Author Topic: Téma číslo 4458 (14. 7. 2024) - Měď  (Read 43 times)

Banana Brannigan

  • Padawan
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 4496
  • Posty 15 Plus
    • View Profile
Téma číslo 4458 (14. 7. 2024) - Měď
« on: 13. Jul 2024, 21:44 »
Dneska dostanete Měď.
I s malým banánem se dá uhnat velká opice.

Champbacca

  • Velmistr
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 8680
  • The Choosing One
    • View Profile
    • Metsola
Měděný meč
« Reply #1 on: 14. Jul 2024, 00:15 »
Měděný meč

Zothar se na malý okamžik zamyslel, ale pak svěřil své ruce Síle a už to jelo. Z hromady součástek, které mu profesor Huyang nabídl, neomylně vybíral ty správné, bez většího váhání je zapojoval tak, jak měl, a  první těžší volba přišla až v posledním kroku. Nebyl si totiž vůbec jistý, co zvolit jako kryt, a možností bylo snad ještě víc než na vnitřnosti. I tady ale věřil Síle, zvolil několik měděných plátů a uzavřel do nich jak krystal, tak všechny ostatní součástky.
Pak svou zbraň konečně poprvé aktivoval a musel uznat, že k barvě čepele jde tenhle kov vysloveně luxusně.

Fandom: Star Wars
I may be schizophrenic, but at least I have each other.

Simbacca

  • Kapitán
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 6421
  • The Progeny
    • View Profile
Morporská měď
« Reply #2 on: 14. Jul 2024, 00:21 »
Morporská měď

Jednou z výzev, s jakou se museli každodenně potýkat Šroubové z Morporku, byla ochrana optických kabelů vedoucích přes jejich území. Ne snad že by je potřebovali přímo oni, ale využívali je lidé z vyšších úrovní a těm se pak blbě vysvětlovalo, že jim Holonet nejde kvůli pár buranům.
A vysvětlovat se to muselo docela často, protože velká část populace Morporku se domnívala, že jde o kabely měděné, tedy cenné a střelitelné ve sběrně, pročež je po nocích kradla. Šroubové tedy na kabely začali psát, že je to jenom bezcenná optika, ne měď.
Ovšem velká část populace Morporku taky neuměla číst...

Fandom: Star Wars
[„If you can't beat them, eat them.“]

Banana Brannigan

  • Padawan
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 4496
  • Posty 15 Plus
    • View Profile
Málo mědi
« Reply #3 on: 14. Jul 2024, 00:39 »
Málo mědi

Většina následků vlády malého zmrda Putiniho byla na Aargonaru vidět pouhým okem, pro některé musel ale pozorovatel trochu hlouběji. A tam teprve začínaly ty pořádné jobovky.
Tak například nedostatek vlastně úplně všech surovin pro výrobu zbraní a techniky řešil tím, že recykloval to, co na planetě vybudovaly předchozí generace. Když tedy potřeboval měď, aby měly tanky jeho slavné armády aspoň nějaké kovové části, nechal tajně vytrhat veškeré měděné dráty nejen v hlavním městě, ale i ve všech modernějších síčích.
A provizorní hliníkové náhražky, které byly úplně na hovno, pak živily armádu elektrikářů ještě sto let po pádu jeho zkurveného impéria.

Fandom: Star Wars
I s malým banánem se dá uhnat velká opice.

Ben Dover

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 1000
  • Relic of the Past
    • View Profile
Trochu jiný cuprum
« Reply #4 on: 14. Jul 2024, 22:09 »
Trochu jiný cuprum

Klučina přišel a podává Morvinovi láhev hnědé tekutiny. Rony vypadal pořád zmateně.
"Já to furt nechápu." dodal po chvíli.
"Proč jsi toho kluka poslal pro měď?" doplnil svoji myšlenku.
"Rony, já tě mám rád. Někdy to tvoje omezený myšlení je prostě tak strašně krásná věc." řekl Morvin a upřímně se zasmál.
"Tak vysvětlíš mi, proč ti ten kluk přinesl z města alkohol?"
"Všechno je součást plánu můj milý Rony." dodal Morvin a poděkoval klukovi, který předal láhev s lihovinou a odcupital se svojí odměnou v podobě dvou stříbrných.
"Teď teprve začne ta správná paráda." řekl rogue a spiklenecky se usmál.

Fandom: Dnd for dummies
....

“It is sometimes an appropriate response to reality to go insane.”

 

Další pískoviště: