Author Topic: Téma číslo 2395 (20. 11. 2018) - Test plodnosti  (Read 596 times)

Champbacca

  • Velmistr
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 8695
  • The Choosing One
    • View Profile
    • Metsola
Test plodnosti.
I may be schizophrenic, but at least I have each other.

Morčátko

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 1174
  • Hlodavec
    • View Profile
Jenom hafoň
« Reply #1 on: 20. Nov 2018, 12:25 »
Jenom hafoň

Kontext je vždy potřeba.
Typickým příkladem tohoto faktu byly náhodně vyslechnuté rozhovory. Když byla Gweeny na návštěvě u své mámy, nerozpakovala se použít mudlovský telefon, aby si mohla zavolat.
Máma sice nevěděla, že volá jednomu svému známému chovateli a baví se o hafoních, ale nestačila se divit.
"No, jde to. Vycházíme spolu dobře, už mi nedělá naschvály," rozpovídala se Gweeny o svém zvířecím chovanci. Matka si mezitím vybavila Michaela a zaujatě poslouchala dál.
"S jídlem už si dal říct. Teď nás ještě čeká test plodnosti, abych věděla..."
To bývalou paní McGrathovou šokovalo. "Cože?" vyhrkla hlasitě.
Kontext je prostě vždy třeba.

Fandom: Felix Felicis!

Champbacca

  • Velmistr
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 8695
  • The Choosing One
    • View Profile
    • Metsola
Společná stovka
« Reply #2 on: 20. Nov 2018, 16:59 »
Společná stovka

Champbacca ani Erris nikdy nepatřili k výjimečným studentům. Ten první se sice učil ve vesměs elitní škole, ale nezanedbatelnou část zkoušek včetně té rytířské dělal napodruhé, ta druhá sice ve škole učila, ale to jenom tehdy, když Channakya, hlavní karrambacullecká učitelka, zrovna nemohla, protože zastupovala vesnici v planetární matematické olympiádě. Plný počet bodů nezískali nikdy z ničeho, což měli oba stejně na háku, a když náhodou přeci jen někdy nějak vybočili z řady, vlastně jim to spíš vadilo, protože to poutalo nežádoucí pozornost okolí.
Stoprocentní úspěšnosti tedy dosahovali jenom v jedné nejmenované disciplíně, na kterou museli být oba, mrk mrk.

Fandom: Star Wars
I may be schizophrenic, but at least I have each other.

Simbacca

  • Kapitán
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 6429
  • The Progeny
    • View Profile
Pan praktik
« Reply #3 on: 20. Nov 2018, 18:26 »
Pan praktik (1984)

Fróði už stihl na svou nehodu s ponorkou a větším než malým množstvím radiace skoro zapomenout, ale lékouzelníci od Munga nikoliv a po dvou letech si ho předvolali na kontrolní vyšetření. Nakonec přikývl, protože v nemocnici se pohybovala nejen švagrová, ale i hezké sestřičky a doktorky, a záhy byl podroben několika testům.
„Všechno vypadá v pořádku,“ konstatoval zádumčivý zdravotník, „ale doporučil bych vám ještě laboratorní rozbor, který by mohl odhalit případnou permanentní redukci vašich reprodukčních schopností.“
„Huh?“
„Odhalil by, jestli můžete mít děti.“
„To je v pohodě,“ odmávl ho Fróði a seskakoval z lůžka, „to já otestuju sám, v terénu.“

Fandom: Felix Felicis!
[„If you can't beat them, eat them.“]

Banana Brannigan

  • Padawan
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 4503
  • Posty 15 Plus
    • View Profile
Mocná motivace
« Reply #4 on: 21. Nov 2018, 17:50 »
Mocná motivace (nedělní žolík)

„Já to nechápu,“ vypadlo z bývalého otroka číslo jedna, když dovyslechl plán bývalého otroka číslo dva. „Tak ty ses zrovna dostal ze spárů Huttů, ale chceš pro ně jít pracovat znovu?“
„Jo,“ přikývl dvojka, „ale za peníze.“
„A chceš jim dělat testy plodnosti?“ zdůraznil jednička to, čemu nerozuměl nejvíc, a tvářil se náležitě zhnuseně.
„Neškleb se, má to spoustu výhod,“ kontroval dvojka. „Předně je po tom fakt velká poptávka, druhak mám z domova základy, protože jsem studoval hnojárnu, ale hlavně… hlavně se to provádí takhle velkou jehlou!“
Načež vytáhl předmět doličný a všem bylo jasné, že motivem je obyčejná pomsta.

Fandom: Star Wars
I s malým banánem se dá uhnat velká opice.

Kámen

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 459
    • View Profile
Negativní nález
« Reply #5 on: 21. Nov 2018, 23:38 »
Negativní nález (nedělní žolík)

Lotyš z chatrče na břehu moře se měl nad poměry. Sem tam z vln mořský zemiak vylovil, sebe nasytil, ženu si sehnal a nasytil ji též, jako král se měl! Jedno mu však v životě tuze chybělo – potomstvo. Někdo, kdo by se po kamenité pláži proháněl a jeho svým smíchem rozveseloval.
Ať se však snažili jakkoliv, nic to nebylo platné. Spoustu energie zbytečně spálili, optimismus je opouštěl a on se tedy rozhodl podstoupit v daleké cizině zkoušku plodnosti, doufaje, že všechno je v pořádku a stačí dál se pořádně snažit.
Jenže nebylo, byl sterilní.
Stejně jako skoro všechno v Lotyšsku.

Fandom: Lotyšské vtipy
Jsem jenom blbej kámen, a přesto jsem napsal víc drabblů než tvoje máma.

 

Další pískoviště: