Author Topic: [C] Alkoflashbacky  (Read 3529 times)

Champbacca

  • Velmistr
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 8661
  • The Choosing One
    • View Profile
    • Metsola
[C] Alkoflashbacky
« on: 11. Feb 2011, 15:08 »
Fialová předmluva autora:

Příspěvky zde uskladněné budou převážně nevážné, nicméně jsou součástí historie našich milých postav, takže by bylo škoda o ně přijít. Tenhle jeden konkrétní se odehrává cca dva roky před bitvou o Geonosis a zastihuje Jessicu Karnis v kritickém bodě vývoje její kouzelné osobnosti.

Ke čtení doporučuji panáka něčeho ostřejšího, případně víc panáků něčeho ne až tak ostrého, v nejlepším případě více panáků něčeho ostřejšího.


„A kam že to letíme?“ Zeptala jsem se již potřetí a nadhodila si batoh na zádech. A stejně jako v předešlých případech i teď se mi dostalo pouze nepřítomného zabručení. Vyhnuli (rozuměj prošli) jsme se hloučku padawanů, kteří o něčem horečně debatovali uprostřed chodby a rychle se blížili k chrámovým dokům, kde jako vždy naskočíme do našich časem a boji oprýskaných stíhaček a poletíme někam do neznámých končin vyřešit nějakou kravinu.
„Jestli to bude jako minule, tak se budu mračit,“ a zamračila se. Champie mě odměnil jen tázavým nadzvednutím svého „obočí“, „jen se nedělej, že si nepamatuješ, jak jsme se museli brodit tou kanalizací.“ Nešťastně jsem mu zatahala za rukáv. Určitě si vzpomněl na to, jak jsem tehdy dostala hysterický záchvat a on místo toho, aby mě tam nechal, mě raději nesl na ramenou. A poprvé za cestu od jeho rozpravy s Radou se na mě podíval s tím výrazem, který prozrazoval, že chce něco říct. (Prostě začal hejbat pusou)


Jasně, kanalizace. Měl jsem tušit, že se jí tam nebude líbit, ale za pokus to stálo. Aspoň si teď můžu být jistý, že legrácky ve stokách si budu užívat sám a ona může hlídat ústupovou cestu. To, že jsem ji nakonec pronesl s sebou, bylo pak způsobeno tím, že jsem se hodlal vrátit jiným východem, rozhodně jsem se tím nesnažil zachránit její boty.
[„Na Chrchl,“] odpověděl jsem jí na jasnou otázku a chtěl pokračovat, ale pak mi došlo, že toho asi bude chtít vědět trochu víc a stejně mi nedá pokoj, dokud se to nedozví.
[„Ekonomice tam začal dominovat alkohol a je potřeba zjistit, jak moc nelegální to všechno je.“] Co si budeme povídat, dominance čehokoliv na takové řiti galaxie, jako byl Chrchl, vůbec nic neznamenala, ale pokud bych v Chrámu zůstal ještě o den déle, asi bych si šílenstvím vyškubal vlasy na hlavě, což by vypadalo směšně a to nemám zapotřebí.
A jako na potvoru se nikde nechtěl objevit libovolný nepokoj, co by potřeboval urovnat, nikde nebylo třeba někoho zachránit a dokonce ani chránit. Asi bych si nikdy nevěřil, že to řeknu, ale galaxie mě začala poněkud nudit.

„Není tohle práce pro někoho úúúplně jiného, než jsou dva Jedi?“ spíš konstatuji, než vyslovím otázku. „Za jak dlouho tam aspoň budem? Když si pospíšíme, můžem si pak zaletět někam zablbnout a Rada se to nemusí vůbec dozvědět. Trocha odreagování a odpočinku by nás nezabilo.“

[„Je to kousek, takže s tím tak nějak počítám.“] Což té díře vůbec nelichotí. Je to prakticky v jádru, ale nikdy bych pro to nevybral příhodnější název. Hromada hlíny, několik druhů více či méně inteligentních červů a hlavní vývozní položkou byl až donedávna megažížalí hnůj. Teď je to pálenka z kdoví čeho.

„Hm,“ procedím a aktivuji Silou dveře do hangáru, „uvidíme se na orbitě.“ Zamávám mu a odbočím ke své Deltě, nebo jak se ta kraksna jmenuje, a začnu v rychlosti provádět diagnostiku lodě. Nebude to trvat dlouho a poletíme v mrazivém objetí hyperprostoru.

A viděli jsme se dokonce dřív, protože opouštět Coruscant ve volné formaci prostě má v té husté dopravě svoje výhody. Dvěma stíhačkám se znaky řádu na křídlech se do cesty postaví jen málokdo, kdo o to vyloženě nestojí.
Na oběžné dráze pak stačilo vyfasovat u jedné z nesčetných stanic dvoje hypermotory a hurá tunelem do žumpy Jádra.
Tahleta žumpa se nacházela až tragicky blízko, takže nemělo ani cenu cestou spát. Hnusná hnědožlutá koule byla ve skutečnosti měsícem gigantického modrého plynového obra v soustavě, která snad ani neměla jméno, protože si ho prostě nezasloužila. Vlastně by se tu dalo docela dobře schovat, pokud by to někdo chtěl.
Pomalu jsme vstoupili do atmosféry a přiblížili se k majáčkům, které lodím signalizovaly přítomnost přistávacího tunelu. Města, tři, tu totiž asi z estetických důvodů byla pod zemí, kam bylo třeba se dostat krátkými chodbami uzpůsobenými pro většinu malých lodí. Najít tam dole parkovací místo pak bylo očekávatelně snadné, protože velkou návštěvností to tady vážně neoplývalo.
Vylezl jsem na ten relativně čerstvý vzduch a rozhlédl se kolem, po kovové šedi hangárů.
[„Kdybys byla hospoda, kam by ses tady schovala?“] zeptal jsem se nepřítomně směrem k mé padawan, která tady z toho určitě byla vyloženě nadšená.

„Někam, kde by na mě narazil každej ňouma, co si dá tu práci a dostane se sem… takže tudy,“ ukázala jsem rukou na jediný tunel, který vedl z těchto… prostor. A skutečně. Po tři sta metrech jsme doslova zakopli o  šipku upozorňující nás, že za „jen sto metrů“ se nachází něco, co by se dalo nazvat hospodou. A nebyli bysme to my, kdybychom tam okamžitě nezapluli. A nebyli bysme to my, kdyby se po nás všichni neohlédli a nesnažili se nás svým pohledem rozebrat na součástky.

[„Kontrola hasících přístrojů,“] zahlásil jsem hned ve dveřích, čímž jsem naší pozornosti trochu přidal. Ale naším úkolem nebylo se schovávat, měli jsme něco zjistit, takže to radši uvedu do pohybu.
[„Aha,“] odtušil jsem po chvíli ticha ze strany obsluhy i hostů a poté, co jsem pohledem přelétl nevelký lokál. [„Vy tu žádné nemáte, jasně. No, tak to nemáme co kontrolovat, dáme si něco k pití, ne?“]
Zrakem jsem na chvilku ulpěl na Jess, jestli bude protestovat, ale vlastně na žádnou větší reakci nečekal a šel k baru, objednávaje přitom dvakrát cokoliv, co by nám doporučili jako místní specialitu. Snad toho nebudu litovat, protože tester jedů jsem nechal na druhém opasku.

Sedla jsem si na barovou stoličku, po pravici svého mistra, a trochu nejistě na něj pohlédla, jestli vůbec ví, co dělá. Asi ano, protože hned jak před námi přistály dvě sklenky obsahující silný ethanolový koncentrát, pozvedl tu svou, otočil se na mě a řekl: [„Na zdraví.“] Dřív, než jsem stačila cokoliv říct nebo vykonat, už objednával další a přitom mě stíhal ještě kárat pohledem, že má sklenička stále není prázdná. Pokrčila jsem rameny s tím, že horší než brouci to být nemůže, a kopla to do sebe. Potlačila jsem dávivý reflex a špitla na Champieho, jestli nemá něco na zapití. Ten mi jen podal novou, plnou skleničku, kterou pozvedl úplně přesně jako minule a pohlédl na mě tím svým pohledem plným očekávání.
Zvedla jsem tedy tu svou jako on a pronesla: „Na zdraví.“, po kterém následovalo další částečné dávení a intenzivní přání, aby příští sklenička byla plná Jawa Juice. Champie se tvářil spokojeně jako učitel, jehož žák pochopil veledůležitou a pro život nepostradatelnou lekci a objednal další…


Jak já jsem rád za svoje játra. Ono se totiž opravdu hodí, když vám díky rasovým předpokladům regenerují úchvatnou rychlostí a nějaká cirhóza mě nemusí trápit, pokud přes ně nepřeženu nádrž menší dopravní lodi za pár hodin.
Takže jsem do sebe hodil ještě další dvě bez nadějí, že mi snad bude stačit, a intenzivně se zamyslel. Místní specialita, když jsem si ji tedy dal, očividně spočívala v receptu „co dům dá“, protože složení bylo vždy jiné, i když vždy třísložkové s jednou částí stejnou. Možná jsem měl trochu víc dávat pozor při chemii, které se v Chrámu taky věnuje trestuhodně málo času.
[„Chutná?“] otočil jsem se dolů, kde jsem tušil padawan.

„Já…,“ zamrkala jsem a pokusila se zastavit ten kolotoč. Nepodařilo se a tak jediná věc, která mě napadla, bylo zavřít oči a opřít se čelem o bar. Jak jsem pochopila z okolních zvuků, většina lokálu se dobře bavila na můj účet. Snažila jsem se, seč mi síly i Síly stačily. Překonat nutkání pozvracet Champiemu nohy a pak se k nim s žuchnutím uráčet.

[„Chutná,“] potvrdil jsem sám pro sebe, otočil do sebe další vzorek a znalecky se zadíval na strop. Začíná to tu být trochu nudné, kde je obsluha?
[„Dobrý muži,“] zavolal jsem poměrně decentně na již šestkrát povolanou mladou ženu, která ten titul zjevně moc neocenila, [„chtěli bychom tohoto libého moku nakoupiti s sebou, kam nasměrujete naše kroky?“]
Prčic, proč mluvím jak buzna? Že by to mělo až takový říz? Dlouhá vizuální kontrola prázdné sklenice nic neodhalila, ale servírka se konečně přestala divně dívat a přišla blíž. Po krátké konverzaci, kde jsem nešetřil superlativy na adresu zdejších drinků, nám pak opravdu poradila. Respektive poradila mně, protože druhý člen této skvostné výpravy jaksi nebyl moc schopen s tím cokoliv dělat.
Zaplatil jsem tedy těch pár zkušebních kousků, na cizí účet chutná nejlépe, a pak znovu zhodnotil situaci. To lidské mládě teď není zrovna nejmobilnější, takže možná bude lepší tady ještě chvilku počkat, kdyby náhodou chtěla využít jistě pohostinných toalet a pak by bylo fajn se někde vyspat.
Ke stíhačkám to sice není daleko, ale to mi nejšťastnější nepřijde, čili okamžitě zjišťuji, jestli někde v okolí hospody a tak vůbec není kupříkladu nějaká menší volná noclehárna. Prý ano.
Zkusmo pak šťouchnu do Jess, jestli spí a přeje si umřít, nebo už se jí to povedlo, a přemýšlím, jestli jsme to přeci jen nevzali trochu moc rychle.

Něžně do mě šťouchl a já pod sebe co nejněžněji vyprázdnila obsah svého žaludku. Neobešlo se to bez nářků a slz v očích. Ale Champie mi naštěstí stihl galantně přidržet vlasy a pak i s omluvným pokrčením ramen doprovodit na záchody. Nebylo to nic extra ale na kolenou, oběma rukama opírající se o prkénko a nosem takřka dotýkajícím se hladiny kapaliny v toaletě přijde vhod skoro cokoliv. Dařilo se mi ždímat žaludek už potřetí a Champie mi stále „mile“ asistoval. Má u mě pivo.

Ach jo, už zase jsem ty lidi trochu přecenil a schytaly to moje epesní boty.
Mělo mi být hned jasné, že jí bude zle, když je to v podstatě první zkušenost a žádný předchozí trénink v tomhle směru jsem jí nedal. Ne snad proto, že by na mém oblíbeném výcvikovém měsíčku na nebi hlubokém se spoustou chutných brouků nebylo co chlastat, ale podle galaktických zákonů se s některými věcmi prostě musí počkat, což respektuji, protože mi něco říká, že ty věkové limity jsou nastavené ve prospěch budoucích generací.
I tak jsem to o nějaký ten týden porušil.
Bojovala s vlastním trávícím traktem velice statečně, má pomoc byla spíš symbolická, a když už se zdálo, že obsah žaludku odevzdala hned několikrát, rozhostilo se ticho rušené jen pravidelným vrzáním o patro výše. Asi nějaký místní megačervotoč.
[„Dáme druhé kolo?“]

Celá vyřízená jsem se pokusila o úsměv a se zavřenýma očima se opřela o Champieho.
„Já se ti… já se ti Champie moc omlouvám. Strašně mě mrzí, že jsem ti pozvracela holinky a udělala ostudu a že jsi mě takhle musel vidět a mrzí mě to,…,“ vlnu stále dokola opakovaných omluv, jsem si přes ještě silné točení a bolest hlavy neuvědomovala. Tak strašně jsem se styděla.
„Ne-nenašel bys zatím volný pokoj s postelí? Já tu na tebe zatím počkám,“ se stále zavřenýma očima jsem se ho pustila a žuchnula na zadek, což mi vůbec nevadilo. Ještě jsem se svalila na bok, nehledě na skutečnost, že ležím na podlaze záchodů jednoho z nejhorších pajzlů, které jsme kdy navštívili, a v okamžiku jsem vytuhla.


[„Takže zítra,“] odkývl jsem to naprosto jasné gesto, aniž bych moc přemýšlel o obsahu toho proslovu, neboť nejspíš stejně neměl moc střízlivé základy.
V rámci šetrnosti jsem si ji přehodil přes rameno a velice, velice pomalu prošel lokálem ven na čerstvý vzduch. A ostatní byli na podobné výjevy asi zvyklí, takže místo aby začali střílet se prostě otočili zpátky ke svým jedům dle denní nabídky.
Podle dříve získaných informací jsem pak během pár minut nalezl nedalekou ubytovnu pro piloty náklaďáků s hnojem, která přesně tak vypadala i voněla, a stále s nákladem přes rameno tam zaplatil jednu noc v pokoji libovolném, pokud v něm bude aspoň malá koupelna. Tam stačilo ten opitý uzlíček odložit na postel a zbytek noci jsem mohl v klidu věnovat čištění bot.
A možná, když budeme mít fakt velkou kliku, do rána nevyhoříme.

Když jsem otevřela oči, kupodivu jsem se cítila odpočatě a svěže. Seskočila jsem z postele a rozeběhla se do koupelny, kterou jsem ani nemusela hledat, a našla spícího Champieho ve vaně. Jenom jsem se pousmála a prohlédla si svou maličkost v zrcadle. Kdybych nebyla Jedi, neobránila bych se nutkání zaječet s takovou frekvencí, že by to zrcadlo jistojistě prasklo. Ale jelikož Jedi jsem, rozeběhla jsem se najít po pokoji svůj baťůžek, ze kterého jsem vydolovala aspoň mýdlo, kartáček na zuby, zubní pastu a kartáč na vlasy.
Není to sice nejuspokojivější, ale v bojových podmínkách se musím spokojit s naprostým minimem. Když se mi ze sebe podařilo udělat aspoň trochu člověka, zamlaskala jsem na Champieho, čímž jsem  rozptýlila jeho spánkem otupělé smysly a z rukou mu ukořistila jinak pevně sevřené holinky. Normálně by se to nikdy nepovedlo, ale některé triky jsou prostě všemocné. Položila jsem je vedle vany a z postele donesla přikrývku, kterou jsem ho přikryla. I když spal, objevil se mu ve tváři spokojený úsměv. Zavřela jsem za ním, vrátila se na postel a začala přemítat, co se včera vlastně dělo po druhém přípitku…


Vesmír se v podstatě skládá z bot. Spousty bot, z nichž některé jsou větší než ty ostatní a jiné zas menší, ty větší jsou uvnitř těch menších a všechny dokonce umí měnit barvy a počítat diferenciální rovnice. A v každé té malé botě je nekonečné množství větších bot, které rotují a mění barvy a utváří pořádek v chaosu a taky můžou za kysnutí mléka.
To jen tak na okraj, kdyby někoho zajímalo, co se asi tak může zdát mistru Jedi, který strávil noc drhnutím bot. Sice netuším, jak jsem se dostal do vany, ale ráno po probuzení jsem tam prostě byl, dokonce přikrytý nějakou pofidérní tkaninou.
Koupelna se jinak zdála zachovalá a podle několika v ní zapomenutých hygienických zbytečností je začínající alkoholička odvedle už vzhůru.
[„Škoda, že nejsme v džungli,“] začnu mrmlat dost nahlas, jakmile se dostanu ze sevření plastové rakve na vodu a případné spáče, [„znám pár moc dobrých brouků, co zahání kocovinu.“]

„Myslíš ty dlouhé, tenké s jedenácti tykadly?“ objevím se ve dveří a zkoumavě si prohlédnu na Champieho. „Vyspinkanej?“

[„Přesně ty. Takže vidíš, že sis odtamtud něco odnesla.“] Vždyť to byl super výlet, nechápu, co na to pořád brblá. Jednou se jí to, že pozná jedlé druhy brouků, bude určitě hodit.
[„Jo, jenom mi někdo ukradl boty. To je hrozný svět toto, když se kradou už i boty.“]

„Nejsou ukradené, ale uklizené. Začenichej, pejsku, a třeba je najdeš,“ mávnu ledabyle rukou a jdu se posadit na postel. „Co dnes podniknem?“ Tak nějak se mi nechtělo přemýšlet nad dalším postupem na této misi, jejíž splnění je asi tak stejně důležité, jako to, jestli se dnes poškrábu na zadku, nebo ne.

[„Pro začátek najdu svoje boty,“] prohlásil jsem rezolutně, jsa si vědom přítomnosti, a veden její moudrou radou započal jsem v hledání. Čich mě poměrně neomylně zavedl zpátky do koupelny, kde se mrchy válely hned vedle vany. Ne že by je bylo až tak cítit, ale mám prostě lepší čich, víme?
[„A teď,“] začal jsem, jakmile jsem se dostal zpátky do pokoje, již obut, [„půjdeme nakoupit nějaký ten chlast.“]

„To zní jako plán, A budeme jej také ochutnávat?“ nezatvářím se zrovna nadšeně a obuju si vysoké, pevné boty. „Protože jestli ano a něco se semele, tak ti budu dobrá akorát tak k tomu, abys ze mě udělal bumerang.“ Postavila jsem se na nohy, zkontrolovala si meč a naznačila, že jsem připravena k odchodu.

[„Uvidíme, kolik zbyde času a jak moc bude potřeba vytrénovat tvoji výdrž. Přeci jen bych tě měl kromě oblbování lidí a hýbání předměty naučit taky něco světského.“]
Pomalu jsem vyrazil ven a neomylně ji vedl chodbami, sledujíc tu značku, kterou mi včera doporučil barman. Ten, co byl vlastně ženská.

„Hmm…“ napodobila jsem jeho klasickou bručivou odpověď a zaryla oči do podlahy. „Jsem ti v patách.“

Po pár minutách chůze skrz katakomby smrdutého komplexu, zabloudit naštěstí nebylo kde, jsme skutečně dorazili ke dveřím s cedulí oznamující prodej alkoholu všech možných i nemožných složení za minimální cenu.
Natáhl jsem se ke zvonku, či co to bylo, stiskl to a připravoval se na to, jak otevírajícímu individuu vysvětlím, co že to po něm vlastně chceme. Bylo rychlejší, než jsem čekal, takže otevřelo zhruba v půlce mojí přípravy.
Než jsem nicméně stihl otevřít pusu, vyjevený Barabel vyjekl hrůzou, podobně akčně zavřel dveře a bylo slyšet, že buď narychlo balí, nebo to tam přinejmenším demoluje.
[„On nám utíká,“] pravil jsem směrem k Jess a tak nějak čekal, co navrhne, v naději, že to právě začíná být řádně zábavné.

„Takhle po ránu?“ ucedím otráveně. Věnuji Champiemu jeden pohled a s pomocí Síly vykopnu dveře. Naskytl se nám pohled dovnitř na průměrně vysokého Barabela, kterak na nás vyjeveně civí  a rukou šátrá v hnědé kabele. Ukážu na něj prstem
„Champie, trhej!“


[„Takhle po ránu?“] zeptám se otráveně, zejména proto, že palič očividně pochopil a teď už bude hodný. Určitě.
Pomalu, velmi pomalu jsem k němu došel, ignorujíc při tom trosky dveří a všeobecný čurbes kolem, a nevěnoval ani jediný pohled dost složitě vypadající aparatuře na stole, v níž to přímo pekelně bublalo. Pokus do školy je to ale fakt sotva.
[„Dobré ráno přeji,“] začal jsem rovněž pomalu a s příkladně vyceněným úsměvem, aby mi náhodou neumřel na infarkt, [„vy prý prodáváte spoustu levného pití, mám pravdu?“]
Vypadal, že se sesype, ale očividně sdílel obdiv jeho rasy k Jediům, takže nakonec na sucho polkl, při čemž si kupodivu nepropíchl jazyk, a pak kouknul na Jessicu.
„Chcete... koupit?“

„A co jiného, žeano,“ napodobím oblíbený dovětek mého mistra. „Chceme koupit. A víme, že to nejlepší nám může poskytnout jen gentleman jako jste vy.“  Řeknu medově, ačkoliv na plazy to většinou nepůsobí.

To ho očividně dost uklidnilo a dokonce pustil desku stolu, které se doteď křečovitě držel.
„Má a všechno prodá, jestli Jediové chtějí, dobrá kvalita, bude vám to nesmírně chutnat.“ Trochu změna, oproti tomu, jak před chvílí sotva vypotil dvě slova, ale aspoň nám to ulehčí práci. Odebral se k malému terminálu nedaleko bublající aparatury, chvilku tam něco ťukal a po chvilce zlověstných errorových tónů se konečně otevřela falešná stěna naproti dveřím. A z toho pohledu by nejednomu člověku ztvrdla játra hned na místě.
„Všechno prodá, za levno, pro Jedie speciální cena.“ Trochu koktal, ale já ho stejně moc neposlouchal, protože i mě ten pohled docela zaujal. Ale jsme tu pracovně, ne?
[„Jo, to by nám mohlo stačit,“] spustil jsem, pohledem zkontroloval padawan a pak se vrátil k ještěrkovi, [„a mimochodem: povolení na to máte?“]
[„Zase nám utíká,“] konstatoval jsem po chvíli a přemýšlel, jestli bylo tak chytré nechat ho stát u těch dveří.

Jen zakroutím hlavou, dvěma kroky se přenesu ven a aktivuji světelný meč. Specifický zvuk, který se prostě nedá nerozeznat, se rozlehl chodbou. A zapůsobil tak, jak jsem očekávala. Barabel si buď nadělal do kalhot, nebo paralyzován nebyl schopen dál utíkat. A nebo obojí. Svižným krokem jsem se společně s bzučivým zvukem svého meče vydala  k němu.

[„To bylo asi ne, žeano?“] zeptám se, jakmile jsem ty dva dohonil, a chvilku jsem se zamyslel nad tím, jestli mě před chvílí Jessica parodovala schválně, nebo ne.
[„A to znamená, že je tady někdo z nás tří ve velkém maléru a my dva to nejsme.“] Následně jsem samozřejmě dramaticky ukázal na mě a mou milou učednici, načež jsem se rozhodl dát jí trochu prostoru pro případné blafování.
[„Tady Jessica ti teď řekne, jaké jsou tresty za nelegální prodej nelegálně vyrobeného alkoholu.“]

„Republikové tresty nebo NAŠE tresty,“ slovo „naše“ zapůsobilo tak jak jsem si přála a chudák padouch padl na kolena s prosíkem. Modulovat hlas pomocí Síly mě skutečně baví. Vycenila jsem trochu zuby, jako to dělává Champie a přiblížila čepel meče k Barabelovo očím. „Touhle hračkou rozpárám břicho bitevnímu křižníku. Myslím, že tvůj ocas pro ni nebude o moc tvrdší sousto.“ Zavrčela jsem a tehdy nám vyklopil všechno.

A hned to šlo a nebylo toho málo. Přiznal se, že všechno pálí nelegálně z nelegálně koupených a nelegálně pěstovaných gžgrklů, že na tom pak ještě bohapustě vydělává, že včera nedal přednost v jízdě náklaďáku s hnojem a že jako malý dvakrát ukradl spolužákovi svačinu. Tragický osud.
[„No, vidím to na naše tresty,“] prohlásil jsem nakonec po zralé úvaze a zádumčivě si podrbal bradu. Kupodivu neomdlel.
[„Když nám řekneš, kdo ještě tady na planetě to provozuje, tak přimhouříme očka.“]
To bylo možná trochu moc infantilní, ale každopádně to fungovalo a o tři minuty později jsme měli v rukou úctyhodný seznam dalších jedenácti paličů v tomhle městě a sedmadvaceti ve zbylých dvou, z nichž zhruba dvě třetiny své produkty i vyvážely. Takže náhlý nárůst ekonomiky byl vysvětlen, stačilo to předat policii či tak někomu.
[„Výborně, to bychom měli. Co si takhle připít, jak nám to krásně jde?“] Možná to chvilku chápal jako že si říkám o úplatek, ale pak mu došlo, že jsem přeci ten úžasný, mocný a skvostný Jedi, co to nemá zapotřebí. Co mu asi v tuhle chvíli nedošlo, to byl způsob, jakým se chci zbavit důkazů o jeho vině.
[„Jsem Champbacca, tohle je Jessica a ty koukej najít skleničky. Jess, vyber tam něco barevného, pro začátek.“]
A to byl začátek jednoho moc pěkného přátelství.

A také konec jedněch kdysi pěkně zdravých jater. Zůstali jsme v té boudě, nebo co to bylo, něco mezi dnem a měsícem. Nevzpomínám si. Při podezření na akutní otravu alkoholem se Champie jen zasmál a vyřešil to slovy: „To přepiješ.“ Nebýt Jedi a nežrat jednu mou tragickou etapu života brouky, byla bych mrtvá a asi tak na bambilion let zachovalá. Lepší, než se naložit do formaldehydu.

Napsali Jessica a já
I may be schizophrenic, but at least I have each other.

Champbacca

  • Velmistr
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 8661
  • The Choosing One
    • View Profile
    • Metsola
[A] Chůvy v akci
« Reply #1 on: 19. Oct 2011, 23:04 »
Rudá předmluva autora: Nyní máte příležitost dozvědět se víc o tom, jak se Jessica vlastně dostala k chlastání, o vztazích mezi Champbaccou a Nejvyšší radou a taky o jedné události, která už tu byla někde odkazovaná. Ke čtení znovu doporučuji panáka až tři něčeho ostřejšího, pro atmosféru.

[„Jessico?“] otázal jsem se dveří, před kterými jsem se právě nacházel, a následně jsem na tyto příkladně zaklepal. Když se chvilku nic nedělo, opatrně jsem přiložil ucho, jestli náhodou neuslyším sprchu, ale na druhé straně panovalo ticho, takže ji už nejspíš stihla.
Vrátili jsme se ostatně už před hodinou a i když procházka po nižších patrech Coruscantu nepatří mezi něco, co by hygienik doporučoval dělat denně, nebylo třeba konat tak důkladnou očistu, jako po výletu v kanalizaci.
[„Máme práci,“] zaklepal jsem znovu. [„Jsme tak úžasní a oblíbení, že nás Rada pověřila diplomatickým úkolem s nejvyšší prioritou. Prostě jsou bez nás úplně ztracení.“]
Povídal jsem si tam pěkně se dveřmi, občas okázale ignoroval nějaký udivený pohled, až se nakonec dveře přeci jen otevřely.

„Už zase?“ stála před ním a na čele se jí objevila malá vráska, od jejího mračení. „Co máme udělat teď? Vyčistit Gamorreanské chlévy? Nebo pro změnu zaletět na nějakou bahenní planetu, kde rostou asi tak dva exempláře „velice vzácného“ hnojníku octového, z kterého si pak Quinlan Vos udělá jointa, vyhulího a ani ho nepošle dokola?
Chm!“ odfrkla si podrážděně a naznačila chlupáčovi, ať jde dovnitř.


[„Jo, jsme jednoduše na roztrhání a musíme zase chránit mír v galaxii, protože oni musí papírovat,“] přitakal jsem a mimovolně si založil ruce do kapes, což vyústilo v to, že jsem v jedné z nich našel ten pravý undergroundový masoburgr od pouličního prodejce, který jsem teď konečně dostal šanci sníst.
[„Plus jsem jim zas šlápl na kuří oko, takže je to taky tak trochu za trest,“] mumlal jsem pak s částečně plnou pusou a odebral se pomalu napřed.

„Počkej, počkej,“ předběhla ho už s batůžkem na zádech a zastavila ho v půlce kroku, „jaké kuří oko? Jaký trest? Neříkej, že nám na to přišli?“ Vzpomněla si na Rainbow Team, Mistra Windu a spoooustu růžových jednorožců. Při té vzpomínce jí přeběhl mráz po zádech a o to více zoufalým pohledem obšťastnila svého mistra.

[„Nepřišli,“] mávl jsem rukou, ačkoliv jsem si nebyl jistý, na co přesně narážela, [„což mi připomíná, že jsem těm prckům, hlavně tomu človíčkovi, slíbil nějaký menší dělobuch, ale to počká.“]
S těmi pastelkami se činili výtečně, na to že jsem je odchytil víceméně náhodně, takže odměnu si rozhodně zaslouží, tím spíš že nás nepráskli.
[„Spíš jsem se tak trochu přeřekl.“] Následovalo rozhození rukama, ublížený pohled a zahnutí vpravo, kde už nás v dálce mimo střechu čekal objednaný taxík.

„Klasika… co nás tedy čeká?“

[„Nuda,“] shrnul jsem to jednoduše a teprve na cestě k vznášedlu to trochu rozvedl. Nutno poznamenat, že ani samotní radní nebyli moc sdílní, takže jsem toho věděl jen tolik, aby to vystačilo na tu krátkou cestu.
[„Na Coruscant dorazila malá delegace z Dura a potřebují pohlídat byt, protože jdou na nějaký děsivě nóbl večírek a ty tři bodyguardy tam potřebují s sebou, asi to bude nějaké divoké.“]
Proč nás vlastně nenechali hlídat je na té akci? Protože se báli, že bych se tam nudou ožral do bezvědomí a oni by byli za voly, že přecenili potenciální nebezpečí? To sotva. Spíš je to velmi zákeřný trest.

„Takže budeme celou tu dobu jenom hlídat jejich byt? Nevěřím! Nevěřím, že bychom mohli pro změnu dělat také něco… nudného jako ostatní.“ Bohužel nevěděla, jak daleko od pravdy právě byla.

[„Já se obávám, že přesně v tom tkví genialita toho trestu,“] konstatoval jsem, nastoupil a kývl na droida, že jako může letět a doručit nás do očistce na ambasádě.
[„Ale i tentokrát jsem na ně vyzrál a mám s sebou balík sabaccu, ten se stejně musíš naučit, jestli to máš dotáhnout na rytíře.“]

„To je pravda,“ přitakala a usmála se.

A letělo se. Cesta z Chrámu k ambasádě trvala jen pár minut a byla náležitě nudná, asi abychom se stihli aklimatizovat.
Odkázali jsme taxikáře na účtárnu Chrámu, vystoupili a prošli obvyklou bezpečnostní procedurou do samého centra ambasády. Světelné meče samozřejmě na žádných senzorech nepípaly, což se ovšem nedá říct o obale na masobrurgr, kterým jsem nechtěl znečišťovat planetu a radši jsem ho vzal dovnitř, kde budou odpadkové koše. Naneštěstí stihl ještě před tím spustit menší bakteriologický poplach, ale nic, co bychom my, ostřílená dvojka slídilů, nezvládli.
Avšak jakkoliv jsem si myslel, že krize byla tímto zažehnána a my se můžeme plně věnovat hlídání starožitného nábytku v nejnudnějším apartmá na sever od Senátu, ta pravá krize přišla právě teď.
„Á, tady jste,“ ozval se po mé pravici nervózně vyhlížející Duros, jehož garderóbu by šlo jistojistě prodat a výtěžek by pak snadno nakrmil menší planetu po celou dobu války. „Už máme zpoždění, žena si zase nemůže vybrat boty, ale naše instrukce jsou jednoduché.“
To znělo docela jednoduše, co? Jo, taky jsem si tenkrát myslel.
„Odjíždíme za dvě minuty, vracíme se nejdřív ve tři hodiny ráno, takže to tu máte skoro pět hodin na starost. Nikdo jiný v tomhle bloku není, elektronika je vám volně k dispozici a v lednici je kromě jídla pro Guka taky něco pro vás, pokud budete mít hlad. Podrobnější instrukce vám vypsala žena, jsou vedle na stolku, ona už koukám vychází, takže se mějte a ať vás Síla provází.“
Mlel pantem o sto šest, takže jsem toho stihl tak půlku, zejména tu půlku o ledničce.
[„Jenom jeden malý dotaz,“] zavolal jsem za ním ještě, [„kdo přesně je Guko?“]
Úsměv, který mi mezi dveřmi věnoval, jasně říkal, že jsem hovado a ať si z něj nedělám srandu. Takže mě to pochopitelně zmátlo ještě víc.
[„Ty to chápeš?“] zeptal jsem se Jessicy, která stála hned vedle a skenovala tím svým pohledem celý pokoj.

„Možná, ale mám z toho špatný pocit.“ Odpověděla a raději sáhla po světelném meči. Kdyby náhodou.

Bez dalšího tlachání jsem se otočil na patě a namířil si to ke dveřím do vedlejší místnosti, k nimž onen Duros tak významně kýval hlavou. Jestli tím chtěl říct, že tu je nějaký nezvaný host, bylo to vlastně docela chytré. Taky jsem si pro jistotu připravil meč a dveře jsem se chystal otevřít až po chvilce čichání a hledání nebezpečí pomocí Síly. Jenže ono nic.
Právě když jsem sahal po ovladači dveří, upoutal můj zrak papírek na konferenčním stolku. Úhledné písmo, několik bodů, několik vykřičníků. Přešel jsem k němu, jištěn obezřetnou učednicí, a přečetl nahlas první bod.
[„Za žádných okolností mě nenechte navlhnout.“] Tak vysoko jako teď jsem obočí nepozvedl snad ještě nikdy, ale on to neměl být konec.
[„Jídlo potřebuji dostávat pravidelně, budík je nastavený, dávky jsou připraveny v lednici, stačí je ohřát.“] Vyměnil jsem si s Jessicou pohled, který jasně říkal, že není o moc moudřejší než já, a podíval se na další bod.
[„Pokud se probudím mimo čas na jídlo, dejte do příští dávky pár kapek z modré lahvičky.“]
Teď už jsem nechápal zhola nic a přišel okamžik s velkým O, kdy jsem prostě otevřel dveře a vkročil do tmy. A tam, uprostřed pokoje v nazelenalé tmě, stála nádherná kolébka a v ní cosi mezi houbou a miminem.
Suché polknutí bylo vše, na co jsem se v tu chvíli zmohl.

„Děti,“ pronesla jakoby spatřila smrt natahující k ní ruku s kosou a zatahala svého mistra za kus roucha. „Na Parlara VII bude touhle dobou moc hezky. Co takhle se tam letět někdy podívat. Někdy co nejdřív, teď.“ Jediné, čeho se obávala víc, než dlabání brouků, byla zodpovědnost za něco malého a usmrkaného. Jak jim mohli dát za úkol hlídat dítě? Kdyby ten úkol dali nějakému batoleti, tak by to vyšlo na stejně. Vždyť ta velká zrzavá koule vedle si neuměla sama ani pořádně zavázat tkaničky a teď má hlídat dítě… a ona? Ona byla ještě horší!

Po chvíli tupého civění na ten ležící chrchel, který jeho majitelé bezpochyby považovali za nejcennější součást jejich života, a pak jsem do toho pro jistotu šťouchnul prstem. Pomalu, aby se to náhodou neprobudilo, ale abych taky zjistil, jestli to třeba není hologram.
Nebyl.
Odtáhl jsem prst, významně se podíval na Jessicu a už už se snažil zavelet k taktickému, co nejtiššímu ústupu, když mi přesně tohle znemožnil kravál neskutečného rázu, který patrně měl signalizovat blížící se dobu krmení.
Hrouda se vzbudila a začala sebou patřičně mrskat, čímž chtěla patrně dát najevo, že má hlad. Museli jsme jednat rychle.
[„Jdu to ohřát, kryj mě a zavři dveře!“] zavelel jsem tak rozhodně, že by mi lecjaký generál mohl závidět, a jako žíznivá čára jsem vyklidil pole směrem k lednici.

Jessica se rozhodla být týmový hráč a zaujala pozici v blízkosti kolébky. Začala dělat obličeje a jiné trdloviny, aby zaujala pozornost škvrněte a odvedla jeho myšlenkové pochody z dosahu červené a silně výbušné položky „hlad“. Marně.
Chvílemi si říkala, že by se podle toho škvrněte dala udělat nová příšerka forcemonů, ale Durosové by to určitě zase nařkli z rasizmu.


Já se u lednice paradoxně věnoval také myšlenkám na rasismus, ale patrně z trochu jiné strany. Otevřít lednici, najít plastovou krabičku s hadičkou, strčit ji do mikrovlnky a pustit to na přednastavených sto stupňů zabralo jen okamžik, samotné ohřívání pak bylo trochu delší a bolelo o to víc, že jsem během toho nemohl podpořit Jessicu krycí palbou.
Nakonec to cinklo. Na ten moment jsem již nějakou chvilku úzkostlivě čekal, takže jsem záhy dvířka otevřel, vyjmul ohřátou věc a s větrem o závod doběhl zpět k bojišti, kde už si mladší strana suverénně potvrzovala vítězství. Tak jo, do hry vstupují zbraně hromadného ničení.
Netuše, jak se to krmí, namířil jsem prostě hadičku tím směrem, odkud se ozýval největší rámus, a pak jsem to celé tak nějak zmáčknul. Prsklo to a zvuky utichly. Hrouda svalů a tuku ten sobě podobný blivajz ochotně pozřela a tvářila se, pokud to tedy vůbec mělo tvář, docela spokojeně.
Padl jsem na kolena vyčerpáním, nádoba mi vypadla z ruky a já si tou druhou otřel zpocené čelo.
[„To potřebuje spláchnout,“] konstatoval jsem nakonec a jal se hledat, jestli tu náhodou nemají bar.

Její chlupatý mistr se plazil po čtyřech místností a hledal minibar a Jessica mezitím držela co nejdál od sebe žužlaný prst, do kterého jej to škvrně předtím kouslo. Sice nemělo zuby, ale o to děsivější zážitek to byl.
„Za jak dlouho to budeme moct vrátit?“


[„Jestli si dobře vzpomínám,“] začal jsem lovit v paměti, [„tak se prý vrátí už ve tři.“]
To byla tak depresivní představa, že jsem to pídění po koberci a očichávání skříněk trochu urychlil. Místnost s příšerou jsme uzavřeli, přesvědčili se, že jsme ji uzavřeli, a pak jsem v prohlídce vesele pokračoval dál. Lednice trochu zklamala, protože tam kromě nedojedeného houbového ragú od oběda bylo jen devět dalších dávek pro mrně. Což bylo depresivní ještě víc, vědět, že to bude chtít jíst ještě devětkrát.
Byla tam taky ta zmíněná modrá lahvička, ale o tom později.
Nakonec jsem zavětřil charakteristickou vůni otevřeného bílého rumu. Zámek na skříňce povolil po chvilce špárání drápem, s dětskou pojistkou mi musela pomoct Jess, jinak bych to tam asi roztřískal.
[„Bingo,“] usmál jsem se kysele při pohledu na nabídku a sáhl po první lahvi. [„Co si dáš ty?“]
Teprve teď mě napadá, že její přípravu směrem k alkoholismu jsem doposud trochu podcenil. Možná proto mi Síla přihrála tenhle úkol, abych měl lepší motivaci.

„Něco, po čem mi to rychle uteče,“ pronesla odevzdaně a ještě netušila, jak rychle jim to uteče a že se ke konci budou modlit, aby měli trochu víc času. Champie ji podal nějakou lahev s podezřelým nápisem obsahujícím písmenka poskládaná do věty „Nandej mi do hlavy svý brouky“. To, že v tom plavali chrobáci až po hrdlo, není třeba zmiňovat. Nebo snad ano?
Zpražila ho pohledem vyhrožujícím podobný křik, jako ta chiméra v kolébce, a obratem vyfasovala novou lahev s tím, že Chrobákovici načnou, až se dostane do nálady.
Na etiketě bylo jednoduše napsáno Fialky a lehce fialovou barvu to skutečně mělo. Nezdráhala se moc dlouho a napila se.


Nad vybaveností baru jsem uznale pokýval hlavou a když Jess konečně našla něco, co se jí líbilo, začal jsem se i já věnovat svojí lahvi. Se čtením etikety jsem se nezdržoval, stačilo zjistit, že se tam píše něco o sedmdesáti procentech zatraceně přírodního alkoholu.
Nechutnalo to vyloženě špatně, ale chuť teď nebyla to hlavní. Zdrceně jsem se posadil do pohodlné pohovky, lahve opřel vedle sebe a zahleděl se na seznam domácích prací. Představa, že budu to monstrum krmit ještě jednou, mě záhy donutila otočit do sebe tu láhev na jeden zátah. Prázdnou jsem ji položil na stejné místo jako před tím a i teď můj pohled narazil na lístek.
[„Co myslíš, že se stane,“] ozvalo se moje škodolibější já, [„když to navlhne?“]

„Praskne,“ řekla možná trochu víc nahlas, než bylo třeba a s lehkým zpožděním se otočila na Champieho. Asi neměla pít tak rychle.

Bez jediného slova jsem se na ni podíval, na tváři výraz, který toho ale říkal víc než kdejaký projev. Možná víc jak minutu se v místnosti nepohnul ani chlup v mém nose, což už fakt něco znamená.
[„To by nám ale asi neprošlo,“] vypadlo ze mě nakonec, ale pořád jsem vypadal dost odhodlaně to jít zkusit.

Vstala a pokusila se napřímit.
„Přeci se z nich neposadíme na prdel,“ prohlásila prorocky a spadla na zadek, což následoval jeden dosti vyjevený a nechápavý výraz v jejím obličeji. „Myslíš… myslíš, že jsou ty modrý kapičky jedlý?“


Někteří lidé se s alkoholem mění k nepoznání. Jedni začnou rabovat a dělat všeobecně dost ošklivé věci, jiní se na něm stanou závislými a zhebnou na jaterní choroby, které ani neumím vyslovit. Jessica do první skupiny očividně nepatřila a s trochou štěstí se mi povede ochránit ji před členstvím ve skupině druhé. Pravdou však zůstává, že ani mně ta lahvinka úplně nesedla a kdyby játra uměla dělat zvuky, asi by ten smyk zase vzbudil škvrně.
[„Zkus to, ale opatrně,“] dal jsem si znalecky prst na rty, jako kdybych ji snad nabádal k tichosti, [„a já jdu pro kýbl.“] Na to jsem se rázně zvedl a jak jsem řekl, tak jsem taky udělal.

Setkali se opět na stejném místě. Ona s kapkami, on s kýblem. Vyměnili si rázné pohledy, přikývli a s elegancí a nenápadností Stína se otevřeli zavřené dveře a začali se plížit ke kolébce. První, kdo tu hrůzu spatřil, byl Champie a v prvním okamžiku mu na několik okamžiků vyskočilo srdce z rytmu. Jess si toho všimla o trochu později, ale přinutilo jí to okamžitě odhlédnout, vyhledat kýbl. Škvrně bylo fuč.

[„No prosím,“] začal jsem si tam povídat tak napůl sám pro sebe, [„já prostě zbožňuju problémy, které se vyřeší samy. Pojď, Jess, tady už není co hlídat.“]
Teprve poté, co jsem se s kýblem skutečně otočil k odchodu, mi došlo, co to melu. A taky co se to tu vlastně stalo a že je otevřené okno.
[„Jak rychle se asi tak může plazit taková larva?“] zeptal jsem se Jessicy, nečekajíc odpověď, a naklonil jsem se z okna v bláhové naději, že tam třeba budou mít síť proti hmyzu.

„Podle toho, jestli se píďalí do kopce nebo z kopce,“ přidala se k naklánění z okna, „ale volný pád, to je jiná… Hele, támhle!“ Vykřikla a ukázala na zaparkovaný R-Speeder, na jehož zadní sedačce se válelo to modré cosi.

[„Není nad trochu horolezení v jedenáct večer,“] mrmlal jsem si pod vousy a stoupl si do okna.
[„Počkej tady a chytej,“] zavelel jsem, dneska mi to nějak jde, a s vytaženými drápy se jal slaňovat zeď mrakodrapu. Bez lana. Místy to byla celkem sranda, zejména když jsem o tři patra níže vyrušil romantickou večeři při svíčkách nějakému párečku zelených bytostí.
Seskočil jsem na chodník, přemýšlel, jak to krucinál zvládla ta hloupá larva, a pro zmíněnou jsem si došel. Problémy začaly ve chvíli, kdy jsem se natáhl, neboť stejnou chvíli si majitel speederu vybral k odletu. Náhoda je prostě blbec.
Vznášedlo se zvedlo, larva s ním a já tam stál a koukal jak Dug na otvírák na konzervy. Vystřízlivění přišlo brzy, ale ne dost. Co mám safrafagot jako dělat teď?
[„Volej policii,“] zařval jsem na svou opilou padawan tam nahoře, [„já se jdu proběhnout.“] Když jsem skákal na kapotu jiného speederu, co měl tu smůlu jet zrovna pod námi, napadlo mě, že jestli mě nezavřou za zanedbání péče, rozhodně mě zatknou za podávání alkoholu mladistvé.

„To bude průser,“ postěžovala si a natáhla se po komlinku. Chvilku si s ním vyměňovala oční kontakt a pak jej hodila na postel a vyběhla rozhodnutá pomoci svému chlupáčkovi.

Já mezitím lítal tak, že by poletucha zbledla závistí a Anakin se šel oběsit, skákal z auta na auto a dvakrát svůj cíl málem ztratil, což mě nebavilo zdaleka tak, jak to z dálky mohlo vypadat.
Kus cesty jsem se svezl chycený za podvozek obstarožního vznášedla jedné obstarožní dámy, která náhodou jela mým směrem, ovšem po nějaké chvíli jsem se musel pustit, aby mě nerozmáčkl protijedoucí náklaďák. To ovšem vyústilo v poměrně trapnou situaci, kdy se pode mnou náhle otevřela skoro nekonečná propast a v dohledu nikde ani popelnice s repulzorem. Letěl jsem k zemi čím dál rychleji, zatímco se mi cíl vzdaloval, a alkohol mi z krve játra odbourávala závratnou rychlostí, ačkoliv to už nemohlo moc pomoct.
A když už to vypadalo, že ze mě bude přesně to, co ze mě chtěl udělat Windu, to jest předložka před krb, přišla nečekaná záchrana. Nečekaná jak načasováním, tak podobou.
Kde Jessica přišla k tomu zmrzlinářskému vozu, to jsem v tu chvíli nezjišťoval, důležité bylo, že se jí i pod parou povedlo manévrovat dost šikovně na to, abych bez větší újmy přistál na jeho střeše a pak se snadno dostal vedle ní do kokpitu.
[„Vezmu si vanilkovou a rumovou a náš cíl je támhle,“] upozornil jsem řidičku, i když to asi bylo zbytečné, a pohodlně se usadil. Tohle bude jízda.

„Třetí a osmý box zleva,“ odpověděla a věnovala mu jeden úsměv, což způsobilo asi pět dopravních nehod. „Kam mám letět? V hlavě mám diskotéku a Síla na mě hází taky bobek. “

Natáhl jsem se pro nanuk a zpátky dost rychle na to, abych stihl strhnout knipl kousek doleva a ochránit nás tak před kolizí s airbusem v protisměru. To se prostě stává. Důležitější bylo, že jsem stále tam v dálce viděl cíl, kterého muselo být dosaženo, jinak ze mě někdo nejspíš oprávněně stáhne kožich.
[„Zvedni to, musíme o tři úrovně výš, sprááávně, ještě kousek, bacha na toho popeláře, uf, paráda, a teď na to dupni.“]
V duchu jsem tak nějak tušil, že toho budu litovat, ale … hmm, oříšková.

„Co budeme dělat? Kdyby něco, můžeme se zdejchnout do té naší bahenní chajdy na Parlara VII, ne? Tam by nás nehledali. A kdyby něco, vždycky si můžem uplácat novou.“

[„Jasné, ale teď se soustřeď na přítomnost a na řízení,“] vypadlo ze mě až překvapivě střízlivé moudro, zatímco se vzdálenost mezi námi a prchajícím smrádětem skutečně zkracovala. Ze samé nervozity jsem zmrzlinu dojedl i se špejlí a pomalu se připravoval k výsadku zase tam ven do zdejšího čerstvého vzdoušku.
Vyhnuli jsme se nějakému chuligánovi v teple fialovém speederu a rázem se ocitli přímo v závěsu za tím, na jehož kapotě se neznámou silou držela larva.
[„Nezkusíme ho uštvat? Ze všeho toho lítání už je mi trochu zle,“] zeptal jsem se Jessicy v naději, že vymyslí něco třeskutě originálního a jednoduchého.

„Uštvat?“ asi ji dost dobře v daný okamžik a za daných podmínek nedošlo, co má přesně na mysli a dostala se nad pronásledovaný speeder o jednu řadu doleva. „Vykloň se ven a použij Sílu.“ Nic lepšího ji momentálně nenapadlo a raději zmenšila jejich vzdálenost na nějakých pět metrů.

Taky možnost, pomyslel jsem si a skutečně se naklonil. Natáhl jsem ruku a v příhodnou chvíli zavolal [„Hop“].
Kýžený efekt se dostavil až překvapivě snadno, larva se začala přibližovat k natažené ruce a všechno vypadalo hrozně super. To ovšem jen do chvíle, než jsem si všiml, že kromě larvy se přibližuje i speeder. Ta pavučina, nebo čím se to náš drobeček přilepil k pevnému povrchu vznášedla, byla očividně pevnější, než by kdo řekl, a vlastně dost dobře vysvětlovala, jak nám mohl utéct tím oknem.
Vida, že toho přitahuji trochu víc, radši jsem s tím rychle přestal a přeci jen vyskočil ven, dokud to ke kapotě druhého vozu bylo jen necelé dva metry. Pilot zbledl, což jsem u Twi'leka ještě v životě neviděl, ale naštěstí nezačal s žádnými manévry na moje setřesení. Asi jsou místní zvyklí, že na ně prší Jediové. Nehodlal jsem ho ale pokoušet moc dlouho, prostě jsem vytáhl drápy, škvrně prostě odřízl a pak ho nevybíravě hodil k Jess do zmrzlinářské dodávky.

Děcko sebou pláclo o stěnu vozu a s řevem zapadlo do prázdného boxu. Jen jednou se otočila, aby jej Silou přiklopila poklopem – už ji znova začala bolet hlava, a raději se ještě o něco přiblížila k speedem s wookieem.

Čehož jsem snadno využil, vyhoupl se nahoru a náležitě si po dobře odvedené práci oddechl. Další zmrzlina by bodla, ale šance, že otevřu omylem box s tím zviřátkem, byla příliš vysoká.
[„Hurá zpátky, a tentokrát zavřeme okno,“] zavelel jsem a dokonce si zapnul bezpečnostní pásy, protože teď už prostě nikam skákat nebudu.

Jessica s pásy bojovat nemusela, jelikož se připoutala na úplném začátku a jen snížila rychlost na předpisovou, aby na sebe moc neupozorňovali, a vydala se nejkratší cestou nazpět.
Vyklopili to škvrně a podívali se na hodiny. Ještě hodinu a ono řve jak hladový rancor. Vyměnila si s Champiem pohled, na chvíli se vypařila, a když se vrátila, v ruce držela modré kapičky.


S chirurgickou důležitostí jsem lahvičku převzal, stylem „ani málo ani moc“ její obsah aplikoval a rázem byl klid. Prohlídka pokoje, nejsou-li otevřena další okna, tajné dveře nebo větrací šachty, zabrala dalších deset minut, ale pak už mi nic nemohlo zabránit v další likvidaci baru. Za podobné mise bychom ostatně měli dostávat nějaké rizikové příplatky.
[„Je tady něco růžového,“] konstatoval jsem poté, co jsem sobě klasicky vzal první věc v dosahu, a zahleděl jsem se směrem k Jessice, jestli to jako chce.

Neverbálně dala svolení k jeho vybranému kousku a aby byli aspoň trochu kultivovaní, přinesla skleničky. Utahaně se svezla na koberec vedle Champieho a opřela se o jeho záda.
„Chtělo by to dovolenou,“ konstatovala, kopla do sebe půlku sklenky.


[„To teda,“] přitakal jsem prostě a kopl do sebe půlku lahve. Chutnalo to po ovoci, ale na etiketě byla houba, tak kdo ví.
Zbytek noci jsme tam s přestávkami na krmení a doplnění lahví proseděli zády k sobě, diskutujíc o politice, krásné literatuře a o tom, že je Windu nejspíš na chlapy. Na sabaccové karty se dostalo taky, někdy kolem jedné ráno jsem je z hladu snědl. A protože jsme se postarali o to, aby se larva již více neodplazila, všechno bylo parádní až do chvíle, kdy se vrátili rozjaření rodičové.
My jsme naštěstí vyklidili pole právě ve chvíli, kdy se rozvášněná mamka vrhala do pokoje zjišťovat, jestli jsme jí potomka nesnědli, takže když tatíček zjistil, že mu zmizely dvě třetiny železných zásob chlastu, už jsme byli dávno o hospodu vedle.

Vyplodili Jessica Karnis a Champbacca
I may be schizophrenic, but at least I have each other.

 

Další pískoviště: