Author Topic: Téma číslo 3519 (18. 12. 2021) - Potřebujeme Kate a potřebujeme Lea...  (Read 223 times)

Banana Brannigan

  • Padawan
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 4391
  • Posty 15 Plus
    • View Profile
Potřebujeme Kate a potřebujeme Lea a potřebujeme je hned.
(netřeba použít zrovna tahle jména, ale za nějakou souvislost s pasažéry na Titanicu budou malá bezvýznamná plus)
I s malým banánem se dá uhnat velká opice.

Mia Mahariel

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 568
  • Mám hasák a nebojím se ho použít!
    • View Profile
Problém prevence
« Reply #1 on: 18. Dec 2021, 16:26 »
Problém prevence

Preventivní testování klima třídy může mít různé podoby. Třeba obrázkové. Takové hezké zadání je například „Jsme na jedné lodi“. Jde o to nakreslit loď, napsat do ní, co to znamená být na jedné lodi a zakreslit se, kam na té lodi jako žák patříte. Vlastně je to moc krásná aktivita, která mapuje vztahy ve třídě a hlídá outsidery, co skončí v moři. Horší je, když zcela nevědomky dáte loď kreslit nadšenci do Titaniku, který parník věrně zpodobní na papír, a zbytek má potřebu narvat své kreslené já s rozpřaženýma rukama na příď. To jde pak celé psychologické mapování do hajzlu.

Fandom: #piškoti

Bezzubka

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 1323
    • View Profile
Zkažená zkouška
« Reply #2 on: 18. Dec 2021, 21:47 »
Zkažená zkouška

Ve zkušebně školního divadelního sboru bylo rušno, panovala tu nervozita, všichni pobíhali sem a tam.
„Kde jsou? Bez nich nemá cenu začít zkoušet, sežeňte je někdo.“
„Kdyby chyběl jeden, tak neřeknu, ale oba? To se muselo něco stát.“
„Průser! Odpykávají si trest s Redmičem a prej to maj na každý odpoledne až do konce měsíce.“
„Vždyť máme za tejden představení! No nic, ty budeš Rose, ty budeš Jack a nějak to dáme.“
Nedali, náhradníci byli horší než strašní, takže se celé představení o měsíc posunulo. A pak ještě jednou, protože protagonisti nebyli nadaní jen na divadlo, ale i na lumpárny.

Fandom: Felix Felicis!
Always be yourself. Unless you can be a dragon... then always be a dragon.

Champbacca

  • Velmistr
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 8559
  • The Choosing One
    • View Profile
    • Metsola
Důležitý Dug
« Reply #3 on: 18. Dec 2021, 23:25 »
Důležitý Dug

„Tak jo, kokoti, za pět minut jdem na pódium, jsou tu všichni?“ zjišťoval Smeták, mírně zastřeným pohledem přejel celou kapelu a po dobrých dvou minutách počítání došel k závěru, že kapela zas tak celá není.
„Nejsou,“ předběhl ho Debil, jemuž počítání navzdory přezdívce docela šlo.
„Která píča chybí?“
„Já tu jsem,“ ujistil ho pro jistotu Vobluda, nicméně netrvalo dlouho a viník byl znám.
„Leo. Kde je, kurva, Leo? Toho potřebujeme, lidi si všimnou, když nebudeme mít klávesáka!“
„Naposledy jsem ho viděl, jak táhne jednu hostesku do zákulisí.“
„Tak pro něj běžte, a přitáhněte je klidně voba, já zkusím získat čas.“

Fandom: Star Wars
I may be schizophrenic, but at least I have each other.

Simbacca

  • Kapitán
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 6302
  • The Progeny
    • View Profile
Potřebujeme příklady
« Reply #4 on: 18. Dec 2021, 23:38 »
Potřebujeme příklady

Seamus byl už sice nějakou dobu v důchodu, ale jakožto bývalý ministr kouzel měl pořád dobré konexe a sem tam se za ním stavil někdo, kdo toho chtěl využít. Jako třeba zástupce jedné nejmenované, ale dost velké společnosti, která se zabývala výrobou lodí.
Seamus měl udělat jediné: podívat se na plány jejich nejnovějšího zázraku a zmínit se před pár lidmi, že se mu líbí. Ovšem jakmile zahlédl rozměry toho parníku a byl ujištěn, že bude nepotopitelný, rychle si to rozmyslel.
„Víte,“ začal pomalu, aby neurazil, „nápad je to možná zajímavý, ale doporučím vám jeden mudlovský film, co vy na to?“

Fandom: Felix Felicis!
[„If you can't beat them, eat them.“]

Banana Brannigan

  • Padawan
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 4391
  • Posty 15 Plus
    • View Profile
Maxova mise
« Reply #5 on: 18. Dec 2021, 23:46 »
Maxova mise

Max Lenico byl možná odvážný pilot a budoucí stíhací eso, ale do hlavy mu to nelezlo zdaleka tak jako jiným. Důkazem budiž to, jak se hned na začátku prvního ročníku spřátelil nejen se spolužáky, ale zkusil to i u techniků, co mu měli servisovat stíhačku.
Zjistil, že mu byli přiděleni Kate a Leo, a protože ona byla kus, zrodil se mu v hlavě jednoduchý plán:  během příštího návratu z cvičného letu bude prostě volat o pomoc, že mu vyhořel kondenzátor.
A podle toho, kdo z nich přiběhne, buď přepálí kondenzátor nebo ji s nevinným výrazem ve tváři pozve na panáka.

Fandom: Star Wars
I s malým banánem se dá uhnat velká opice.

 

Další pískoviště: