Author Topic: Bonus číslo 80 (24. 4. 2014) - Římanům 14.2  (Read 1394 times)

Champbacca

  • Velmistr
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 8559
  • The Choosing One
    • View Profile
    • Metsola
Bonus číslo 80 (24. 4. 2014) - Římanům 14.2
« on: 22. Apr 2014, 13:11 »
Tenhle verš si pamatuju už od gymplu, kdy jsme na tahu do Zlína jeden Nový zákon vezli a nekale s ním tam naložili.
Nebo někdo věří, že může jísti všecko; jiný pak mdlý jsa, jí zelí. Vždycky jsem věděl, že se mi to jednou bude hodit, a konečně přišla pravá chvíle. Napíšeme si na to bonus, u kterého se tímto kvazipřikázáním budeme řídit. Komu přijde, že napsal slabý drabble, nebo je sám slabý, ten si dá za odměnu nějaké to zelí, ostatní můžou sníst cokoliv.

Což je dost měkkej bonus, žejo, takže kdo chce něco víc hardcore, pokusí se nějak na tenhle drabble navázat v rámci posledního DMD bonusu, ať už bude jakýkoliv.
I may be schizophrenic, but at least I have each other.

Jessica Karnis

  • Mistr
  • Le...
  • *
  • Posts: 2438
  • All Hail the King
    • View Profile
Rozdílné chutě
« Reply #1 on: 24. Apr 2014, 22:16 »
Rozdílné chutě (19 BBY)

„Jako mám ho ráda,“ dívala se Jess do talíře a pošilhávala po šéfkuchaři, který ji hostil, „ale jen někdy. A kdybys ho cíleně nevařil, tak bych sáhla raději po něčem jiném.“ Přiznala se a doufala, že tak neurazí kuchařovu citlivou duši. „Mám prostě zafixováno, že zelí jsem jako malá jedla na Nar Shaddaa. Zelí a plíseň.“
„Nekecej a bašti, než mě nasereš,“ ukázal ji Chlouppek talíř a nandal ještě Champiemu, Simba měl už dojedeno a chtěl nášup. „Kolikrát jsem se modlil pro trochu toho zelí. A navíc, je to skvělé pro vynašeč.“
[„Bať, bať.“]
„Já ho ale nemám!“
[„Bať bať.“]

Fandom: Star Wars

Champbacca

  • Velmistr
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 8559
  • The Choosing One
    • View Profile
    • Metsola
Mocná meducína
« Reply #2 on: 24. Apr 2014, 23:16 »
Mocná meducína (3612)

„Moje babička nedala dopustit na zelí,“ básnil Alko, který se nikdy netajil několika Rusy ve svém rodokmenu. Zrovna seděli kolem kotle boršče a plánovali podminování několika nových loděnic na Sachalinsku, tak se to náramně hodilo.
„Léčila tím úplně všechno. Zakašlal jsi a šla pro zelí. Seknul ses při štípání dříví do ruky, přikládala na ránu zelí a uvařila ti kotel zelné polívky. Tu ordinovala i preventivně a zelí dávala i do štrúdlu, což jsem jako malej nesnášel. Ale asi to docela fungovalo, protože umřela ve sto dvanácti, což byl tenkrát fakt vysoký věk.“
„A na co umřela?“
„Na otravu zelím.“

Fandom: Equilibrium 4k
I may be schizophrenic, but at least I have each other.

Simbacca

  • Kapitán
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 6302
  • The Progeny
    • View Profile
Čelit čelistem
« Reply #3 on: 24. Apr 2014, 23:33 »
Čelit čelistem (8 BBY)

V temné hospůdce na celkem zbytečné planetce seděl už jenom hospodský a ve světle jediné svíčky pomalu srkal zelnou polívku.
Vypadal, že každou chvíli umře, že to prostě nezvládne. Ruka se mu klepala, tváře měl bledé, že by mohl děsit děti, a pod očima pytle, co by se z nich daly stavět protipovodňové barikády. Ať už prožil cokoliv a ať už to bylo děsivé jakkoliv, zjevně to na něm zanechalo trvalé následky.
Jedl snad tu trochu zelí proto, aby zahnal neviditelné démony a nabral sílu na další život?
Ne, prostě tu jen před hodinou večeřel Simbacca a nic dalšího nezbylo.

Fandom: Star Wars
[„If you can't beat them, eat them.“]

 

Další pískoviště: