Author Topic: Téma číslo 715 (13. 4. 2014) - Lukáš 14.34  (Read 1085 times)

Champbacca

  • Velmistr
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 8477
  • The Choosing One
    • View Profile
    • Metsola
Téma číslo 715 (13. 4. 2014) - Lukáš 14.34
« on: 12. Apr 2014, 21:54 »
Protože je můj otec kokot, vyhlašuji dnes poprvé a snad naposled téma později než DMD, takže to chce něco, co by tamní autory pořádně nadzvedlo ze židle.
Jako ideální se mi jeví: Dobráť jest sůl. Pakli sůl bude zmařena, čím bude napravena? Zejména proto, že tomu sám nerozumím.
I may be schizophrenic, but at least I have each other.

Simbacca

  • Kapitán
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 6252
  • The Progeny
    • View Profile
Posypová pochoutka
« Reply #1 on: 13. Apr 2014, 14:45 »
Posypová pochoutka (77 ABY)

Mít za ženu učitelku zní možná trochu pekelně, ale když umí vařit a hlavně péct, leckdo to první nějak překousne.
Třeba Simbacca. Momentálně seděl v houpacím křesle, na klíně měl mísu, spokojeně baštil a poslouchal rádio. Říkal si, že dneska se ta drobenka na koláč moc nepovedla, že trochu moc skřípe mezi zubama a vůbec, když do místnosti nakoukla jeho drahá choť a velmi se podivla.
[„Křupe?“] zeptala se.
[„Jo. Teda jako není úplně špatná, ale už jsi dělala i lepší.“]
[„To proto že je to sůl, ty pako náčelnický.“]
Simbacca polkl.
[„A můžeš mi do ní dát trochu vanilky?“]

Fandom: Star Wars
[„If you can't beat them, eat them.“]

Champbacca

  • Velmistr
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 8477
  • The Choosing One
    • View Profile
    • Metsola
Slaný sklad
« Reply #2 on: 13. Apr 2014, 17:34 »
Slaný sklad

Je málo známým faktem, že i časový vír sem tam trochu namrzá. Ti, kdož jím cestují, s tím samozřejmě počítají a vozí s sebou přiměřené množství lehce ozářené soli, která námrazu spolehlivě odstraní, nicméně na větších lodích bývá trochu problém s jejím skladováním.
„Kurva, zase mi do toho napadaly železný špony,“ vztekal se Alko, když tu spoušť viděl, a ihned začal plánovat čistící proceduru.
„Co to prolít kyselinou tetrafosforbenzoovou?“ navrhl Bruno, a nutno poznamenat, že série návrhů tím teprve začala. A přišly i takové, které nakonec donutily šéfinženýra prásknout počítačem a prohlásit:
„Seru na to, jdu do sklepa pro magnet.“

Fandom: Equilibrium 4k
I may be schizophrenic, but at least I have each other.

Jessica Karnis

  • Mistr
  • Le...
  • *
  • Posts: 2438
  • All Hail the King
    • View Profile
Důležitý pomocník
« Reply #3 on: 13. Apr 2014, 21:21 »
Důležitý pomocník (20 BBY)

„Vařit, to není jen tak. Není to ledajaká mechanická činnost, kterou můžeš provádět jen na základě zapamatování receptů. Vaření je totiž umění. Potřebuješ talent, který musíš správně používat. A společně s ním i celé své srdce i duši. Je to proces, kdy z běžných, lahodných ingrediencí vytvoříš něco nadpozemského a nezapomenutelného. Něco, co se ti skrz chuťové pohárky a čichové receptory vypálí do paměti do konce života,“ zadělával Chlouppek na mazanec a ukazoval Simbovi, svému zrzavému asistentovi, čím má pomáhat. „A nevěřil bys, jak důležitá je sůl.“
[„Ta došla,“] upozornil ho špunt a strčil si do pusy hrst mandlí.
„Kököt!“

Fandom: Star Wars

 

Další pískoviště: