Author Topic: Téma číslo 4524 (18. 9. 2024) - Ohnivý kámen  (Read 22 times)

Simbacca

  • Kapitán
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 6421
  • The Progeny
    • View Profile
Ohnivý kámen.
[„If you can't beat them, eat them.“]

Banana Brannigan

  • Padawan
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 4496
  • Posty 15 Plus
    • View Profile
Připálená planeta
« Reply #1 on: 17. Sep 2024, 22:01 »
Připálená planeta

„No?“ pokynul Putini poněkud nespecificky svému generálovi a o něco specifičtěji koukal za něj, do útrob transportéru. Ne že by neměl radost, že se ze speciální vojenské operace vrátili všichni, co na ni vyrazili, ale jaksi postrádal kořist.
„Rozvědka to posrala,“ vypadlo z generála.
„Cože?“
„Pane, nebyla to bohatá planeta s oceány, městy a přírodními zdroji...“
„A co to bylo?“ vyzvídal malý zmrd dál a z nějakého důvodu se ani neptal, jestli tam tedy nebyli ani nacisti, koncentráky a takové ty věci, co nakukal vojákům. Generál zavzpomínal na planetu příliš blízko slunci a shrnul to.
„Spíš takovej ohněm rozpálenej šutr?“

Fandom: Star Wars
I s malým banánem se dá uhnat velká opice.

Simbacca

  • Kapitán
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 6421
  • The Progeny
    • View Profile
Křesací kameny
« Reply #2 on: 17. Sep 2024, 22:06 »
Křesací kameny

„Ono rozdělávání ohně křesáním není taková sranda, jak to občas vypadá ve filmech,“ pravil Frodo nebývale vážně, skoro až sklesle. Nejspíš proto, že se chtěl před Faye předvést, ale plán rozdělat na islandském pobřeží ohníček jaksi nevycházel.
„Nemám to zkusit hůlkou?“ navrhla celkem logicky slečna Morganová, ovšem ještě nebyl ten čas.
„Je na to potřeba grif, a ten já teda mám, ale taky musíš mít správný šutr.“ A tam byl příslovečný kámen úrazu a ona to samozřejmě poznala.
„A ty nevíš jaký, viď?“
„No, pemza to očividně nebyla,“ vyhodnotil, zahodil a do rána se holt zahřáli jinak.
Ohněm zapáleným hůlkou.

Fandom: Felix Felicis!
[„If you can't beat them, eat them.“]

Champbacca

  • Velmistr
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 8680
  • The Choosing One
    • View Profile
    • Metsola
Šutr a šperk
« Reply #3 on: 17. Sep 2024, 22:14 »
Šutr a šperk

Joya zprvu ani nevěděla, proč ten prsten, co dostala jako dárek za záchranu Ugnorgradu a co měl obrovskou cenu, vlastně rozebírá, ale nemohla si pomoct. Ohnula těch pár plíšků, co držely kámen, a najednou měla v ruce věci dvě: celkem nezajímavý zlatý kroužek s nějakými těmi serepetičkami a vedle jednatřicetikarátový rubín nesmírné krásy. Vypadal, jako by ho vytáhla z ohně, a obecně vzato se jí i proto moc líbil.
Takže mohla mluvit o velkém štěstí, že nebyla oficiální učednicí z Chrámu Jediů, protože tam by jí jeho použití ve světelném meči, který pak měl červenou čepel, asi jen tak neschválili.

Fandom: Star Wars
I may be schizophrenic, but at least I have each other.

Ben Dover

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 1000
  • Relic of the Past
    • View Profile
Všeho s mírou
« Reply #4 on: 18. Sep 2024, 15:34 »
Všeho s mírou

"Zřete a plačte!" řekl Tony.
"Fireball!" zařval a hodil zapálený kamen politý petrolejem mladíkovi do obličeje. Kamen mu přerazil nos, z rány se mu okamžitě začala řinout krev.
"Já jsem fakin kouzelník, volové." dodal holohlavý gangster.
"Tony vole, ty když si šlehneš tak je s tebou fakt k nevydržení." opáčil Lambert nespokojeně.
"Já ale nejsem Tony!" řekl gangster na drogách a postavil se vzpřímeně proti zbylým dvěma kolgům a svázanému mladíkovi.
"Jsem pán ohně!" řekl a psychopaticky začal škrtat zapalovačem tak, až mu vyletěl kamínek i se škrtátkem a zapadl někam.
Lambert vytočil čtvrtého.
"Řekni prosím, že jsi na cestě." 

Fandom: Falcon Bay tonight
....

“It is sometimes an appropriate response to reality to go insane.”

Šašek

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 600
    • View Profile
Kousek drahokamu
« Reply #5 on: 18. Sep 2024, 21:05 »
Kousek drahokamu

“Takže na dnešní odpoledne je úkol jasný.” Přejel Tully pohledem své svěřence, kteří se nenadšeně šklebili. Stačilo, že je vytáhl strašně brzo ráno z postele, teď je ještě chtěl hnát v dešti do lesa?
“Dokud mi nenajdete ohnivý kámen, nemůžete se vrátit.” To už všechny trochu probudilo. Sice netušili, co to ten ohnivý kámen má být, ale strávit celé odpoledne na dešti? To bylo nelidské! Samozřejmě, že to chtěli mít brzy za sebou.
K Tullyho nohám tak brzy začaly padat různé věci, které se ale ohnivému kameni nepodobali ani zdaleka. Než mu kdosi přinesl kus achátu, což jim nakonec uznal.

Fandom: DRAO
Šašek, Šáša, Šášula, přitroublý jak bambula.

 

Další pískoviště: