Author Topic: Téma číslo 3015 (1. 8. 2020) - I banku můžete mít rádi  (Read 216 times)

Champbacca

  • Velmistr
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 8546
  • The Choosing One
    • View Profile
    • Metsola
Věděli jste, že I banku můžete mít rádi?
A dnes o tom můžete dokonce napsat drabble...
I may be schizophrenic, but at least I have each other.

Champbacca

  • Velmistr
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 8546
  • The Choosing One
    • View Profile
    • Metsola
Bezvadná banka
« Reply #1 on: 01. Aug 2020, 22:42 »
Bezvadná banka

Jeden by tak nějak čekal, že když banky nahánějí hrůzu spoustě obyčejných smrtelníků, mnohem starší nesmrtelní na tom budou ještě hůř. A skoro by měl pravdu.
Jenže jako každé jiné pravidlo, i tohle mělo svou výjimku: upíra z klanu Ventrue, jenž se sice narodil dávno před vynálezem peněz, ale máloco měl rád tak vroucně jako svou oblíbenou banku. Chránil ji před nejrůznějšími podvratnými živly, párkrát v ní přečkal noc, po několika stoletích spoření ji odkoupil a od těch dob s nostalgickým zábleskem v očích nechápal, jak mohl tak dlouho přežívat bez ní.
Nutno ovšem podotknout, že to byla banka krevní.

Fandom: Equilibrium 4k
I may be schizophrenic, but at least I have each other.

Banana Brannigan

  • Padawan
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 4367
  • Posty 15 Plus
    • View Profile
Kuatský kapitál
« Reply #2 on: 01. Aug 2020, 23:13 »
Kuatský kapitál (12 BBY)

Kuatská centrální banka se heslem, že je bankou pro obyčejné lidi, honosila už od svého založení, to jest pěkných pár století. Vlastně to bylo tak dlouho, že se z poutavého hesla pro reklamu stala spíš taková přetrvávající parodie, protože klientela se postupem času onomu lidu vzdálila natolik, že to přestávalo být vtipné.
Sadin Sax, shodou okolností jeden z těch lidí, kterým byla banka ideově na míle vzdálená, s tím však souhlasil. A co víc, měl ji za to vlastně i docela rád.
Nejspíš to ale souviselo s tím, že z ní právě prchal s větším obnosem peněz, které mu nepatřily.

Fandom: Star Wars
I s malým banánem se dá uhnat velká opice.

Morčátko

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 1174
  • Hlodavec
    • View Profile
Lepší banka, lepší přístup
« Reply #3 on: 01. Aug 2020, 23:22 »
Lepší banka, lepší přístup

Daniel měl s bankou spojeno něco úplně jiného než kouzelnické děti. Když si tedy zakládal nový účet, spojoval si to se spoustou nepříjemného papírování, kdy se mu bude snažit bankovní úředník navíc nacpat celou sérii bonusových produktů, které prostě „musí mít“.
Z přístupu a fungování Gringottovic banky byl Sherwood absolutně v šoku. Ano, skřeti ho sice svým způsobem velmi děsili (a stejným způsobem ho děsil vzdálený řev draka v podzemních tunelech, a vlastně ho děsily i ty podzemní tunely, a ty šílené vozíky, které tam jezdily…), ALE i tak se už po zhlédnutí svého nového trezoru těšil, až přijde příště.

Fandom: Felix Felicis!

Simbacca

  • Kapitán
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 6289
  • The Progeny
    • View Profile
Reklama na rádodajnost
« Reply #4 on: 01. Aug 2020, 23:28 »
Reklama na rádodajnost

„Vypadáš nasraně,“ konstatoval Fróði, když si během jedné z mála návštěv Děravého kotle přisedl k bývalému spolužákovi z Bradavic, kterého tam náhodou zahlédl, „co tě tak vytočilo?“
„Ále, banka,“ konstatoval oslovený, natolik konsternován, že se ani nepozastavil nad zjevením námořníka, kterého neviděl pěkných pár let. „Člověk se tak dlouho snaží a stejně nedostane ani ň.“
„Nedala ti, jo?“
„Ne.“
„Tak to upřímnou soustrast, ale já znám jednu a tu mám moc rád, u tý určitě zaboduješ, chceš telefon?“
„Určitě, díky, jestli teda poskytuje podnikatelský úvěry...“
„Cože?“
„No, ten mi ta moje banka totiž zamítla, víš?“
„Jo banka, já slyšel Blanka...“

Fandom: Felix Felicis!
[„If you can't beat them, eat them.“]

 

Další pískoviště: