Author Topic: Téma číslo 727 (25. 4. 2014) - Skutky 2.2  (Read 1809 times)

Champbacca

  • Velmistr
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 8559
  • The Choosing One
    • View Profile
    • Metsola
Téma číslo 727 (25. 4. 2014) - Skutky 2.2
« on: 24. Apr 2014, 11:33 »
Přehupujeme se do poslední z pěti nejdůležitějších knih Nového zákona, Skutků apoštolu, a tam se dějí moc zajímavé věci:
I stal se rychle zvuk s nebe, jako valícího se větru prudkého, a naplnil všecken dům, kdež seděli.
Prostě fakt drsně zahřmělo.
I may be schizophrenic, but at least I have each other.

Champbacca

  • Velmistr
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 8559
  • The Choosing One
    • View Profile
    • Metsola
Velrybí víra
« Reply #1 on: 25. Apr 2014, 12:10 »
Velrybí víra (3564)

V klubu amatérských velrybářů na Terra Aqua už byli jen poslední tři veteráni, ale probírané historky byly o to zajímavější.
„Já jednou chytil velrybu, co měla v žaludku ponorku s ještě živou posádkou.“
„To je prd, mně jednou jedna odstřelená ožila a málem mě sejmula.“
„A já potkal jednu bílou.“
„To je blbost!“ oponovali zbylí dva.
„Ty vole, ať mě Perun srazí bleskem, jestli kecám!“
Nebesa zahřměla, až se dům otřásl v základech, a jedno z oken vibrace nevydrželo. To nejdivnější však teprve přišlo: podobně hromový zvuk, který ovšem z nebes promluvil.
„Se ti to kecá, v baráku s hromosvodem.“

Fandom: Equilibrium 4k
I may be schizophrenic, but at least I have each other.

Simbacca

  • Kapitán
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 6302
  • The Progeny
    • View Profile
Kručivý kravál
« Reply #2 on: 25. Apr 2014, 12:38 »
Kručivý kravál (20 BBY)

„To jsou k nám hosti,“ vítal rozjařený senátor a ve volném čase sběratel sithských artefaktů svého nejlepšího prodejce a vpouštěl ho do svého skromného apartmánu v 500 Republica.
„Copak mi nesete?“
„Prvotřídní zboží, pane,“ opáčil slizký Aqualish a ukázal malou pyramidku, „holocron z doby Nagy Sadowa. Šlohl jsem ho dvěma Jediům přímo před nosem.“
„Výborně, výborně,“ tetelil se sběratel, ovšem zarazilo ho podivné hřmění odkudsi z oblohy. Připomínalo to bouřku, ač oblohu nekryl jediný mráček, ale rozhodl se to ignorovat.
Což byla chyba, protože to bylo varování před těmi dvěma okradenými vykradači hrobů, kteří slaňovali střechu. A Simbacca měl hlad.

Fandom: Star Wars
[„If you can't beat them, eat them.“]

Jessica Karnis

  • Mistr
  • Le...
  • *
  • Posts: 2438
  • All Hail the King
    • View Profile
Něco mi vlítlo do talíře
« Reply #3 on: 25. Apr 2014, 23:21 »
Něco mi vlítlo do talíře (1754)

Seděli u stolu a jedli. Jídlo je pro žoldáky a nájemné loupežníky jedna z mála posvátných činností, které si skutečně vychutnávají. Ví, že to může být naposledy, a tak si užívají každé sousto a polknutí. Grok se zakusoval do kapes z listového těsta plněného masovou směsí a zabíjel to hovězí krví s mlékem. Jeho kolegové měli sice jinou stavbu jídelníčku, ale kdo byl, aby soudil jejich stravovací návyky, a tak si všímal svého a vychutnával si, jak se má. Pak zahřmělo, ze zdi vyletěli kamenné třísky a turianovi po jeho pravici explodovala hlava. Jo, Widow se s tím nijak nesere.

Fandom: Mass Effect

 

Další pískoviště: