Author Topic: Tema cislo 816 (23. 7. 2014) - Coriolanus  (Read 2374 times)

Simbacca

  • Kapitán
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 6302
  • The Progeny
    • View Profile
Tema cislo 816 (23. 7. 2014) - Coriolanus
« on: 22. Jul 2014, 14:55 »
"Jsem raději služebníkem po svém než pánem po jejich."
[„If you can't beat them, eat them.“]

Champbacca

  • Velmistr
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 8559
  • The Choosing One
    • View Profile
    • Metsola
Senátní sebepoškozování
« Reply #1 on: 23. Jul 2014, 20:38 »
Senátní sebepoškozování (20 BBY)

Od chvíle, kdy naši hrdinové začali cestovat zrcadly, se stalo mnohé, ale jen máloco z toho bylo tak epické, jako finální střet Dartha Wango s velmistrem Champbaccou. Budovu galaktického senátu ozařovaly střety světelných mečů, vzduchem létaly chlupy a klišé teklo proudem. A když už jsme u toho klišé…
[„Přidej se k nám, vole,“] sváděl ten zlý toho hodného a symbolicky po něm střílel blesky.
[„Nasrat, kokote,“] bručel ten hodný na toho zlého a blesky mu velkoryse vracel.
[„Jsme ty, blbče, víme, že to chceš. Zahoď meč a uděláme z tebe svého zástupce.“]
[„To budu radši dělat popeláře.“]
A řežba pokračovala.

Fandom: Star Wars
#dmd_bingo (zlý zrcadlový vesmír)
I may be schizophrenic, but at least I have each other.

Simbacca

  • Kapitán
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 6302
  • The Progeny
    • View Profile
Vojtovy výkruty
« Reply #2 on: 23. Jul 2014, 20:39 »
Vojtovy výkruty (19 BBY)

Champbacca to dělal nerad, protože tím jenom podporoval Vojtovy pubertální touhy, ale jinak to prostě nešlo. Kuatská smetánka si totiž zakládala na sezdaných párech a navíc byla brutálně xenofobní, takže výběrové řízení na falešného manžela hraběnky de Royarc bylo celkem rychlé.
„Nejsem moc mladej?“ ptal se herec, jakmile se dozvěděl balíček nevýhod.
„Některé známé měly mladší,“ odvětila Valla a připomněla tak Champbaccovi, že šlechtu je třeba vyhladit.
[„Hlavně si pamatuj, že hraješ snoba. A že na veřejnosti sice velíš ty, ale žena ti to doma krásně vrací. A že…“]
„Hele, nebylo by jednodušší, kdybych na ten ples šel jako pikolík?“

Fandom: Star Wars
#dmd_bingo (předstírané manželství)
[„If you can't beat them, eat them.“]

Jessica Karnis

  • Mistr
  • Le...
  • *
  • Posts: 2438
  • All Hail the King
    • View Profile
Máma řekla
« Reply #3 on: 23. Jul 2014, 22:08 »
Máma řekla (1190)

„Seš můj syn a jako takový máš své povinnosti!“ vrčela na svého nepovedeného kluka a nevypočitatelně při tom švihala palcátem vzduchem.
„Ale já nechci!“ byl skoro v slzách, neb byl ještě malý a hloupý a z mámy měl fakt strach.
„Kdyby ses nenarodil jako takový posera, ale jako holka!“ postěžovala si a představila si, jak synovi sráží zbraní vaz.
„Nechci vést klan, nedokážu to!“
„Na tom nezáleží, vše bych tě naučila a ukázala, ale ty se pořád raději motáš v kuchyni kolem otroků a ještě se s nimi paktuješ!“
„Jsem tak šťastný,“ přiznal se roční kroganek.
„Krogani nepotřebují štěstí, Groku.“

Fandom: Mass Effect

Blueberry Lady

  • Drabbler
  • Lemra
  • *
  • Posts: 103
    • View Profile
    • Dreaming garden
Princ Jan
« Reply #4 on: 23. Jul 2014, 22:26 »
Princ Jan

Jindřich zuřil. Metal kletby do všech stran. Občas metal i předměty. Včera vztáhl ruku na Eleonoru. Dnes v poslední chvíli zadržel svou ruku těsně před tváří Alicinou, na něj upínala své blankytné oči.
„Hadi. Hadí plémě! To ona,“ křičel ukazuje ke komnatám Eleonory, „ta čarodějnice všechny mé syny proti mně navedla. To nemohou být moje děti.“
Alice prchla před budoucím tchánem, byť dlouho byla jeho ochotnou milenkou. Její manžel, dítě Jan, si hrál s dřevěným koníkem.
„Alice, až budu velký, budu králem a ty budeš moje královna,“ smál se na ni. Až příliš pozdě zjistil, jak těžké je královské břímě.

Fandom: Historie
A/N: Myslím, že Jan Bezzemek se dodnes otáčí v hrobě, když dojde řeč na Magna Chartu aneb dohledejte si sami. ;)
"Tam jistě žijí lidé. Půjdu se k nim podívat a sežeru je."

Blanca

  • Drabbler
  • Lemra líná
  • *
  • Posts: 60
    • View Profile
Chvíle rozhodnutí
« Reply #5 on: 23. Jul 2014, 23:55 »
Spoiler warning! Pokud jste nečetli Hobbita (a neviděli třetí díl).

Chvíle rozhodnutí

Thorin si promnul oči.
Nebylo pochyb o tom, kdo je ta postava, která se tyčí nad ním.
Hluk bitvy utichl, jako by kolem něj někdo postavil skleněnou zeď.
"Můžeš zůstat, synu Thráinův," promluvil Vala hlubokým hlasem. "Budeš králem pod Horou. Sjednotitelem trpasličích říší. Ale nikdy nezlomíš moc zlata... nikdy neunikneš vábení Arcikamu."
Trpaslík položil tu jedinou možnou otázku:
"A ta druhá možnost?"
"Vrátíš se tam, odkud jsi sem přišel," zněla odpověď. "Tam, kde na tebe 'dračí nemoc' nedosáhne. Tam, kde budeš sloužit jen své hrstce statečných."
Thorinovi se na víčka promítly dvě tváře.
"Ty znáš mé rozhodnutí, Mahale," usmál se.

Fandom: Hobbit
Little things are the infinitely most important. - Sherlock Holmes

 

Další pískoviště: