Author Topic: Téma číslo 3178 (11. 1. 2021) - Normální láska až za hrob  (Read 459 times)

Bezzubka

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 1323
    • View Profile
Tyhlety drabbly, to jsou normální láska až za hrob.
Always be yourself. Unless you can be a dragon... then always be a dragon.

Simbacca

  • Kapitán
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 6289
  • The Progeny
    • View Profile
Normální nerozum
« Reply #1 on: 10. Jan 2021, 17:03 »
Normální nerozum (1982)

Svatební hostina byla v plném proudu, takže když jeden nezletilý účastník položil dotaz, který už mu delší dobu vrtal hlavou, neměl nejmenší problém sehnat pobavenou odpověď jedné z dojatých tetiček.
„A to je jako normální, tohleto?“ zněl ten dotaz.
„Copak?“
„No, že si dva lidi slíběj, že budou milovat jenom sebe, a to až dokud je smrt nerozpůlí. A možná i dýl.“
„Ale jistě že je to normální. Když se mají rádi, mají se mít rádi pořád. Proč, něco se ti nezdá?“
„Já ti nevim, teto, mně to přijde jako hotovej nerozum,“ soudil Fróði a dočista ztratil chuť na dort.

Fandom: Felix Felicis!
[„If you can't beat them, eat them.“]

Banana Brannigan

  • Padawan
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 4367
  • Posty 15 Plus
    • View Profile
Vysněná věrnost
« Reply #2 on: 10. Jan 2021, 18:12 »
Vysněná věrnost

Warwulf vypadal jako hromotluk, ale někde hluboko uvnitř toho svalnatého torza se nacházelo srdce, které si nic nepřálo víc než klasickou wookijskou lásku a věrnost. Měl na ni nárok, ne? Sice svůj život zasvětil obraně planety, ale dobře se díval kolem sebe a doufal, že zahlédne nějakou vhodnou kandidátku na partnerství do konce života. Měl ovšem strašnou smůlu a žádnou takovou nenašel, načež přišlo Impérium a jeho pracovní tábory lásce nepřály, ani kratší.
Po osvobození však jeho smůla nekončila a naopak s jistou dávkou ironie vygradovala, protože sice našel Tublatancu, ale ta stále milovala svého víc jak rok mrtvého manžela.

Fandom: Star Wars
I s malým banánem se dá uhnat velká opice.

Champbacca

  • Velmistr
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 8546
  • The Choosing One
    • View Profile
    • Metsola
Vampejr a valkýra
« Reply #3 on: 10. Jan 2021, 18:20 »
Vampejr a valkýra

O vztahu Edvina a lady Thrúðr toho sice moc napsáno nebylo, ale to spíš proto, že si to ani jeden nepřál. Materiálem byli výborným, už jenom proto, že ona byla dcerou Tóra a on potomkem dlouhé řady šílených upírů, ale přesto jim to spolu náramně klapalo už v době, kdy se ještě Země poklidně točila a o Ragnaröku se nežertovalo. Nikoho nepřekvapilo, že se vzali, protože to byla prostě láska až za hrob.
Řeknete si možná, že to je na vztahu dvou nadpřirozených bytostí to nejnormálnější, ale v jejich případě to platilo doslova – a ten hrob nebyl zdaleka jen jeden.

Fandom: Equilibrium 4k
I may be schizophrenic, but at least I have each other.

Šašek

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 573
    • View Profile
Velká změna
« Reply #4 on: 10. Jan 2021, 18:42 »
Velká změna (někdy v budoucnu, možná 1988/1989)

Když byla Heskimu sdělena ta velká novinka, nemohl tomu uvěřit. Jak by taky mohl? Na něco takového nebyl připraven, byl ještě mladý a vůbec se mu nedařilo přijít na to, jak se to mohlo stát. Však si, sakra, dávali pozor, ne? Tohle prostě musel být jen pouhý zlý sen, který se ale pomalu stával jistou skutečností.
Jakmile po několika měsících v rukou sevřel ten malý uzlíček a pohlédl do jeho modrohnědých očí, věděl, že tohle byla láska na první pohled. A taky, že by za něj položil klidně svůj vlastní život.
Vlastně za všechny tři.
I svou (teď už) ženu.

Fandom: Felix Felicis!
Šašek, Šáša, Šášula, přitroublý jak bambula.

Kara Melka

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 1233
  • Zákeřně sladká.
    • View Profile
Školní trest
« Reply #5 on: 11. Jan 2021, 09:11 »
Školní trest (1988)

Alan měl nálepku člověka, co se dokáže bez problémů zamilovat prakticky do kohokoliv. Rychle a intenzivně. Nikdy to ale nebyla ta skutečná, hluboká láska, o které by se dalo říct, že je to láska až za hrob.
To přišlo až ve chvíli, kdy ve spleti bradavických chodeb vrazil do vysokého nabušence s bílými vlasy, když se zpožděním běžel na hodinu, kterou měl učit.
Ten chlap se ho pokusil zabít pohledem uhrančivých jantarových očí a pak ho vytahal za uši, maje ho za zbloudilého studenta. „To si říká o trest,“ zamručel.
Alan nasucho polkl. „Cokoliv,“ vydechl přidušeně a připitoměle se usmál.

Fandom: Felix Felicis!

Mia Mahariel

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 568
  • Mám hasák a nebojím se ho použít!
    • View Profile
Jak se stát špatným příkladem
« Reply #6 on: 11. Jan 2021, 15:43 »
Jak se stát špatným příkladem

Co se týkalo Ethana Harringtona, tomu se normální láska naprosto vyhýbala, natož aby trvala do smrti nebo snad dokonce za hrob. Vzal si za ženu svoji sestřenici, kterou měl sice rád, ale normální vztah to rozhodně nebyl, a když se jim narodil syn, vlastně bylo splněno, a tak si on i Hillary šli po svých. Jeho první polibek s mužem se udál pod oparem Euforie a co se prvního sexu týkalo, tam odbourala veškeré zábrany zlovolná marihuana. Že vztah založený na nutnosti se sjet, aby vůbec něco bylo, nemůže dlouho vydržet, to se asi dalo čekat.
Takže, děti, neberte drogy.

Fandom: Felix Felicis!

Bezzubka

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 1323
    • View Profile
Ztráta první lásky
« Reply #7 on: 11. Jan 2021, 20:19 »
Ztráta první lásky

Veronica se na svého manžela soucitně dívala, pak k němu přistoupila a položila mu ruku na rameno. „Lau, je mi to moc líto,“ broukla, ale nevypadalo to, že by ji její muž vnímal. Nakonec si Laurence povzdechl.
„Víš, nečekal jsem, že to takhle skončí. Myslel jsem, že tu se mnou bude až do konce. A nakonec stačila jenom chvilka nepozornosti a…“ Nechal se od svojí manželky obejmout, ale ztrátu mu nikdo nahradit nemohl.
Alespoň věděl, že příště už nemá nechávat žádné cennosti v blízkosti dvojčat, co právě projevovala svou první magii. Ten první výtisk Stroje času byl prostě v prachu.

Fandom: Felix Felicis!
Always be yourself. Unless you can be a dragon... then always be a dragon.

Morčátko

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 1174
  • Hlodavec
    • View Profile
Za hrob a z hrobu
« Reply #8 on: 11. Jan 2021, 21:54 »
Za hrob a z hrobu

„Promiňte ale… Co že se tady stalo?“
Hilda byla cleric, byla konzervativní trpaslík, a tak v jejím životě existovaly určité posvátné hodnoty, přes které nejel vlak. Rodina, zázemí, úcta, a podobně. Hlavně a především ale rodina. Právě proto ji případ v městečku Branaku tak šokoval…
„Milovali jsme se, já a moje žena. Byla moje všechno,“ brečel starý čaroděj s pouty na rukou. „Byla to normální láska. Až za hrob,“ otočil se potom směrem ke hřbitovu.
„Ale oživit… Copak nechat vstát manželku z mrtvých je láska?“ divila se Hilda, zatímco se citlivý nekromant psychicky hroutil a byl odveden do městského vězení.

Fandom: DnD

 

Další pískoviště: