Author Topic: Téma číslo 739 (7. 5. 2014) - Jitrocel  (Read 1743 times)

Jessica Karnis

  • Mistr
  • Le...
  • *
  • Posts: 2438
  • All Hail the King
    • View Profile
Téma číslo 739 (7. 5. 2014) - Jitrocel
« on: 06. May 2014, 22:06 »
Jitrocel nám určitě udělá středu moc moc sluníčkovou.

Blueberry Lady

  • Drabbler
  • Lemra
  • *
  • Posts: 103
    • View Profile
    • Dreaming garden
Bolístka
« Reply #1 on: 07. May 2014, 14:31 »
Bolístka

Když se Mrs. Lucy ráno probudila, cítila se převelice zle. Neněžně probudila svou choť.
„Drahá, cosi nedobrého je v mém krku, asi jsem chytila průvan!“
Mrs. Lice rozlepila oči a přemýšlela, čím by mohla pomoci: „Moc bolí? Ach, má nebohá, co si počneme?“
„Moje matka mi vždycky dávala sirup z Rattenschwanz,“ vzpomínala Lucy na domov.
„Myší ocásek? Tobě vyvářeli myší ocásky? Fuj.“
„Ale ne, myší ocas je bylina, zdravá, léčivá.“
„A jaký normální název by tak mohla mít?“
„Wegerich? Myslím,“ povzdechla si Lucy a svalila se zpět mezi polštáře.
Lice trvalo tři herbáře, než zjistila, že je to obyčejný jitrocel.

Fandom: Fans and Fascinations
"Tam jistě žijí lidé. Půjdu se k nim podívat a sežeru je."

Simbacca

  • Kapitán
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 6302
  • The Progeny
    • View Profile
Simbacca v říši rostlin #5
« Reply #2 on: 07. May 2014, 15:31 »
Simbacca v říši rostlin #5

Když sežral všechny sedmikrásky, a že jich nebylo mnoho, lehl si Simbacca do trávy a zažíval.
Koukal na jasnou oblohu, poslouchal jak mu škrundá v břiše a rukou šmátral v trávě, až našmátral list. Byl mnohem širší než normální tráva, trochu tlustší a rýhovaný, takže ho Wookiee samozřejmě v rámci výzkumu zdejší flóry ochutnal.
Nebylo to špatné. Ani ten další list, ani další, ani těch pět potom. Jenže pak nahmatal podivný květ na dlouhém stonku, co rostl uprostřed nyní snědené růžice listů, a když si ho strčil do pusy, zaslechl nedaleko povědomý dívčí smích.
Zbytek radši vyplivl a upaloval pryč.

Fandom: Simba žere věci
[„If you can't beat them, eat them.“]

Kámen

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 459
    • View Profile
Skorocel rany ceľ
« Reply #3 on: 07. May 2014, 16:03 »
Skorocel rany ceľ

Neville si to s plným močovým mechúrom nakráčal priamo na chlapčenské toalety, keď tu zbadal Harryho. Bol biely ako stena, celý od krvi a stál nad nehybným telom Malfoya, ktoré sa prakticky kúpalo vo vlastnej krvi. „Harry! Čo si to urobil... Môžem ti nejako pomôcť?“ spýtal sa kamaráta. Harry sa v šoku otočil na spolužiaka. „Pokiaľ nepoznáš zaklínadlo na zahojenie rán tak nie. Ledaže by si mi pomohol zahrabať mŕtvolu...“ Neville neisto prešliapol na mieste. „S tou mŕtvolou neviem Harry. Za to by šli body asi dole, ale na tie rany skús použiť skorocel. Určite zaberie,“ pousmial sa na kamaráta.

Fandom: HP aka Neville a jeho zeliny
Jsem jenom blbej kámen, a přesto jsem napsal víc drabblů než tvoje máma.

Jessica Karnis

  • Mistr
  • Le...
  • *
  • Posts: 2438
  • All Hail the King
    • View Profile
Dal se na bylinky
« Reply #4 on: 07. May 2014, 16:52 »
Dal se na bylinky (2184)

„Co vaříš?“ zajímala se Bon, když strčila hlavu do kuchyně a spatřila Groka nad rozměrným hrncem, z kterého stoupala pára.
„Čaj,“ odpověděl, jakoby nic, ale svůj přístup musel hned změnit, protože na Bon přišly mrákoty.
„Č-čaj?!“ chytla se futer a bohužel u ní si krogan nemohl být jistý, jestli to hraje, nebo ne. Raději ji podepřel a věnoval ji jeden z káravých pohledů.
„Jo, čaj. Je s tím něco v nepořádku?“
„A kde máš destilační komoru?“
„Seš fakt praštěná. Prostě jsem nastydlej a na extranetu jsem se dočetl, že čaj z pozemského jitrocele by mohl pomoct.“
„A nechceš ho vypálit?“

Fandom: Mass Effect

Champbacca

  • Velmistr
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 8559
  • The Choosing One
    • View Profile
    • Metsola
Kurýrujeme kousance
« Reply #5 on: 07. May 2014, 17:00 »
Kurýrujeme kousance (3733)

„Když jsem byl malej,“ vyprávěl mariňák upírovi, když svorně čistili zbraně od chlupů, „trávil jsem spoustu času u babičky kořenářky. Sem tam jsem si rozbil koleno nebo hlavu a ona radila, ať si na to přiložím jitrocel, že to pomůže.“
Upír si otevřel krevní konzervu a človíčka nadále ignoroval.
„Tobě to nepřijde ani trochu symbolický?“ prolomil znovu ticho mariňák a s úsměvem na tváři ukázal na hromady postřílených hlodavců, jejichž krev pomalu kontaminovala už tak dost nehostinnou půdu králičí kolonie Jitrocel.
Pravda, možná za moc nestála, ale jejím dobytím si Velkolepé britské impérium vyléčilo alespoň pár ran z probíhající války.

Fandom: Equilibrium 4k
I may be schizophrenic, but at least I have each other.

Zuzka

  • Drabbler
  • Lemra líná
  • *
  • Posts: 83
    • View Profile
Kulturní večer
« Reply #6 on: 07. May 2014, 23:17 »
Kulturní večer

Jakkoliv Miss Gwendylon na Thornfieldu netrpěla pocitem, že „zítra musím brzo vstávat“, ponocování neholdovala. Proto onoho večera opustila salon kolem jedenácté hodiny a zanechala Miss Susan samotnou ve společnosti Monsieur Rochestera a dobře naladěného piana.
Cvaknutí dveří sousedního pokoje zaznamenala někdy uprostřed noci.
Ráno u snídaně ji Susan pozdravila jen výmluvným úsměvem.
„Co se děje? Co je špatně?“ pozvedla pátravě obočí.
„...,“ pohybovala Miss Susan ústy, aniž by se ozvala jediná hláska. Chytila se za krk a tvář jí zkřivila bolest.
„Dobré nebe, zase jste závodili ve zpěvu? Tak já ti zas připravím sirup, ano?“ ušklíbla se.
„Děkuju,“ sípla Susan.

Fandom: Jane Eyre, Fans and Fascinations
Ostatně soudím, že potřebujeme diskusi na komentáře ;) Já vím... kamenování, jasně.

Gwen

  • Drabbler
  • Lempl
  • *
  • Posts: 156
    • View Profile
Závislák
« Reply #7 on: 10. May 2014, 12:07 »
Závislák (nedělní žolík)

Loď s označením P3X-1138/42 se potácela na okraji katastrofy. Díky Radě, Kancléři, všeobecnému zákonu vesmíru a panu Murphymu.
"Tohle už nikdy," drtila mezi zuby Gwen a snažila se pohledem přinutit čas, aby běžel rychleji.
Ze zadní části lodi se ozvaly výkřiky a do pilotní kabiny se vpotácel Mimas.
"To ste ho pořád ještě neuklidnili?"
"Je jenom jedna šance, jak ho uklidnit."
"Mýlíš se," prohlásila Gwen, "napadají mě další."
"Víš, že musí přežít."
"Jestli bude takhle vyšilovat, tak ho zabiju. Udělám to tak, že to bude vypadat jako nehoda."
"Stačilo by-"
"Ne! Žádný drogy na mý lodi! Ani ten... ten... JITRO-CELL!"

Fandom: Star Wars JJJKKP

Blanca

  • Drabbler
  • Lemra líná
  • *
  • Posts: 60
    • View Profile
První pomoc
« Reply #8 on: 11. May 2014, 23:58 »
První pomoc (nedělní žolík)

Laureen tentokrát nevyvázla tak úplně bez zranění.
Z jejího úkrytu za stromem ji jeden z těch lapků vytáhl, a dřív než jí Peregrin nebo Lucien stihli pomoct, utržila několik škrábanců a jednu ošklivou sečnou ránu na boku.
Zatímco Lucien ránu vymýval a přemýšlel, jak zastavit krvácení, Peregrin někam odběhl.
Vrátil se s kusem čisté bílé látky, na které spočívala jakási zelená kaše.
"Dovol," odsunul Luciena poněkud nevybíravě stranou.
"Co to je?" ptala se Laureen trochu nedůvěřivě.
Peregrin přitiskl ruku s látkou na ránu: "Rozžvýkaný jitrocel, zastaví krvácení raz dva..."
"Rozžvýkaný?" Laureen se zatvářila znechuceně.
"Sliny jsou náhodou dezinfekční" opáčil Peregrin.

Fandom: Kouř a zrcadla
Little things are the infinitely most important. - Sherlock Holmes

 

Další pískoviště: