Author Topic: Téma číslo 703 (1. 4. 2014) - Matouš 1.23  (Read 1494 times)

Champbacca

  • Velmistr
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 8559
  • The Choosing One
    • View Profile
    • Metsola
Téma číslo 703 (1. 4. 2014) - Matouš 1.23
« on: 31. Mar 2014, 10:46 »
Loni v dubnu jsme měli témata podle veršů Tóry, teď popojedeme kousek napřed, až do Nového zákona. Ten začíná evangeliem podle Matouše, a i když tam chybí nějaká podobně chytlavá replika jako v Genesis, něco se tam přeci jen najde.
Evangelium nás nejprve seznámí s rodokmenem Ježíše Krista, načež se věnuje celému proroctví kolem jeho zrodu, kde padne mimo jiné: "Aj, panna těhotná bude, a porodí syna, a nazůveš jméno jeho Emmanuel, kteréž se vykládá: S námi Bůh."

(citáty beru z Bible kralické, ale pokud někdo někde najde jemu příhodnější a publikovaný překlad, v zásadě se mu nebráním)

(also, právě jste svědky topicu, který má v naší malé databázi krásně kulaté ID 1000, což nemůže být náhoda)
I may be schizophrenic, but at least I have each other.

Champbacca

  • Velmistr
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 8559
  • The Choosing One
    • View Profile
    • Metsola
Změny a zázraky
« Reply #1 on: 31. Mar 2014, 11:47 »
Změny a zázraky (4222)

„Pane Bože,“ zasalutoval u šéfova stolku archanděl Petronel a vytáhl důležitě vypadající lejstro, „poslušně hlásím, že Plán je v pohybu. Vyhlídli jsme si jednu takovou spořádanou jeptišku, Beáta se jmenuje, na Bethlemu Beta, v takovém moc pěkném klášteře hned vedle obřího sopečného jezera s candátama velkýma jako... éé, Beáta. Poslal jsem dva Serafy, ať do ní píchnou trochu božské DNA z Tvojí prozřetelnosti a Emmanuel, nový spasitel, by se měl narodit někdy za osm měsíců.“
„Výborně,“ kvitovala to neurčitá, nepopsatelná a hlavně nepochopitelná blikající mlhovina, „jenom doufám, že ho Beáta nepřejmenuje jako tenkrát Marie. Vždyť Ježíš je jméno pro psa.“

Fandom: Equilibrium 4k
I may be schizophrenic, but at least I have each other.

Simbacca

  • Kapitán
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 6302
  • The Progeny
    • View Profile
Barbucca a bábetka
« Reply #2 on: 31. Mar 2014, 12:22 »
Barbucca a bábetka (190 ABY)

Byla temná noc, v dálce se blýskalo a osamělý stan hlídali dva žoldáci v mandalorianské zbroji.
„Taky se tak děsně bojíš?“ ptal se jeden druhého.
„Prosimtě, tys ještě nikdy nehlídal stan s rodící ženskou? Bude řvát tak moc, že se sem žádný zvíře neodváží.“
„Já se právě bojim jí, ne zvířat. Copak sis nevšiml, že zabřezla, i když s náma poslední rok dobývá planetu za planetou a nepotkali jsme jedinýho wookijskýho samce? To prostě není normální.“
„No, jednou už se to stalo. A chraň nás všichni bohové, jestli je to tu znova,“ pronesl druhý a ze stanu vyrazil děsivý řev.

Fandom: Star Wars
[„If you can't beat them, eat them.“]

Jessica Karnis

  • Mistr
  • Le...
  • *
  • Posts: 2438
  • All Hail the King
    • View Profile
Frigidní plány
« Reply #3 on: 01. Apr 2014, 18:20 »
Frigidní plány (20 BBY)

Jess seděla opuštěně v rohu a upíjela ze svého drinku. O rozrušení křičelo celé její tělo, a tak to Champiemu nedalo a jako správný ex-mistr se rozhodl, že si s ní promluví, ačkoliv to běžně nechával raději na Joyce.
[„Co se děje, nemůžeš najít hřebem?“] přisedl i a přiťuknul si s ní.
„Jen jsem slyšela něco znepokojivého,“ odpověděla a napila se.
[„To já slýchám pořád,“] odvětil.
„Pořád slýcháš o tom, jak Zombice plánuje umělé oplodnění, protože muži jsou evoluční chyba a že svého potomka pojmenuje po nějakém motýlovi?“
[„Mám štěstí, že ne.“]
„Síla s námi, jestli si brzy doopravdy nezašuká.“

Fandom: Star Wars

 

Další pískoviště: