Author Topic: Téma číslo 3639 (17. 4. 2022) - Ilias, XIII.381-383  (Read 145 times)

Banana Brannigan

  • Padawan
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 4391
  • Posty 15 Plus
    • View Profile
"No tak už pojď! Nechť o sňatku tvém již brzy se shodném u našich mořských lodí — my nevdáme nevěstu draho!"
- Ídomeneus na Othryonéa (asi)
I s malým banánem se dá uhnat velká opice.

Banana Brannigan

  • Padawan
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 4391
  • Posty 15 Plus
    • View Profile
Nepravdivé nevěsty
« Reply #1 on: 17. Apr 2022, 23:20 »
Nepravdivé nevěsty

„Operace pokračuje podle plánu,“ lhal Putini tak, jak to uměl, to jest jako na běžícím pásu a úplně bez přemýšlení, „a osvobození bratři jsou nám neskonale vděčni. Však považte, že jen co jsem přistál a holýma rukama zničil nacistický tank, celé rodiny se ke mně seběhly a předháněly se v tom, kdo mi dá svou dceru za ženu. Přirozeně jsem odmítl, protože říše má přednost, ale jsou to dobří lidé a má cenu za ně bojovat!“
Ve skutečnosti se ale nic takového samozřejmě nestalo, ve skutečnosti ani neopustil Aargonar, jak se bál, že ho někdo sejme cepem, zmrda jednoho malého.

Fandom: Star Wars
I s malým banánem se dá uhnat velká opice.

Simbacca

  • Kapitán
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 6302
  • The Progeny
    • View Profile
Domorodí dohazovači
« Reply #2 on: 17. Apr 2022, 23:26 »
Domorodí dohazovači

Návštěvy domorodých kmenů v nejrůznějších částech světa měl Fróði docela rád, jakmile si tedy byl jistý, že to nejsou lidožrouti. To se často i naučil pár slovíček, ochutnal místní speciality, podaroval domorodce sirkami a samozřejmě se přes noc seznámil s nějakou tou domorodou dcerkou.
Nadšen byl i ráno, když ho nehnali oštěpy a naopak to vypadalo, že jsou za jeho náklonnost ke člence kmene nadšeni. Alespoň do chvíle, kdy pochopil, že mu ji chtějí dát za manželku výměnou za krabičku sirek, to rychle vycouval, protože se jednak ženit nehodlal, ale hlavně by to pro ni byla dost šílená devalvace, víme...

Fandom: Felix Felicis!
[„If you can't beat them, eat them.“]

Champbacca

  • Velmistr
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 8559
  • The Choosing One
    • View Profile
    • Metsola
Svatba, spěchá
« Reply #3 on: 17. Apr 2022, 23:32 »
Svatba, spěchá

[„Já… vám asi nerozumím?“] nechápal Warrbrug rybáře, který mu právě nabízel něco, co dosud žádný jiný rybář.
[„No ptám se, jestli nechceš moji dceru za ženu. Je pěkná a všechno, měla si brát jednoho frajera, co jí ale včera utekl, a já už mám zaplacený zálohy za veselku a všechno. Ani bych po tobě nic nechtěl, pomohli bysme si jakoby navzájem, chápeš?“]
[„Ale vždyť já ji vůbec neznám?“]
[„Tak pojď, ukážu ti ji, opravuje naše lodě.“]
Což o to, byla pěkná, ale Warrbrug se chtěl ženit z lásky, tak odmítl.
A dobře udělal, protože šlo samozřejmě o podvod jako prase.

Fandom: Star Wars
I may be schizophrenic, but at least I have each other.

 

Další pískoviště: