Author Topic: Bonus číslo 89 (25. 7. 2014) - Kleopatra  (Read 1376 times)

Simbacca

  • Kapitán
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 6264
  • The Progeny
    • View Profile
Bonus číslo 89 (25. 7. 2014) - Kleopatra
« on: 23. Jul 2014, 20:40 »
To, že jsem teď v Maďarsku, se náramně hodí, protože v pátek má narozeniny náš nejvzdálenější zahraniční dopisovatel, který zároveň není avatárem velkého Maďara, Marshmolko. Zadavatelem tématu bude v tomto případě sama Kleopatra, která v té hře, kde umře, nostalgicky vzpomíná na své mládí a popisuje jej jako „Mé čerstvé dny, kdy zelený můj úsudek a v žilách chladná krev.“
A protože je to bonus a aby tomu rozuměla, měly by v něm postavy alespoň chvilku mluvit ve slovenštině, ať už horní nebo dolní.

Hardcore verze bude slovensky celá.
[„If you can't beat them, eat them.“]

Champbacca

  • Velmistr
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 8502
  • The Choosing One
    • View Profile
    • Metsola
Famous Flanncakes
« Reply #1 on: 24. Jul 2014, 20:11 »
Famous Flanncakes

V tej realite, v ktorej sa Ezra Delijah rozhodol spísať biografiu najkrajšieho a najúžasnejšieho čarodejníka všech dob, sa veci príliš nelišíli od kánonu.
Aj tam sa Voldemort marno pokúsil ovládnuť svet, aj tam bol Chrabromil na tužku kolej a aj tam bol najkrajším a najúžasnejším čarodejom sám Ezra. Písal memoáry poctivo a nevynechal nič podstatné, s výnimkou jedných narozenin na Rokforte, lebo si ich jednoducho nepamätal.
Uvedomoval si, ako prijímal akýsi dárček od slizolinčana s obojručným mečom a musiel sa pochváliť, ako chladnokrevno to zvládl. Boli to palacinky a pamätal si, že ich vyskúšal.
No pak už len zelenú hmlu…

Fandom: Felix Felicis! (možno AU)
I may be schizophrenic, but at least I have each other.

Jessica Karnis

  • Mistr
  • Le...
  • *
  • Posts: 2438
  • All Hail the King
    • View Profile
Niektoré postupy nestarnú
« Reply #2 on: 24. Jul 2014, 21:37 »
Niektoré postupy nestarnú (19 BBY)

„Pamätáš si, ako ťa učil piť?“
„Na to nejde zabudnúť,“ odfrkla s usmievavým škerí Jess a vymenila si pohľad s Joyce, ktorá položila tú otázku. Pokrútila hlavou. „Ty určite tiež.“
„Povedala by som to asi podobne,“ zasmiala sa čučoriedka a treskla do seba búchanie tequilu. „Tiež to skúšal so zelenou?“
„Uf, mi nehovor! Od tej doby sa mi dvíha žalúdok, kedykoľvek cítim pepermint. Bleh, taký kekel, „vyhŕkli jej slzy, keď si na to spomenula. „To som bola ešte malá a vypila som toho toľko, že som mala v hlave zeleno a padla pred krčmou v mínus desiatich.
„Obsluha, dve zelený!“

Fandom: Star Wars

Simbacca

  • Kapitán
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 6264
  • The Progeny
    • View Profile
Ušatý ujo
« Reply #3 on: 25. Jul 2014, 16:55 »
Ušatý ujo

„Ujo, povez nám rozprávku,“ žadonil hlouček mláďat kolem starého hospodského pardála a jako vždycky nebylo třeba dlouho čekat. Až na to, že tentokrát to nebyla ani tak pohádka, jako skutečná historka.
„Tož decka, raz som bol mladý,“ spustil, „a keď je človek mladý, tak robí kokotiny, vieme. Já naprieklad som raz s kámošmi postavil plťku. Viete, čo je plťka, more, nie?“ Omladina byla vzdělaná, takže kývla hlavou. „A na tej sme objeli svet.“
„Fasa,“ kývlo uznale nejmenší mládě.
„Hej, tehdy som bol ozajstný kokot, teraz mi to príde ako stráta času,“ pravil starý drevokocúr a otevřel další láhev šiškového piva.

Fandom: Mechanique
[„If you can't beat them, eat them.“]

 

Další pískoviště: