Author Topic: Téma číslo 705 (3. 4. 2014) - Matouš 5.3  (Read 1245 times)

Champbacca

  • Velmistr
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 8559
  • The Choosing One
    • View Profile
    • Metsola
Téma číslo 705 (3. 4. 2014) - Matouš 5.3
« on: 02. Apr 2014, 11:08 »
Tohle je jedna z těch profláklejších Ježíšových hlášek:
Blahoslavení chudí duchem, nebo jejich jest království nebeské.

Dneska bychom to v rámci úspor slov asi přeložili jako "blbci jdou do nebe".
I may be schizophrenic, but at least I have each other.

Champbacca

  • Velmistr
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 8559
  • The Choosing One
    • View Profile
    • Metsola
Pomalé prozření
« Reply #1 on: 02. Apr 2014, 12:43 »
Pomalé prozření (19 BBY)

[„Já to nechápu,“] bručel Simbacca, jakmile skončila velká celoakademická porada a všichni zkroušeně odcházeli meditovat do svých pokojů. Rozuměl sice tomu, že se venku v galaxii stalo něco strašného, ale ještě pořád mu bylo špatně a všichni dospělí mluvili děsivě vážně.
[„Jediové udělali pápá a válka přerostla v něco mnohem horšího, takže teď prostě chvíli nebudeme jezdit na výlety,“] oznámil mu otec s kamennou tváří a malému ryšavci to vlastně stačilo. Pokrčil rameny, že to je škoda, a šel se najíst.
„Takhle zabržděnej je po mamince?“ přihřál si polívčičku Neva.
[„To nevím,“] přiznal otec, [„ale občas mu to docela závidím.“]

Fandom: Star Wars
I may be schizophrenic, but at least I have each other.

Simbacca

  • Kapitán
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 6302
  • The Progeny
    • View Profile
Cvoci a camrály
« Reply #2 on: 02. Apr 2014, 19:39 »
Cvoci a camrály

Jelikož Flann pocházel ze Severního Irska, měl s Biblí víc zkušeností než většina kněžích jinde po světě.
A rozuměl tomu zhruba stejně. Některé poučky z ní prostě vůbec nedávaly smysl, u jiných tušil nějaké jinotaje a háčky a další se zase zabývaly věcmi, na které byl ještě malý. Čekal, že když je z něj teď kouzelník, konečně na to bude moct zapomenout, ale paradoxně se mnohé vysvětlilo.
Například verš z evangelia podle Matouše. Blahoslavení chudí duchem, nebo jejich jest království nebeské? Proč by mělo?
Teprve při sledování famfrpálového zápasu, kde Nebelvír válel, pochopil, co tím chtěl tenhleten pan Matouš říct.

Fandom: Harry Potter, Felix Felicis
[„If you can't beat them, eat them.“]

Jessica Karnis

  • Mistr
  • Le...
  • *
  • Posts: 2438
  • All Hail the King
    • View Profile
Všichni chybují
« Reply #3 on: 03. Apr 2014, 21:43 »
Všichni chybují (20 BBY)

„Vzpomínáš, jak byli po Geonosis všichni ti padlí oslavováni jako hrdinové a jejich odvaha a oddanost dávána za příklad?“ zabrala Jess pádlem, zatímco jela v loďce vedle Champieho. Chlouppek mezitím zvracel a Simba vyhlížel, kdy dojedou Fosh s Joyce.
[„Jo, tyhle žvásty jsem vždycky miloval,“] přikývl a podal chlupáči lahev s Čajem, ať to má čím zapít.
„Myslím si, že to nebyli hrdinové, ale blázni. Mrtví blázni.“
[„Rozdíl mezi bláznem a hrdinou není nijak závratný.“]
„Já vím. A největší blázen jsi byl ty, že jsi tam letěl s nimi, abys věděl. A já taky.“
„A na to se napijem!“
[„Totálně.“]

Fandom: Star Wars

 

Další pískoviště: