Author Topic: Téma číslo 3365 (17. 7. 2021) - Svět naruby  (Read 294 times)

Mia Mahariel

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 568
  • Mám hasák a nebojím se ho použít!
    • View Profile
Téma číslo 3365 (17. 7. 2021) - Svět naruby
« on: 16. Jul 2021, 19:39 »
Svět naruby je nejen téma drabblu, ale taky název spousty českých retro písniček.

Kara Melka

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 1233
  • Zákeřně sladká.
    • View Profile
Návrat na Zemi
« Reply #1 on: 17. Jul 2021, 19:13 »
Návrat na Zemi

Karamelka tak nějak tušila, že když s určitou sortou lidí vyrazí do Tábora, bude to náročná společenská šichta, a vůbec ne kvůli poznávání doposud neznámých tváří táborského Gwint klubu. To bylo vlastně to nejmenší.
Horší bylo, když bylo určitým lidem dovoleno přespat a ti lidé rozjeli párty neskutečného kalibru – všechno pak bylo poněkud naruby. V noci se nespalo, spát se šlo až za světla, k snídani byl oběd, čas byl podivnou anomálií a utíkal zvláštním tempem.
Když se pak Karamelka vrátila domů, pokračovala ve spaní za bílého dne a po zbytek víkendu se snažila zorientovat v čase, marná to snaha.

Fandom: realita

Simbacca

  • Kapitán
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 6302
  • The Progeny
    • View Profile
Rubavá ruda
« Reply #2 on: 25. Jul 2021, 00:16 »
Rubavá ruda (nedělní žolík)

Železná ruda sice v šachtách pod Chenachochanem došla dávno před válkou klonů, ale to ještě neznamenalo, že se místní na těžbu ze dne na den vykašlou a začnou… co já vím, třeba pěstovat okurky. Kdepak, tvrdohlaví horníci pokračovali v hloubení šachet, vytvořili jich pod svou jinak naprosto zbytečnou vískou úctyhodný komplex a nakonec byli odměněni – nálezem žíly, která slibovala přinést novou éru blahobytu. Skoro jako by si planeta řekla, že musí horníkům udělat radost, jinak budou rubat a rubat, dokud ji naruby nepřerubou.
Škoda jen, že k tomuto objevu došlo v den posledního zápasu Fárače, v poslední den celé vesnice.

Fandom: Star Wars
[„If you can't beat them, eat them.“]

Bezzubka

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 1323
    • View Profile
První projev
« Reply #3 on: 25. Jul 2021, 21:29 »
První projev (nedělní žolík)

„Koukej mi je vrátit, Williame, nebo to řeknu tátovi!“ Ava velice naštvaným pohledem propalovala svého nejstaršího bratra, který jí ten pohled vracel svým vlastním.
„Ale já ti ty blbý jednorožce nevzal, co bych s nima asi tak-“ Dokončit větu nestihl, protože se najednou ocitl vzhůru nohama. Avě se do naštvaného výrazu připletlo zmatení, zatímco Will pomalu, ale jistě rudnul.
„Koukej mě dát dolů!“ zakřičel na ni.
„Já ale nevím jak!“ křikla na něj nazpátek.
V tu chvíli do pokoje vkráčel Jimmy, aby sestře vrátil vyčištěné plyšáky, ale než dostal vynadáno, museli se nejdřív popasovat s následky Avina prvního projevu magie.

Fandom: Felix Felicis!
Always be yourself. Unless you can be a dragon... then always be a dragon.

Champbacca

  • Velmistr
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 8559
  • The Choosing One
    • View Profile
    • Metsola
Suverénní svět
« Reply #4 on: 30. Jul 2021, 23:57 »
Suverénní svět (měsíční žolík)

Ačkoliv byla populace Mléčné dráhy ve čtvrtém tisíciletí trochu pestřejší, životní nároky jednotlivých tvorů se zas tak nelišily a většina planet tak fungovala dost podobně – každý svět, pokud se měl stát obyvatelnou kolonií, potřeboval vhodnou atmosféru, vhodné světelné podmínky a vhodnou teplotu. Pak tam mohly začít bujet řasy, následovala vyšší vegetace a jednoho dne mohli přiletět i lidé, obvykle doprovázeni nějakými těmi vílami, vlkodlaky nebo jinou havětí.
Ovšem pak tu byla i Terra Nocturna, kde se život před světlem ukrýval, sídlil v hlubokých a pekelně studených jeskyních a tím výčet důvodů, proč to byl svět postavený na hlavu, teprve začínal.

Fandom: Equilibrium 4k
I may be schizophrenic, but at least I have each other.

Banana Brannigan

  • Padawan
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 4391
  • Posty 15 Plus
    • View Profile
Pomíchaná planeta
« Reply #5 on: 31. Jul 2021, 14:55 »
Pomíchaná planeta (měsíční žolík)

Když Banana při samostudiu galaktického místopisu dorazila k planetě Yag‘Dhul, obočí jí vyletělo až ke stropu.
Těžko se tomu divit: svět byl sice domovem inteligentní rasy, možná až moc inteligentní, ale dost dobře nechápala, jak k tomu mohlo dojít. Tamní tři měsíce vytvářely tak silné slapové jevy, že hýbaly nejen s vodou, ale i s atmosférou, a na povrchu se tak nezřídka nacházely oblasti, kde dost dobře nešlo přežít. Něco takového znělo značně šíleně, prostě planeta postavená na hlavu.
Přirozeně se tam chtěla někdy v budoucnu podívat osobně, ještě přirozeněji ale v pořádném skafandru s dvojitou zálohou systémů podpory života.

Fandom: Star Wars
I s malým banánem se dá uhnat velká opice.

Mia Mahariel

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 568
  • Mám hasák a nebojím se ho použít!
    • View Profile
Sever proti jihu
« Reply #6 on: 17. Aug 2021, 18:47 »
Sever proti jihu (měsíční žolík)

„Musíme na sever,“ zahlásil Ashton důležitě, protože držel mapu, a protože chtěl udělat dojem, i když si v tu chvíli nebyl jistý na koho vlastně. Jestli na spolužačky, starší spolužáky nebo prostě jen dojem, kterým by se mohl pochlubit otci. „Ne, musíme na jih.“ Prohlásila Iseult v čele svých sourozenců a zatvářila se neústupně. „Ale mapa říká na sever.“ Opáčil Ashton, odhodlaný pro jednou stát za svým slovem a udělat ten kýžený dojem. „Na jih, prcku, na jih.“ Přidal se Flann a Fergus za ním přikyvoval. Teprve Banan se slitoval, popošel k Ashtonovi a tu mapu mu obrátil správným směrem.

Fandom: Felix Felicis!

 

Další pískoviště: