Author Topic: Téma číslo 3172 (5. 1. 2021) - Kdo lže, shoří v pekle  (Read 395 times)

Bezzubka

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 1323
    • View Profile
Kdo lže, shoří v pekle. A ten, kdo nepíše drabbly, taky.
Always be yourself. Unless you can be a dragon... then always be a dragon.

Šašek

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 573
    • View Profile
Malá lhářka
« Reply #1 on: 04. Jan 2021, 20:01 »
Malá lhářka (1974)

"No jen počkej!"
Jasmínka na svého otce koukala celkem znuděně. Mělo tohle snad být zase jedno z jeho mnoha kázání? Zatím to tak vypadalo.
"Ty za ty své lži skončí jednou v pekle, což pak tě to baví? Takhle pořád všem říkat jen samé kecy?"
"Baví, tatínku, baví a moc."
Ona odpověď Harshava dopálila mnohem víc, než si Jasmínka dokázala představit. I přesto ho dál probodávala znuděně a čekala, až tohle kázání skončí. Však nebylo první ani poslední..
"Nejen, že tam skončíš, ale ty tam i shoříš!"
"Já? Na mě tam tak maximálně čeká satanův trůn, drahý otče."
No, nečekal.

Fandom: Felix Felicis!
Šašek, Šáša, Šášula, přitroublý jak bambula.

Kara Melka

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 1233
  • Zákeřně sladká.
    • View Profile
Ďábelská entita
« Reply #2 on: 05. Jan 2021, 10:13 »
Ďábelská entita

Marigold ve světle ohně cosi vehementně škrábal do svého notesu, soustředěním vyplazený jazyk mu čouhal z koutku úst. Byli uprostřed divočiny, kolem ševelil les a děsivě praskaly větve, ale zdálo se, že bard nic z toho nevnímá.
Geralt mu ze zvědavosti nahlédl přes rameno a zamračil se. „Takhle se to nestalo,“ zamručel, „a ty obludy v tvojí baladě, ty neexistují.“
„Kdybych psal pravdu, nebyly by moje písně zdaleka tak známé, drahý zaklínači,“ opáčil bard klidně.
„Za ty lži jednou shoříš v pekle,“ zabručel vědmák.
Básník neodpověděl, věděl, že má místo v pekle dávno rezervované. Proutník, lhář, bohém… měl to spočítané.

Fandom: Zaklínač

Morčátko

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 1174
  • Hlodavec
    • View Profile
Kázání o trestu
« Reply #3 on: 05. Jan 2021, 11:38 »
Kázání o trestu

Hilda sice byla vulgární stará alkoholička, ale taky byla cleric bohyně matky Berronar, a někdy se to projevovalo.
„Tys ukradl boty člověku na ulici? Jen tak?“ zpucla trpaslice svého gnómského svěřence, sotva došli do hostince.
„Neukradl, babi,“ přesvědčoval malý Alyn… nepřesvědčivě.
„Nelži mi! Kdo lže, shoří v pekle!“ To promluvily ty hodnoty clerica skryté uvnitř.
„Já na peklo nevěřím, babi, já žádný bohy nevedu,“ ušklíbl se drze Alyn.
„To neznamená, že se peklu vyhneš!“ zahrozila Hildetrud zlověstně.
Nakonec se rozhodla vzít výchovu do pevných rukou, stejně jako karmický trest – a Alyna věru pucování babčiny zbroje pod bedlivým dohledem vůbec nebavilo.

Fandom: DnD

Mia Mahariel

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 568
  • Mám hasák a nebojím se ho použít!
    • View Profile
Zn. Prodám rodiče
« Reply #4 on: 05. Jan 2021, 18:37 »
Zn. Prodám rodiče

„Já že lžu? Podívej se na sebe! Po kom to asi mám?! Matka, ty… všichni lžete, sami sobě, navzájem, i mně jste lhali! A když já vám náhodou neřeknu, že mám rád kluka, tak hned lžu? A nezkoušej na mě ty řečičky o tom, že půjdu do pekla, otče, protože tam si dláždíš cestu ty a ne já.“ Strčil Jake výhružně vztyčený ukazováček Lavernovi přímo pod nos. „A aby sis náhodou nemyslel, že ti tam bude líp, tak bych tě rád upozornil, že pokud si brousíš zuby na pekelný trůn, tak z něj nejdřív budeš muset sesadit matku. Hodně štěstí.“

Fandom: Felix Felicis!

Bezzubka

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 1323
    • View Profile
Horší než peklo
« Reply #5 on: 05. Jan 2021, 18:58 »
Horší než peklo (1980)

Přestože si Elliot poměrně rychle zvládl vybudovat pověst, která ho předcházela, neustále se nacházeli tací, kdo jeho trpělivost zkrátka museli zkoušet. Nejhorší to bylo na suplovaných hodinách.
„Pane Thawne, vždyť jsem vás upozorňoval na to, že…“
„No to moment, pansore, žádný takový upozornění nepadlo!“ přerušil Dylan Redmiče s bohorovným klidem.
„Prosím?“ povytáhl Elliot nevěřícně obočí. „Nechcete doufám naznačit, že lžu.“
„No, tak trochu,“ odvětil Dylan, nyní už trochu nejistě, zatímco Redmond se zlomyslně uškliboval.
Za to lhaní sice Dylan neshořel v pekle, ale vysloužil si školní trest v Redmondově kabinetu, a ještě si přál, aby se do toho pekla dostal.

Fandom: Felix Felicis!
Always be yourself. Unless you can be a dragon... then always be a dragon.

Banana Brannigan

  • Padawan
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 4367
  • Posty 15 Plus
    • View Profile
Pojistka poslušnosti
« Reply #6 on: 05. Jan 2021, 23:01 »
Pojistka poslušnosti

Jednou z věcí, co byla u otroků silně nežádoucí, byla i schopnost lhát, takže není divu, že byly do jejího potlačení každoročně investovány nemalé peníze.
Některé skupiny otrokářů spoléhaly na komplexní lobotomii, jiné na vymývání mozků či důkladnější, ale tím pádem taky trochu dražší behaviorální rekonfiguraci, málo nebylo ani těch, co investovaly do inhibičních čipů nebo pokročilejších šokových obojků, co dokázaly každou lež po zásluze odměnit. A nové, ďábelštější metody trestání takového chování byly vynalézány stejně rychle jako byly zase zapomínány.
Zdaleka nejlevnější však bylo rozšířit mezi ty nebožáky nějaké to ublíženější náboženství s vírou v peklo a věčný oheň.

Fandom: Star Wars
I s malým banánem se dá uhnat velká opice.

Champbacca

  • Velmistr
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 8546
  • The Choosing One
    • View Profile
    • Metsola
Diskutabilní defenziva
« Reply #7 on: 05. Jan 2021, 23:26 »
Diskutabilní defenziva

Vyhrožovat lhářům, že skončí v pekle, a to nikoliv ve vedoucí pozici, patřilo k oblíbeným obranným mechanismům obelhávaných po celá tisíciletí. Ať už to byla lež malá nebo velká, máloco potěšilo oběť tolik jako představa, že se ten, co ji podvedl, smaží ve věčném ohni někde v místech, kam se on zcela určitě nedostane. A bylo to levnější než žaloby, zejména po právnických válkách.
Účinky to přitom mělo po celou dobu stejné, ať už v dobách temna, v dobách, kdy se naopak ukázalo, že peklo existuje, a dokonce i v dobách, kdy se po něm na pár století slehla zem.

Fandom: Equilibrium 4k
I may be schizophrenic, but at least I have each other.

Simbacca

  • Kapitán
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 6289
  • The Progeny
    • View Profile
Palivo z pomluv
« Reply #8 on: 05. Jan 2021, 23:43 »
Palivo z pomluv

Farfalla toho jakožto pokrývačka o náboženství moc nevěděla, takže když si ji jednou vzala stranou kněžka místního chrámu, aby jí promluvila do duše, vlastně se na to i docela těšila. Jenže pak přišlo kázání.
Byla poučena o tom, že by neměla ani roznášet drby, natož pak si je přímo vymýšlet, protože to není hezké. Že prý takoví, co lžou jako ona, ale vlastně klidně i míň, přijdou po smrti do pekla, kde budou jejich duše až do konce časů sžírány a spalovány všemi těmi výmysly.
Ale to byla podle ní blbost, do pekla přece patřili kuplíři, lichváři a buzeranti, ne?

Fandom: Star Wars
[„If you can't beat them, eat them.“]

 

Další pískoviště: