo málem k smrti, když se dveře z ničehonic otevřely samy od sebe. Ale když mě viděli, a viděli co dělám, tak mi ti trpaslíci potřeštění začali provolávat slávu. Ještě že jim elfové zabavili instrumenty, jinak by snad začali vyhrávat fanfáry!"
"No vidíš, a nakonec tě poslali domů bez výplaty..." doplnil Frodo.

Fandom: Hobbit
Little things are the infinitely most important. - Sherlock Holmes

 

Další pískoviště: