Author Topic: Epizoda 0 - Víla se probouzí  (Read 7930 times)

Jessica Karnis

  • Mistr
  • Le...
  • *
  • Posts: 2438
  • All Hail the King
    • View Profile
Re: Epizoda 0.1 - Víla se probouzí
« Reply #30 on: 11. Dec 2017, 21:38 »
placeholder

Jessica Karnis

  • Mistr
  • Le...
  • *
  • Posts: 2438
  • All Hail the King
    • View Profile
Re: Epizoda 0.1 - Víla se probouzí
« Reply #31 on: 11. Dec 2017, 21:38 »
placeholder

Jessica Karnis

  • Mistr
  • Le...
  • *
  • Posts: 2438
  • All Hail the King
    • View Profile
Re: Epizoda 0.1 - Víla se probouzí
« Reply #32 on: 11. Dec 2017, 21:38 »
placeholder

Jessica Karnis

  • Mistr
  • Le...
  • *
  • Posts: 2438
  • All Hail the King
    • View Profile
Re: Epizoda 0.1 - Víla se probouzí
« Reply #33 on: 11. Dec 2017, 21:38 »
placeholder

Jessica Karnis

  • Mistr
  • Le...
  • *
  • Posts: 2438
  • All Hail the King
    • View Profile
Re: Epizoda 0.1 - Víla se probouzí
« Reply #34 on: 11. Dec 2017, 21:38 »
placeholder

Jessica Karnis

  • Mistr
  • Le...
  • *
  • Posts: 2438
  • All Hail the King
    • View Profile
Re: Epizoda 0.1 - Víla se probouzí
« Reply #35 on: 11. Dec 2017, 21:38 »
Coruscant, 25 let před bitvou o Yavin
 
„Kam že to letíme?“ zeptala se již potřetí a nadhodila si batoh na zádech. Prošli hloučkem padawanů, kteří o něčem horečně debatovali uprostřed chodby a rychle se blížili k chrámovým dokům, kde jako vždy hodlali naskočit do svých časem a boji oprýskaných stíhaček a letět někam do neznámých končin, vyřešit nějakou kravinu.
„Jestli to bude jako minule, tak se budu mračit,“ zamračila se. Champie ji odměnil jen tázavým nadzvednutím svého obočí.
„Další poušť v řadě nedám,“ nešťastně mu zatahala za rukáv.
Několik jejich posledních úkolů se totiž odehrávalo výhradně v pouštních oblastech či na pouštních planetách. A na té poslední Jess chytila rutarukánské vši a Champie ji musel oholit celou hlavu, aby se nevylíhly do druhého stádia a neprožraly se jí lebkou až k šedé kůře mozkové. To by totiž bolelo. Takže teď její hlavu pokrývalo jen třímilimetrové strniště a ne dlouhá rudá hříva, na kterou byla zvyklá a pyšná.
Někdo by mohl Champieho podezřívat, že to celé naplánoval, aby ji výchovně udělil lekci, a měl by zřejmě pravdu. Od chvíle, co začala růst a zakulacovat se na těch správných místech a kolem patnáctých narozenin začala menstruovat, měla problém udržet na uzdě hormony, a i když to neznamenalo, že by se snažila nějak extrémně rebelovat, začínala být marnivou a lpět na svém vzhledu. Takhle chvíli bulela při holení, pak si uvědomila, že bez vlasů vypadají všichni lidi ohyzdně a za týden už si dělala legraci z toho, že vypadá jak varle s naušnicema.

[„Na Chrchl,“] odpověděl jsem jí na jasnou otázku a chtěl pokračovat, ale pak mi došlo, že toho asi bude chtít vědět trochu víc a stejně mi nedá pokoj, dokud se to nedozví. A taky že nedala, byť ji zaujalo něco trochu jiného.

„Chrchl? Ono se nějaké vesmírné těleso fakt jmenuje Chrchl? A jak je to daleko? Když to zvládnem rychle, tak se můžem třeba někam zašít. Do nějakých přírodních lázní, kde bude voda a ne písek,“ ne že by ho nesnášela, ale vleze všude a písek ve vagíně udělá po měsíci v kuse i z princezny rozzuřeného kraytského draka.

[„Jo, je to v bezejmenné soustavě kousek od Coruscantu,“] přikývl jsem a sám se nad tím názvem pozastavil až teď. Je ale fakt, že vesmír byl plný bizarností a tahle chrchlavá hrouda si to jméno nejspíš i docela zasloužila.
[„A přímo na tom měsíčku není písek žádný, jenom bláto a bahno. Žije tam pár druhů více či méně inteligentních žížal a až donedávna tam většinu peněz vydělávali prodejem minerálního hnoje na zemědělské planety. Až minulý měsíc tam ekonomice začal dominovat alkohol a je potřeba zjistit, jak moc nelegální to všechno je.“] Co si budeme povídat, dominance čehokoliv na takové řiti galaxie, jako byl Chrchl, vůbec nic neznamenala, ale pokud bych v Chrámu zůstal ještě o den déle, asi bych si šílenstvím vyškubal vlasy na hlavě, což by vypadalo směšně a to nemám zapotřebí. Jen Jessica by to asi ocenila, protože bychom pak oba vypadali jako varlata...

Přikývla. Rozevřely se před nimi vrata do hangáru, závan větru ji zastudil na holých uších a oba dva zamířili každý ke své Deltě. Téměř by se dalo říct, že za tu dobu, co tu parkovali, nevypnuli ani motory. Stačilo jen zavřít kokpit, na povolení k odletu ani jeden z nich nečekal a synchronizovaně vyletěli ven do Coruscantu zalitého sluncem. Ve stíhačkách Řádu se propletli provozem tisíců civilních plavidel a zamířili vzhůru, kde v černém vesmíru zatočili na hyperprostorovou okresku, která vedla k Chrchlu.
 
***
 
Naše cílová žumpa se nacházela až tragicky blízko, takže nemělo ani cenu cestou spát. Hnusná hnědožlutá koule s lákavým jménem Chrchl byla ve skutečnosti měsícem gigantického modrého plynného obra v soustavě, která ani neměla jméno, protože si ho prostě nezasloužila. Vlastně by se tu dalo docela dobře schovat, pokud by po tom někdo toužil.
Pomalu jsme vstoupili do řídké atmosféry a přiblížili se k majáčkům, které lodím signalizovaly přítomnost přistávacího tunelu. Města, tři, tu totiž asi z estetických důvodů byla pod zemí, kam bylo třeba se dostat krátkými chodbami uzpůsobenými pro většinu malých lodí. Najít tam dole parkovací místo pak bylo očekávatelně snadné, protože velkou návštěvností to tady vážně neoplývalo.
Vylezl jsem na ten relativně čerstvý vzduch a rozhlédl se kolem, po kovové šedi hangárů.
[„Kdybys byla hospoda, kam by ses tady schovala?“] zeptal jsem se nepřítomně směrem k mé padawan, která tady z toho určitě byla vyloženě nadšená.

„Někam, kde by na mě narazil každej ňouma, co si dá tu práci dostat se až sem… takže tudy,“ ukázala rukou na sever, kudy vedl jeden ze dvou tunelů. A skutečně, po tři sta metrech doslova zakopli o asi hospodou. Nebylo třeba si ani vyměňovat pohledy. Jess bez bázně a hany otevřela dveře a vstoupila jako první se svým mistrem v zádech. Všichni uvnitř se na ně otočili od svých nápojů a rozehraných partiček karet a kdyby byli na divokém západě, jistě by tasili své kolty.

[„Kontrola hasících přístrojů,“] zahlásil jsem hned ve dveřích, čímž jsem naší pozornosti trochu přidal. Ale naším úkolem nebylo se schovávat, měli jsme něco zjistit, takže jsem radši přešel rovnou k věci.
[„Aha,“] odtušil jsem krátce poté, co jsem pohledem přelétl nevelký lokál, jehož jméno už z cedule tak nějak popadalo, ale očividně v něm byla písmena F a S. [„Vy tu žádné nemáte, jasně. No, tak to nemáme co kontrolovat, dáme si něco k pití, ne?“]
Zrakem jsem na chvilku ulpěl na Jess, jestli bude protestovat, ale vlastně na žádnou větší reakci nečekal a šel k baru, objednávaje přitom dvakrát cokoliv, co by nám doporučili jako místní specialitu. S nadějí, že toho nebudu litovat, protože tester jedů jsem nechal na druhém opasku.

Jeho padawanka si sedla na barovou stoličku, po pravici svého mistra, a trochu nejistě na něj pohlédla, jestli vůbec ví, co dělá. Asi ano, protože hned jak před nimi přistály dvě sklenky obsahující silný ethanolový koncentrát, pozvedl tu svou, otočil se na ní a řekl [„a do dna!“] Dřív, než stačila cokoliv říct nebo vykonat, už objednával další a přitom ji stíhal ještě kárat pohledem, že její sklenička není už prázdná. Pokrčila rameny, jako malá na Kashyyyku upíjela pivo od strýčka Salltryna, tak proč by se toho měla bát, a kopla to do sebe skoro jako profík.
Dávivý reflex krotila asi dvě vteřiny a pak s popáleným hrdlem špitla na Champieho, jestli nemá něco na zapití, protože tohle byla vražda. Ten ale takové věci neuznával a jen jí podal novou, plnou skleničku, kterou pozvedl úplně přesně jako minule a pohlédl na ní tím svým pohledem plným očekávání.
Pro něj to byla zkouška na úrovni ovládnutí světelného meče, možná výš. Jestli ji chce zabít, tak ať! Ale zadarmo se nedá, zabejčila se a zvedla tedy opět tu svou jako on a pronesla: „Pak nalej tvrdej a ne tenhle likérek…“, a kopla to do sebe až nadskočila. Další částečné dávení a intenzivní přání, aby byl konec a ona splynula se Silou. Champie se tvářil spokojeně jako učitel, jehož žák pochopil veledůležitou a pro život nepostradatelnou lekci, a jak řekla, tak nechal nalít něco ostřejšího.

Zkouška probíhala podle plánů, padawan mi dělala radost a já byl fakt rád za svoje játra. Ono se totiž opravdu hodí, když vám díky rasovým předpokladům regenerují úchvatnou rychlostí a nějaká cirhóza mě nemusí trápit, pokud přes ně nepřeženu nádrž menší dopravní lodi za pár hodin.
Takže jsem do sebe hodil ještě další dvě bez nadějí, že mi snad bude stačit, a intenzivně se zamyslel. Místní specialita očividně spočívala v receptu „co dům dá“, protože složení bylo vždy jiné, i když vždy třísložkové s jednou částí stejnou. A i když v určení, odkud to pochází a jestli je to legální, nás ta ochutnávka moc neposunula, bylo mi to momentálně dost jedno, protože šlo hlavně o Jessičinu zkoušku dospělosti. Takový modernizovaný hrrtayyk, kde jí místo rozsápání dravou zvěří hrozila jenom otrava alkoholem, nicméně už na to prostě měla věk.
[„Chutná?“] otočil jsem se dolů, kde jsem ji tušil, a říkal si, jestli jsem s tím nečekal zbytečně dlouho.
 
„To jsme tady u suchánků?!“ měla rychlý metabolismus, takže ji to mělo každou chvíli praštit takovou silou, že o sobě nebude vědět, ale teď měla ještě chvíli a alkoholem popuštěné hráze jí dávaly odvahy na rozdávání. Kopla do sebe třetí sklenku. Sotva jim dolili další, už měla v sobě i tu.

[„Chutná,“] potvrdil jsem sám pro sebe, otočil do sebe další vzorek a znalecky se zadíval na strop. Začíná to tu být trochu nudné, kde je obsluha?
[„Dobrý muži,“] zavolal jsem poměrně decentně na již šestkrát povolanou mladou ženu, která ten titul zjevně moc neocenila, [„chtěli bychom tohoto libého moku nakoupiti s sebou, kam nasměrujete naše kroky?“]
Prčic, proč mluvím jak buzna? Že by to mělo až takový říz? Dlouhá vizuální kontrola prázdné sklenice nic neodhalila, ale servírka se konečně přestala divně dívat a přišla blíž. Po krátké konverzaci, kde jsem nešetřil superlativy na adresu zdejších drinků, nám pak opravdu poradila. A já z toho i něco měl, otázkou bylo, jestli je ještě při smyslech i má drahá padawan.
 
Její tělo si už konečně uvědomilo, jaký nápor alkoholu do sebe narvala, a začalo částečně kolabovat. Už jen mžourala očima, úzkostlivě držela sklenku oběma rukama a snažila se zastavit kolotoč, který jí točil s celým světem. Párkrát škytla a praštila čelem o bar, protože jinak by jí hlava padla na druhou stranu a spadla by na znak. Jak pochopila z okolních zvuků, většina lokálu se dobře bavila na její účet. Na čele se jí vyrojily studené kapičky potu a tenhle rudohlavý skinhed se snažil ustát lítý boj, který byl odsouzen už před dvěma panáky k záhubě.

Já mezitím zaplatil těch pár zkušebních kousků, neboť na cizí účet chutná nejlépe, a pak znovu vyhodnocoval situaci. To lidské mládě bylo každou vteřinou méně mobilní, takže možná bude lepší tady ještě chvilku počkat, kdyby náhodou chtěla využít jistě pohostinných toalet, a pak by bylo fajn se někde vyspat. Přirozeně mě vůbec nenapadlo se vracet ke stíhačkám, protože jednak by v tomhle stavu nebyla schopná řídit ani houpacího koně, druhak jsme s naším úkolem ani trochu nepohnuli.
Logickou volbou bylo zeptat se obsluhy, která si nás již jistě oblíbila, jestli není možno v podniku přespat, a vyplatilo se – slečna mi oznámila, že nahoře pár krcálků pro piloty náklaďáků s hnojem skutečně mají a že nás tam mile ráda doprovodí. Choval jsem podezření, že prostě nechtěla, aby jí Jessica poblila lokál.
Do té jsem obratem zkusmo šťouchl, jestli spí a přeje si umřít, nebo už se jí to povedlo, a říkal si, že se nám ten den ale moc pěkně rozjíždí.

Šťouchnutí ji vytrhlo z vratkého stavu zenu, kdy měla vše pod kontrolou, a žaludek jí z toho leknutím vyskočil a udělal čtyři salta s pěti vruty. Vydala soubor zvuků, jakoby se ze sebe snažila vytlačit rancora, a bez okolků mu poblila boty.

Mno, tak to jsme nestihli. Věnoval jsem jeden omluvný pohled barmance, druhý svým botám a přemýšlel, co dál. Co si budeme povídat, tohle jsem měl tušit.
Mělo mi být hned jasné, že jí bude zle, když je to v podstatě první zkušenost a žádný intenzivnější trénink v tomhle směru jsem jí nedal. Ne snad proto, že by na mém oblíbeném výcvikovém měsíčku na nebi hlubokém se spoustou chutných brouků nebylo co chlastat, ale podle galaktických zákonů se s některými věcmi prostě musí počkat, což respektuji, protože mi něco říká, že ty věkové limity jsou nastavené ve prospěch budoucích generací.
I tak jsem to o nějaký ten rok porušil.
Bojovala s vlastním trávícím traktem velice statečně, má pomoc byla spíš symbolická, a když už se zdálo, že obsah žaludku odevzdala hned několikrát, rozhostilo se ticho rušené jen pravidelným vrzáním o patro výše. Asi nějaký místní megačervotoč.
[„Dáme druhé kolo?“] zeptal jsem se, sleduje dva uklízecí droidy, jak se můžou přetrhnout o to, kdo toho uklidí víc.

Celá vyřízená se pokusila o úsměv a se zavřenýma očima se opřela o Champieho.
„J tu snd žízní pojdu!” vyřízeně se topila v jeho chlupech a pak si vzpomněla, co se to před okamžikem stalo. „Mc se ť omluvuju. Strašně mě mrzí, ž sem ti pzvracela holinky. Ti je pak opláchnu, fakt!“

Za normálních okolností bych zmínil pravidlo, že kdo blije, ten uklízí, ale nějak jsem tušil, že to asi nemá smysl. Zejména proto, že se díky tomu příjmu alkoholu co nevidět vypne a do rána by to zaschlo, takže si budu svoje epesní botky muset vyčistit zase sám, kruciš.
[„Ty hlavně musíš opláchnout sebe, ideálně poté, co se vyspíš,“] pronesl jsem moudře, promnul si vousy a čekal, jestli pochopí to naznačení, že dneska už jí prostě nic nalít nenechám.
Odpovědí mu bylo pouze dřevorubecké chrápání jeho rozmilé padawan.
 
Což byla ta lepší varianta.
V rámci šetrnosti jsem si ji tedy přehodil přes rameno a velice, velice pomalu prošel lokálem ke schodům do patra, kde se měly nacházet ony obsluhou avizované pokoje. Servírka se k nám pak dokonce přidala, jak ostatně navrhovala, a odemkla nám hned ten první volný, takže jsem Jessicu nemusel tahat až kdoví jak vysoko. Ještě mezi dveřmi jsem se zeptal, jestli je vevnitř aspoň malá koupelna, byl ujištěn, že tu tady mají pokoje všechny, a mohl jsem ji s poděkováním propustit.
Uvnitř stačilo ten opitý uzlíček odložit na postel, hodit jí do dostřelu kbelík a pak… pak jsem šel zase dolů, protože jsem musel ozkoušet ještě tu druhou půlku nápojového lístku. Vyplatilo se to hned dvakrát: jednak i ten skýtal několik moc dobrých specialit, druhak se o pár hodin později objevil jakýsi zoufalec, jenž mi za pár kreditů vyčistil ty boty, co jsem na ně jaksi zapomněl.
Spát jsem tedy šel sice o trochu později než Jessica, ale pěkně napitý, čistý a vesměs spokojený.
 
***
 
Když otevřela oči, nebyla to úplná hitparáda. Kupodivu to nebylo tím, že by se cítila nejhůře, ale v puse měla jak v polepšovně a celá se cítila jakási zaneřáděná. Vstala z postele, do které nevěděla, jak se dostala, šlápla do prázdného kýble a všimla si, že na stejné posteli, co spala, leží Champie a spokojeně podřimuje. Promnula si oko dlaní, podrbala se na lebce a po intuici zamířila do koupelny. Na chvíli ji zatrnulo při pohledu do zrcadla, ale pak si vzpomněla, že o vlasy přišla už před pár týdny, takže si jen oddychla, sáhla pro kartáčku na jedno použití položeném na umyvadle a dala se do důkladného čištění, protože její poblióní dech by zabil orla v letu.
 
Když měla v puse zas řád a pořádek a byla i po sprše, sotva se oblékla, už slyšela z vedlejšího pokoje, jak se její mistr probírá. Vykoukla z koupelny, opřená o futra a omluvně na něj mrkla.
„Neudělala jsem včera moc velkou ostudu, viď?”

Vesmír se v podstatě skládá z bot. Spousty bot, z nichž některé jsou větší než ty ostatní a jiné zas menší, ty větší jsou uvnitř těch menších a všechny dokonce umí měnit barvy a počítat diferenciální rovnice. A v každé té malé botě je nekonečné množství větších bot, které rotují a mění barvy a utváří pořádek v chaosu a taky můžou za kysnutí mléka.
To jen tak na okraj, kdyby někoho zajímalo, co se asi tak může zdát mistru Jedi, kterému někdo večer před spaním poblil oblíbené boty. Kdokoliv jiný by nejspíš onoho někoho proklínal, ale my, mistři, jsme prostě úžasným způsobem nad věcí a mě dokonce nepopudilo ani to, když mě probudil zvuk tekoucí vody z přilehlé koupelny.
Měl jsem tedy veliké štěstí, že jsem nespal ve vaně jako obvykle.
Zkusil jsem ještě chvíli spát, abych měl na to chystané vyšetřování sílu, ale zanedlouho už se ozval známý hlas s docela logickou otázkou.
[„Co já vím,“] pokrčil jsem rameny a zvedal se, [„byl tam snad někdo, na koho jsi chtěla udělat dobrý dojem?“]

„Ten dobrý muž za barem nebyl k zahození,” zaculila se a byla ráda, že z jejího včerejšího trapasu nedělá vědu. „Vyspinkanej? Že bychom skočili na snídani a pak hneme s tím vyšetřováním?” něco do žaludku potřebovala, po včerejšku měla prázdno a z hladu ji už trochu bolel.

Já byl pro změnu rád, že tím zahozením skončila, protože detaily jsem vědět fakt nepotřeboval. Naproti tomu snídaně zněla jako velmi dobrý nápad, takže bych byl na houby mistr, kdybych s tím nesouhlasil.
[„Jo,“] spustil jsem se dostal ke slovu, obul se a byl veskrze připraven vyrazit. Kdejaký ortodoxnější Jedi by si asi ty zuby vyčistil taky, já si plánoval dát dole zelenou. [„A tobě doporučuju si dát něco pořádně tučného,“] ať ti ta kůzlátka trochu povyrostou a otevře se nám ještě víc dveří, [„pomůže ti to při dalším… ochutnávání.“]
Kterého jsem měl dnes v plánu ještě víc než včera, protože tímhle tempem bychom to tu nevyšetřili ani za rok.
 
„To zní jako plán, umírám hlady,” byla zvědavá, jestli rvou žížaly i na chleba se sádlem. Nebo tu maj žížalí sádlo? Tak jako tak se už připraveni vydali z pokoje, šla první, ale dolů šla jen s pomocí intuice, protože včerejší cestu si nemohla pamatovat. „Nevíš, jestli točí černý? Nevím, jestli se to po ránu sluší, ale dala bych si řízka.”

[„Tady je černý všechno,“] odvětil jsem jí bez váhání, protože o zdejším výčepu už jsem něco věděl a dokonce si to i pamatoval. S bontonem už to bylo horší, ale já rozhodně nebyl z těch, co by někomu bránili si nalít před polednem, takže v tomhle ohledu mohla být úplně klidná.
Cesta dolů naštěstí nebyla nijak složitá, ostatně nás servírka schválně doprovodila do prvního volného pokoje, a byli jsme tam dřív než by mistr Windu řekl „už zase?!“.
[„Dva řízky,“] objednal jsem neprodleně po vstupu do lokálu a sám byl zvědavý, jestli nám budou mít čím to černé pivo nařezat, nebo donesou naklepané žížalí maso. Tak jako tak to bude zajímavá zkušenost.

Barmanka se na ně podívala jak na debily, jestli nejsou náhodou Praháci a na bar položila dva půl litry neřezaného, černého piva. Co se dalo dělat, zamířili rovnou na bar, takhle po ránu tu moc lidí nebylo, usadili se na barových stoličkách. Pivo vypadalo dobře, pravda, s pěnou si tu hlavu nelámali, ale když si přiťukli a napili, Jess svého mistra obšťastnila spikleneckým úsměvem. Milovala, když se mohli chovat tak, jak by se za zdmi Chrámu a v „slušné” společnosti chovat asi nemělo.
Když už měla plnou pusu piva, mistr ji ještě dloubnul loktem a překotně se omluvila barmance, že to tu včera tak zaneřádila. Ta to přešla jen úsměvem a mávnutím ruky a oběma podala jídelní lístek.
„Tak co si dám...,” mumlala Jess, přeskočila smažák a zastavila se u Kvapníka, což byl nějaký lokální druh burgeru, a pak u omelety s černým chlebem. „Dva Kvapníky a byla byste schopná mi dát ten černý chleba namazaný sádlem s česnekem? Mám na to strašnou chuť,” pokrčila výmluvně rameny na mistrovo tázavý pohled, ale zcela jistě byl potěšen, protože narozdíl od Jess si přečetl, že Kvapník se dělá z žížal.

[„Mně budou stačit dva ty burgery,“] zahlásil jsem krátce poté, co si princeznička vymyslela extrabuřt, a ačkoliv to na mé poměry nebylo moc, tak nějak jsem tušil, že Jess možná svoji porci nedojí.
[„A jestli máte chvilku času, rádi bychom si promluvili o vašem dodavateli alkoholu,“] nadhodil jsem, jakmile se servírka otáčela s objednávkou k okénku do kuchyně, a zatvářil se jako ten nejúspěšnější obchodník, jakého jsem si dokázal představit. Takový ten typ, co je nesmlouvavý, všímavý, má příbuzné (alespoň smluvní) mezi Hutty, nebojí se riskovat a sem tam zachrání galaxii.

„Fanouš, Boris, Imrich; záleží, jak se komu urodí,” řekla bez okolků a i Jess dokázala ocenit, že místní domorodci jsou tak přímočaří. „Ty cizácký patoky by tu nikdo nepil.” Dostala hned záporný puntík za xenofóbní kecy a doufala, že ji do Kvapníka kuchař neplivne nebo nepřidá trochu víc lásky, když jsou tu s Champiem taky ti cizáci.

Cizáci necizáci, zatím se tu k nám chovali dobře, a to jim jeden z nás, nebudeme jmenovat, poblil podlahu. Možná tušili, že máme peníze, možná doufali, že o to dřív vypadneme, možná to prostě jenom s tou xenofobií nebylo tak horké.
[„Pokud byste na ně měla nějaký kontakt, byli bychom vám zavázáni,“] pokračoval jsem ve vyzvídání, nicméně rozhodně jsem neplánoval odsud odcházet před snídaní. Ostatně nám může být jedno, jestli uvaří o pár litrů nelegálního alkoholu víc nebo míň, ale Radě by se asi nelíbilo, kdybych tu z hladu někoho prohodil oknem.

„Fanda žije asi dvacet minut odsud, tunelem,” ukázala rukou od míst, kde parkovali a kuchař zrovna položil do okénka čtyři Kvapníky a jeden krajíc chleba se sádlem a česnekem. Už když jim bylo jídlo podáváno, Jess mávala prázdným půllitrem, až ji u toho vyklouzlo mírné říhnutí. Odevzdala sklenici a hned se pustila do burgeru.
Pravda, byl trochu tučnější, ale takovým tím správným způsobem, kdy ji burcoval chuťové pohárky a nutil ji k dalšímu a dalšímu kousnutí.
„Fakt pecka, tohle to,” pochvalovala si s plnou pusou, ale raději polkla, „z čeho to je?”
„Z žížal,” barmanka nehla ani brvou a dotáčela ji pivo. Jess na okamžik ztuhla, vyvalila oči a povídala se na mistra, který taky nehnul ani brvou a pokračoval v jídle. Brouky neměla ráda, už odmalička z Nar Shaddaa se jich štítila, a i když udělala díky rokům na Kashyyyku a hlavně pak Champieho vedení velké pokroky, vždy si dala raději slaninu než brouka nebo teď žížalu. Věděla, že je to jen v hlavě, před okamžikem se té chuti nemohla nabažit, takže věděla, že je to dobrota. Ještě jednou nasucho polkla, chňapla čerstvě natočené pivo, půlku vypila na ex a začala do sebe cpát zbytek žížalo burgeru a vsugerovávala si, že je z hovězomuta.

I já jsem si přidal a chopil se burgeru, natěšený, že ochutnám další produkty zdejšího hospodářství. Pravda, žížaly nebyly mým oblíbeným druhem bezobratlých a vždycky jsem si dal radši pořádného brouka, ale na ty byl zdejší ekosystém poněkud chudý.
I mně tuze chutnalo, i když v jednu chvíli mi taky bylo na zvracení – když jsem v burgeru narazil na kyselou okurku, kterou jsem kuchaři zapomněl do něj dát v naivní víře, že není prase. Naštěstí jsem se udržel, tu věc přechroupal a spolkl, načež se Jessica dozvěděla pravdu a já věděl, že teď nemůžu prohrát: buď to sní a budu si moct odškrtnout další výchovný úspěch, nebo to nesní a já dostanu nášup.
K mému mírnému překvapení došlo na variantu první, ale ani nadále jsem na to nijak nereagoval. Provokovat ji v tuhle chvíli posměšky typu „chutná, chutná?“ by totiž mohlo celou operaci pokazit a ona by pak z toho měla ještě větší trauma než dosud.
A tak jsem seděl, baštil a za chvíli měl volno, takže jít nakupovat za… Fandou by byla logická volba. Otázkou je, jestli to podobně logicky viděla i moje učednice.

Viděla a už dokončila i druhý burger, chleba se sádlem, které bylo taky žížalí, jak prve hádala, a byla na sebe hrdá, že to snědla. Spokojeně se poplácala po bříšku a otřela si ubrouskem pusu. Chtěla si dát teda ještě jedno pivo, ale to už ji mistr zatrhl, protože by za chvíli začala courat po záchodech a už teď na ni pozoroval, že se zatím ještě únosně alkoholově usmívá.
„Tak jdeme, ať nám u Fanouše ještě něco zbyde,” sklouzla z židličky a počkala u dveří, než její mistr zaplatí.

I já byl svým způsobem hrdý, nicméně tím, jak to pak chtěla všechno spláchnout zbytečně velkým množstvím piva, si to zase trochu poštvala. Takže jsem bez jakkoliv polarizovaných komentářů zaplatil, poděkoval a pomalu se zvedal k odchodu, když jsme tu pracovně. Ve dveřích lokálu jsme se potkali s prvními dvěma štamgasty, zamířili servírkou naznačeným směrem a tunel jako by na nás přímo volal. Již brzy jsme tak kráčeli skrz katakomby smrdutého komplexu, kde sice nebylo kam zabloudit, ale můj nos si to místy intenzivně přál. Nakonec jsme skutečně dorazili ke dveřím s cedulí oznamující prodej alkoholu všech možných i nemožných složení za minimální cenu.
Natáhl jsem se ke zvonku, či co to bylo, stiskl to a připravoval se na to, jak otevírajícímu individuu vysvětlím, co že to po něm vlastně chceme. Bylo rychlejší, než jsem čekal, takže otevřelo zhruba v půlce mojí přípravy.
Než jsem nicméně stihl otevřít pusu, vyjevený Barabel vyjekl hrůzou, podobně akčně zavřel dveře a bylo slyšet, že buď narychlo balí, nebo to tam přinejmenším demoluje.
[„On nám utíká,“] pravil jsem směrem k Jess a tak nějak čekal, co navrhne, v naději, že to právě začíná být řádně zábavné.
 
„Takhle po ránu?“ věnovala Champiemu jeden pohled a s pomocí Síly vytrhla dveře. Naskytl se jim pohled dovnitř, kterak na ně Barabel vyjeveně civí a rukou šátrá v hnědé kabele a je oblkopen destilačním nebem. Velké demižony, tlakové hrnce a kádě, ve kterých probíhal kvasný proces, toho byl dům plný a vše bylo podomácku vyrobené. Barabel musel být strašně šikovný, že tohle všechno dal dohromady, to se mu muselo nechat. Jess si nakročila a výhružně na něj ukázala prstem, protože nemohla vědět, co v té brašně hledá: „Ani na to nemysli, Fando!“
 
Palič očividně pochopil a teď už bude hodný. Určitě.
Pomalu, velmi pomalu jsem k němu došel, ignoruje při tom trosky dveří a všeobecný čurbes kolem, a složitě vypadající aparatura na stole, v níž to přímo pekelně bublalo, mě ani trochu nezajímala. Ovšem něco mi říkalo, že pokus do školního projektu to asi nebude.
[„Dobré ráno přeji,“] začal jsem rovněž pomalu a s příkladně vyceněným úsměvem, aby mi náhodou neumřel na infarkt, [„vy prý prodáváte spoustu levného pití, mám pravdu?“]
Vypadal, že se sesype, ale očividně sdílel obdiv jeho rasy k Jediům, takže nakonec na sucho polkl, při čemž si kupodivu nepropíchl jazyk, a pak kouknul na Jessicu.
„Chcete... koupit?“

„Chceme koupit. A víme, že to nejlepší nám může poskytnout jen gentleman jako jste vy.“

To ho očividně dost uklidnilo a dokonce pustil desku stolu, které se doteď křečovitě držel.
„Má a všechno prodá, jestli Jediové chtějí, dobrá kvalita, bude vám to nesmírně chutnat.“ Trochu změna, oproti tomu, jak před chvílí sotva vypotil dvě slova, ale aspoň nám to ulehčí práci. Odebral se k malému terminálu nedaleko bublající aparatury, chvilku tam něco ťukal a po chvilce zlověstných errorových tónů se konečně otevřela falešná stěna naproti dveřím. A z toho pohledu by nejednomu člověku ztvrdla játra hned na místě a ani já se neubránil vyvalení očí.
„Všechno prodá, za levno, pro Jedie speciální cena.“ Trochu koktal, ale já ho stejně moc neposlouchal, protože jsem se musel soustředit na to, abych neslintal. Jsme tu pracovně, ne?
[„Jo, to by nám mohlo stačit,“] spustil jsem, když zabrala prastará meditační technika na rychlé soustředění, pohledem jsem zkontroloval padawan a pak se vrátil k ještěrkovi, [„a mimochodem, povolení na to máte?“]
No, a v tu chvíli nám zase utíkal a já jenom přemýšlel, jestli bylo tak chytré nechat ho stát u těch dveří.
                                                                                                         
Jess byla ještě blbá, takže se tou pokladnicí před ní nenechala omámit a byla schopná rychlé reakce. Pěti rychlými kroky se přesunula ven před dům, od kterého v plné rychlosti pelášil palič, a aktivovala světelný meč. Specifický zvuk, který se prostě nedá nerozeznat, se rozlehl chodbou.
„Tyvole, Fando!” křikla na něj a ono to zafungovalo. Barabel hodil ruce vzhůru a zcepeněl na místě. Normálním krokem se k němu vydala a za sebou zaslechla svého mistra.

[„Asi ne, co?“] zeptal jsem se drze a připadal si trochu jako filmový mafián, co k někomu nakráčí a oznamuje mu, jak má pěkné věci a jak by byla škoda, kdyby je někdo rozbil. A nebyl to moc pěkný pocit, takže jsem se pomalu začal stavět do role někoho nápomocného. Ale fakt pomalu, aby si zas nemyslel, že jsme máčky.
[„A to znamená, že je tady někdo z nás tří ve velkém maléru a my dva to nejsme.“] Následně jsem samozřejmě dramaticky ukázal na mě a mou milou učednici, načež jsem se rozhodl dát jí trochu prostoru pro případné blafování nebo na hru na hodného a zlého policajta.
[„Tady Jessica ti teď řekne, jaké jsou tresty za nelegální prodej nelegálně vyrobeného alkoholu.“]

„Republikové tresty nebo naše tresty,“ nespustila z Barabela oči a na slově naše si dala záležet, jak jen to patnáctiletá holka zvládne. Sice to neznělo tak dobře, jako v její hlavě a kde kdo by se jí vysmál, ale měla ještě dost let na tom zapracovat a už jenom pro ten světelňák v ruce a vyholenou hlavu budila docela strach. Barabel byl navíc stejně s nervy v kýblu už předtím, takže padl na kolena a prosil je ať mu nic nedělají, že má ženu, děti a akvarijní rybičku, o kterou by se neměl kdo postarat.
„Tak nám všechno vyklop a žádný levárny, je ti to jasný?!”

A hned to šlo a nebylo toho málo. Přiznal se, že všechno pálí nelegálně z nelegálně koupených a nelegálně pěstovaných chrchlů, což je nejlepší zdejší druh žížaly, shodou hrozných náhod přísně chráněný, že na tom pak ještě bohapustě vydělává, že včera nedal přednost v jízdě náklaďáku s hnojem a že jako malý dvakrát ukradl spolužákovi svačinu. Prostě zločinec nejhrubšího zrna, který měl štěstí, že jsme ho objevili my a ne nějací… zlí lidé.
[„No, vidím to na naše tresty,“] prohlásil jsem nakonec po zralé úvaze a zádumčivě si podrbal bradu. Kupodivu neomdlel.
[„Když nám řekneš, kdo ještě tady na planetě to provozuje, tak přimhouříme očka.“]
To bylo možná trochu moc infantilní, ale každopádně to fungovalo a o tři minuty později jsme měli v rukou úctyhodný seznam dalších jedenácti paličů v tomhle městě a sedmadvaceti ve zbylých dvou, z nichž zhruba dvě třetiny své produkty i vyvážely. Takže náhlý nárůst ekonomiky byl vysvětlen, stačilo to předat policii či tak někomu.
[„Výborně, to bychom měli. Co si takhle připít, jak nám to krásně jde, a trochu vám… pomoct?“] Možná to chvilku chápal jako že si říkám o úplatek, ale pak mu došlo, že jsem přeci ten úžasný, mocný a skvostný Jedi, co to nemá zapotřebí. Co mu asi v tuhle chvíli nedošlo, to byl způsob, jakým mu chci pomáhat s likvidací důkazů o jeho vině.
[„Jsem Champbacca, tohle je Jessica a ty koukej najít skleničky. Jess, vyber tam něco barevného na rozjezd a sežeň si brzdu, ať nepřepálíš start jako včera...“]
A to byl začátek jednoho moc pěkného přátelství.


Jessica Karnis

  • Mistr
  • Le...
  • *
  • Posts: 2438
  • All Hail the King
    • View Profile
Re: Epizoda 0.1 - Víla se probouzí
« Reply #36 on: 11. Dec 2017, 21:38 »
placeholder

Jessica Karnis

  • Mistr
  • Le...
  • *
  • Posts: 2438
  • All Hail the King
    • View Profile
Re: Epizoda 0.1 - Víla se probouzí
« Reply #37 on: 11. Dec 2017, 21:38 »
placeholder

Jessica Karnis

  • Mistr
  • Le...
  • *
  • Posts: 2438
  • All Hail the King
    • View Profile
Re: Epizoda 0.1 - Víla se probouzí
« Reply #38 on: 11. Dec 2017, 21:38 »
placeholder

Jessica Karnis

  • Mistr
  • Le...
  • *
  • Posts: 2438
  • All Hail the King
    • View Profile
Re: Epizoda 0.1 - Víla se probouzí
« Reply #39 on: 11. Dec 2017, 21:38 »
placeholder

Jessica Karnis

  • Mistr
  • Le...
  • *
  • Posts: 2438
  • All Hail the King
    • View Profile
Re: Epizoda 0.1 - Víla se probouzí
« Reply #40 on: 11. Dec 2017, 21:39 »
placeholder

Jessica Karnis

  • Mistr
  • Le...
  • *
  • Posts: 2438
  • All Hail the King
    • View Profile
Re: Epizoda 0.1 - Víla se probouzí
« Reply #41 on: 11. Dec 2017, 21:39 »
placeholder

Jessica Karnis

  • Mistr
  • Le...
  • *
  • Posts: 2438
  • All Hail the King
    • View Profile
Re: Epizoda 0.1 - Víla se probouzí
« Reply #42 on: 11. Dec 2017, 21:39 »
placeholder

Jessica Karnis

  • Mistr
  • Le...
  • *
  • Posts: 2438
  • All Hail the King
    • View Profile
Re: Epizoda 0.1 - Víla se probouzí
« Reply #43 on: 11. Dec 2017, 21:39 »
[„...skákal tam přes tři hodiny na jednom místě, těsně u obrovskýho repráku. Když se ho ptali, co dělá, odpověděl, že je Houba,“] popisoval své padawance veselou histrorku, na které se dalo demonstrovat, čeho lze dosáhnout jednou výjimečnou housenkou a padawančin chichot mu vykouzlil úšklebek na tváři. Jessica se smála, protože si nebyla tak docela schopná představit, co se dotyčnému asi tak mohlo dít v mysli.
„Sem Houba,“ napodobila Champieho s hlavou nakloněnou na stranu a lehce vyplázlým jazykem, „jsem teda zvědavá, jak dopadnu já.”

Měla totiž narozeniny a už byla dostatečně psychicky vyspělá a v důvěře ke svému mistrovi natolik silná, že ho poprosila, jestli by nemohla zkusit nějaké psychadelikum.
Normálně by ji s tím každý jiný mistr poslal do háje, ale každý jiný mistr nebyl jako Champie. Ten byl jen jeden.

Těsně před celou akcí zašli na pořádnou baštu, však měla narozeniny. Champie zamířil neomylně k zapadlému stánku, který vlastnila šikovná Jawská babička Bi-Ini, z jejíhož kiosku by kontrola z hygieny dostala sice psotník, ale dělala ty nejlepší burgery v téhle části galaxie. Sobě i Jess objednal Masakr, pekelně pikantní burger s hrstí lávových červů.
Padawanka jich dostala méně, poučená z první zkušenosti zde, kdy si pak pšoukem propálila kalhoty.
Své jídlo si vzali s sebou a během cesty do sebe cpali křupavou žemli s lahodným, šťavnatým masem a číčovinkama k tomu. Když dojedli, zastavili se ještě v Čajovně, kde si dali Čaj na esenciu. Když Jess popadla dech a vědomí, zašli si ještě na pivko, aby měli v bříšku jako v pokojíčku a první etapa jejich výletu byla za nimi.

Druhá etapa se silně zaměřovala na klub BBfix, kde se konal výjimečný koncert Ding Dong Dugs. Koncertní šňůra Pičovolehumění měla představit gang Dugů tak, jak je jejich fanoušsci neznali. Protentokrát zredukovali počet bicích na pouhé dvě sestavy a ostatní členové se chopili všemožných nástrojů a hodlali ukázat vesmíru, že jsou skutečnými virtuózy.

Chlupatý zrzek a vlasatá rudovláska dorazili půl hodiny před začátkem a tak měli čas si objednat na baru něco k pití. Připili si na ní dnes už po několikáté a on jakoby nic vyndal z náprsní kapsy krabičku, která po otevření odhalila dvě, asi tři centimetry dlouhé, housenky. Obě vzal do dlaně.
[„Poslouchej,“] položil ji ruku na rameno a jemně stiskl, aby ho vážně vnímala a ona mu pohlédla do očí [„hoď si ji do pusy, zamatlej si s ní co největší plochu huby a až uznáš za vhodné, pochutnej si na tom, co zbylo.
Pokud by se ti dělo něco fakt silnýho, nepříjemnýho, dej mi vědět. Budu celou dobu vedle tebe. Kdybys potřebovala pryč, hned vylezem ven, jasný?“]
„Jasný,“ kývla na srozuměnou a nechala si na jazyk položit drahocennou housenku.

Chuť byla trpká, po chvíle cucání a klouzání housenky pod jazykem ji vlastně zdřevěněla celá dutina ústní a když už si řekla, že ji nebude dál trápit, rozkousala ji a polkla. Pohledem chytila Champieho, který ji pohled vrátil a vyměnili si úsměvy.
Než se měl dostavit účinek, čekalo je ještě několik minut čekání, a tak se vydali zabrat si místa. Champie je neomylně zavedl do pravého rohu, přímo k velkému reproduktoru. Přišli právě včas, protože začala zkouška nástrojů.
Ticho z reproduktorů vystřídal Zvuk, který Jess vznesl do vzduchu. Hluboké, táhlé tóny rezonovaly celým jejím tělem a s Jess se začal naklánět svět, jakoby byla na plachetnici na rozbouřeném moři. Náklon nalevo, náklon napravo. Náklon nalevo,… pohltila ji hudba. Podívala se na Champieho, který se jednou rukou dotýkal reproduktoru a druhou se držel křečovitě zdi za sebou. Podívali se na sebe a začali se smát…

Dopředu se nahrnuli všemožné druhy posluchačů, tlačili se na sebe a nemohli se dočkat příchodu umělců. Jess s Champem tam byli v malém prostoru, metr na půl metru. On stál opřený o zeď, ona stála vedle něj. Dugové se ještě ani neukázali a jejich svět se už dávno ponořil, prorůstal a otáčel do směrů, do kterých by se normálně ani nepodíval. Světelné efekty, sesynchronizované s hudbou, vytvářely barvenou paletu, hru stínů, která jak na stropě, tak ostatních posluchačích kreslila příběhy, které se měnily s každým tónem. Champie dloubl do Jess a ukázal na celou první řadu. Podívala se tím směrem a všechny hlavy se plynule otočily a podívaly na ní. Jejich oči byli děsivé, ale ona se nebála. Otočila se na svého mistra a smíchy jim začaly téct slzy. Pak na scénu přišli Dugové.

Ožralí na plech se vydrápali nějak ke svým nástrojům a rozjeli něco, co Jess nikdy neslyšela. Hudba k ní promlouvala, světla jí určovala směr a tlukot srdce naváděl. Najednou si uvědomila, že ji Champie tiskne ruku, a druhou hladí reproduktor. Ona ho druhou rukou držela kolem pasu a držela ho pevně, aby nepřepadl, což se mu mělo každým okamžikem stát. Nebo se jí to aspoň zdálo. Dívala se na něj a na jeho tvář, která se měnila před očima. Zorničky měl přes celé oči, které se ještě zvětšovaly. Čumáček se mu prodlužoval, zkracoval, zvětšoval i zmenšoval a snad i plul po obličeji nahoru a dolu. Jeho srst jí fascinovala. Měla pocit, že jí má plné ruce. Že je namotaná na její prsty a ona se v nich utápí. Když se ale podívala na ruce, zjistila, že jednou svírá jeho ruku a druhou má několik centimetrů nad ním a jen jednoho jediného jejího prstu se dotýkal jeden jediný chloupek. Bylo to neuvěřitelné. Olízla si rty a zahleděla se mu zas do obličeje. Díval se na pódium, kde se odehrávaly tónové orgie, při kterých zpěvák prováděl hypnotické, do transu posílající pohyby. Champie měl pootevřená ústa, oči vytřeštěné a hluboce dýchal.
Jess mrkla a zjistila, že Champie tiskne její ruku ke své hrudi a v ten okamžik skončila první píseň. Vytržen z transu zamrkal a pohlédl na Jess. Ta ho rychle pohladila a usmála se na něj. On se taky usmál a ten úsměv se mu rozlil po celé tváři.

Smeták měl v přestávkách mezi písněmi nějaké průpovídky, které ti dva vůbec nevnímali, ačkoliv to publikum strašně žralo. Champie to možná taky vnímal, ale spíš při každém Smetákově slově chytil výtlem, který v sobě dusil jen silou vůle a ke konci se musel dokonce schovat do Jessičina ramene, aby zakryl vodopád slz. Jess se smála taky, moc, krátce a upřímně. Vypletla se z Champieho ramene a očekávajíc jeho usmívající pohled si připravila vlastní, ale něco ji překvapilo. Její mistr už dávno hleděl vstříc pódiu.
Uvědomila si, že ho drží jednou rukou za břicho, druhou stále jako klíště za ruku a tiskne se k němu celým tělem. Zelené světlo zalilo okolí a vedena pohyby zpěváka se začala ztrácet v místech, ze kterých nechce nikdo zpět, když v tom ji Champie poklepal na rameno a pošeptal do ucha: „Zombie,“ a ukázal prstem. Otočila se tím směrem a spatřila ženštinu se zlomeným krkem, jak se kývá mrtvolně do rytmu hudby a něco nechutného ji teče z koutku úst. Jess se okamžitě otočila zpět na Champieho. Měla pocit, že má napjatou kůži na celém obličeji. Než se ale stačila vracet k nemrtvým, uvědomila si, že se drží za ruku se svou záchranou kotvou, a že se není čeho bát. Champieho levé oko se najednou zbarvilo do fialova.

Další přestávka mezi písněmi byla v podobném duchu, jako ta první. Smeták se snažil nutit ke koupi jejich nového alba, naši dva rebelové se na sebe dlouze dívali, kroutili hlavami a došlo jim, že ta hudba byla vytvořena jen pro ně.

Mňoukavá melodie a červená světla Jess vtáhla silněji, než hladová černá díra. Najednou se přistihla, jak drží Champieho znova za břicho a druhou ruku, prsty propletené s jeho. S každým mňouknutím cítila, jakoby s ním srůstala. Dívala se na něj a světlo, které na něj dopadalo, mu vyčarovalo překrásné oči, úsměv a rty, nádherné rty. Jess se na ně podívala a věděla, že je touží políbit. Jen, jen dokud trvá to jejich propojení. Blížila se k němu a cítila jeho dech, jeho žár jí dostával do extáze, kterou nechtěla nikdy opustit, nikdy zapomenout. Hudba a světelné čáry v ní probouzely primitivní touhu, chtíč, kterému se chtěla odevzdat. Viděla, jak se k sobě blíží jejich tváře, že zbývá už jen kousíček a už… hudba v ten okamžik ustala.
Vytrženi zpět do reality zatřepali hlavou, Jess vyděšeně odtáhla ruku z jeho břicha, on setřásl její ruku ze svého sevření. Jess vytržena z její touhy, přání, ucítila strašlivý stud, který se jí vryl do paměti. Věděla, že část její duše zabloudila v mňoukavých místech, ze kterých se asi nikdy nevymotá. Ani jeden z nich to slovem neokomentoval, rozpačitě pohlédly každý jiným směrem, ale záhy začala hrát další píseň a na tento okamžik bylo zapomenuto.

Během nové písně se jí Champie držel oběma packama a ona skoro celou dobu koukala jen na něj. Došlo jí, že on je středobodem jejího transu a že jediné co už chce do konce věků dělat je vidět ho těmahle očima a vnímat jak proniká do všech zákoutí rytmů. Být mu nablízku. Když sem tam odvrátila zrak k pódiu, zpěvákovi pohyby a stíny na stropě ji vykopávaly vstříc blahu a představivosti. Pak si všimla basáka. Hrál na obrovskou basu a grimasy, které u toho předváděl, prozrazovaly, že uvnitř jeho těla je démon, který se chce dostat ven. Hýbal se pod jeho kůží a ohýbal mu končetiny, klouby do nemožných úhlů. Jess si uvědomila, že Champie hledí tak uhranutě právě na basáka. V tomto duchu se neslo ještě několik dalších písní. Dohromady celý koncert trval hodinu a půl. Ta hodina a půl byla pro ty dva současně vteřinou i celými roky.

***

Obecenstvo už se rozcházelo, ale oni dva ještě zevlili u repráku, ze kterého zněla hudba, a užívali si jejich výlet. Paranoia a lenost je ale vyhnala sednout si ke stěně trochu stranou, aby nebyli tak na očích. Hlavy měli plné zážitků, které si Jess snažila nějak zapamatovat. Nejvíc se bála toho, že na to zapomene. Najednou ucítila vlhkost v rozkroku.
Podívala se a její kalhoty byli od rozkroku až k nohavicím ztmavlé vlhkostí. Vyděšeně si sáhla na kalhoty, protože by přece věděla, že se počůrala. Jaké zděšení, když na ruce opravdu ucítila vlhkost. Okamžitě vyběhla na záchod bláhově věřící, že si toho nikdo nevšimne. Proletěla dveřmi a zamkla se v první kabince, na kterou narazila. Světlo v ní bylo ale rozbité a zavřená v absolutní tmě zjistila, že stojí do půlky stehen ve vodě. Otevřela dveře a zjistila, že na dlaždičkách je jen trochu vody. A že kalhoty má úplně suché. Netušíc, co se děje, se vydala k jednomu ze zrcadel, opláchla si obličej a podívala se na sebe do zrcadla. Duhovka byla asi milimetr silná, zbytek oka byl černý. S tichým mumláním, že je úplně v prdeli se vrátila k Champiemu, který se opíjel hudbou. Zrovna včas. Kolem právě procházel basák. Nikomu nevěnoval ani pohled, ale jim dvěma ano, ukázal na ně prstem a mrknul. Gesto, které řeklo více než tisíc slov.
„On ví,“ usmála se a podívala se na svého mistra.
[„On ví,“] oplatil ji úsměv a opřený o zeď byl jednou nohou v jiné dimenzi.
„Champie, měla jsem pocit, že jsem se počůrala,“ svěřila se mu.
[„Cože?“]
„Teď jak jsem byla na záchodě.“
[„Vždyť jsme celou dobu tady,“] nakrčil obočí a Jess znejistěla. To se jí to celé jen zdálo? Sáhla si do rozkroku a zase měla ten pocit vlhkých kalhot. Podívala se, ale oči ji říkaly, že je vše v pořádku.
„Ne ne, před chvilkou, předtím, než na nás basák ukázal, jsem odběhla na záchod a byla tam nějakou dobu.“
[„Jo! Bylas tam strašně dlouho. Nebo… aspoň myslím. Basák tu balil basu a jeho zadek ke mně mluvil.“]
„Dlouho jsem tam určitě nebyla, ale to je jedno. Co teď?“
[„Zůstanem tu ještě,“] navrhl chlupatý mistr a sjetým pohledem obšťastnil ty zbytky návštěvníků, kteří se tu ještě zdržovali. Pokud do teď někdo pochyboval o tom, že jsou na drogách, tak po tomhle už nikdo. Dokonce okolo nich prošel i vyhazovač a věnoval jim vědoucí úsměv a pohled.

Jess dunivými otřesy skákala v čase a pohledem na podlahu, která se měnila a přetvářela, ztrácela pojem o čase. Champie na tom nebyl o nic hůře. Po nějaké době jim to ale přišlo už blbý, že tu takhle svačí na světýlkách a rozhodli se, že odejdou.

[„Co teď?“] Champie položil jednoduchou otázku, která zazní ještě několikrát a Jess věděla, že by chtěl někam, kde by mohli pokračovat.
„Ještě někam zajdem,“ navrhla a on neodporoval. Po cestě mu povídala o svých pocitech a zážitcích z koncertu a zjišťovala, že při jejich chůzi, kdy rytmicky nohama došlapávají a míjí světelné body obchodů a výzdoby fasád, prožívá mikropropady do transu. Bylo to neuvěřitelné.
Hledali místo, kde si budou moci dřepnout k světýlkům a hudbě a okusit zas trochu nekonečné nirvány. Jess se kroutila cesta před nohama, ale i tak měli neomylně zamířeno do metalového klubu, kde by mohli zaparkovat. Tam se stavili ale jen na okamžik, protože hudba hrající v něm byla o tolik jiná, než jakou se nastartovali, a tak klub opět opustili a začali šlapat. Jednou se zastavili u policejního speederu, jehož blikající světla je na několik okamžiků zhypnotizovala.
Podařilo se jim však odtrhnout a jejich cesta nakonec skončila tam, kde začala - v BBfixu, kde se odehrávala už jiná akce, na kterou už správně neměli mít vůbec přístup. To je ale nemohlo zastavit.

Protáhli se přes kontrolu, nějací frajeři pochválili Jessice zadek a Champiemu zaťatou pěst připravenou vytloukat lebky z hlav a když byli uvnitř, proklouzli mezi tanečníky úplně dopředu, kde si sedli mezi repráky a společně se zadívali na tančící masu a světla.
Asi o hodinu později se přesunuli ke stěně, aby na ně mířil jeden velký reproduktor a v této pozici vydrželi další tři a půl hodiny. Jess se během toho několik bytostí pokoušelo vytáhnout k tanci. Podařilo se to až jednomu chlapci, ale Jess si po chvilce uvědomila, jak hloupě vypadá a raději si zas sedla k Champiemu.
Na parketě se objevila dívčina, jejíž tanec byl úchvatný. Když se na ní dívala, byla si vědoma, že ji to dostává do stavu ne nepodobném tomu, který prožívala během koncertu. Dala si ruku před pusu, aby zakryla, že ji má obdivně otevřenou a vydržela se takhle díval opravdu dlouho.

***

Účinky housenky již zeslábly natolik, aby si začali uvědomovat, že tam, kde jsou, jim to není úplně příjemné a raději se zvedli a vydali do nonstopáče, kde se budou moct vykydnout a odpočinout si. Po cestě si opatrně zamyšleně povídali o tom, co všechno zažili.
„Jsem Houba,“ řekla Jess neutrálně.
[„Ano?“]
„Nejsem Houba, ale už ho chápu. A chtěla bych taky.“
Champie se jen pousmál.
„Děkuji za neuvěřitelné narozky… Slib mi, že si dáme zas někdy.“
[„Jasně,“] držela se ho za ruku, podívala se na něj a cítila, že kdyby v ten okamžik umřela, umřela by šťastná.

Jessica Karnis

  • Mistr
  • Le...
  • *
  • Posts: 2438
  • All Hail the King
    • View Profile
Re: Epizoda 0.1 - Víla se probouzí
« Reply #44 on: 11. Dec 2017, 21:39 »
Coruscant, 23 let před bitvou o Yavin

Stejně jako tenkrát, když jsme se v hangáru sešli poprvé, i tentokrát jsem tam byl už o pár minut dříve než ona. Ale já stále rád čekal, protože i když přišla pozdě, nakonec přišla vždycky.
Už tomu bude jedenáct let, co jsem ji vzal do učení, jedenáct neuvěřitelných let plných nejrůznějších událostí, které už nikdy nikdo nevyloží všechny.
Každopádně jsme za tu dobu přesekali pěkných pár neřádů, ujednali pár interplanetárních sporů, párkrát chytli nějakého toho uprchlého trestance a jednou hlídali dítě delegaci z Dura.
Změnila se spousta věcí. S porážkou Obchodní federace u Naboo se zvedla další vlna nepokojů, všichni tušili, že v galaxii nastanou krušné časy a že už to nebude dlouho trvat. Qui-Gon zemřel a jeho učedník začal s cvičením vyvoleného. A já tak v Řádu zůstal sám, jen se svou padawankou.
Následkem toho jsem v Chrámu trávil minimum času. A nebýt toho, že se krom Nimanu Jessica zaměřila na Ataru, které jsem ji na rozdíl od prvého nemohl učit, asi bych ho nenavštěvoval vůbec. A tak se stalo, že jsme se znovu a znovu vraceli do relativního bezpečí pevných zdí Chrámu, ačkoliv vesmír tam venku nás potřeboval.
Za těch jedenáct let se Jessica změnila. Vyrostla, zesílila, dospěla. Sice mě stále dokázala bezpečně vytočit, ale už se to nestávalo tak často jako dříve. Už brzy bude připravená na zkoušky, už brzy…
Dnes využila času, který jsem se zde rozhodl strávit, k návštěvě Cina Dralliga a tudíž další lekci šermu, a mě si zavolala Rada. Nikoliv na kobereček, jak bych očekával. Měla pro nás úkol. Takže poletíme zase pryč.
Jen co se tu učednice objeví…
 
Těch jedenáct let uběhlo jako voda… Divila se, že je všechny přežila s chlupáčem v holinkách za zády a placatkou věčně na prsou.
Divila se ale jen ze sportu, protože i když zabrousili do nějaké bezvýchodné situace, vždy z ní vybrousili tak elegantně, že jim ostatní padawani i někteří mistři záviděli, když jejich historky slýchávali. Byla to jízda a dlouhá jízda byla ještě před nimi.
Měla toho chlupáče moc ráda, ale jejch vztah nabral skutečnou hloubku tím, když ji vzal na Kashyyyk kvůli pohřbu Luccy i přes zákaz Rady. Sice se pak zastavili v Karrambaculleku, kde zprznil příbuznou a při ústupu chudáka Jess použil jako štít proti smršti oštěpů … i tak, za jiného by ho nevyměnila.
Trénink byl sotva dvě hodiny dlouhý, ale intenzivní. Jess z hyperaktivity vyrostla, ale stále měla energie na rozdávání a uhnat jí byl problém. Cin to bral jako výzvu, a tak když skončili, stova došla do sprch.
Z nich ale vyšla opět voňavá a svěží a štrádoval asi to na místo srazu s Champiem.
Nikki ani Tyrnis zrovna v Chrámu nebyli, takže nemělo cenu se tu více zdržovat.
„Ahoj, Champie,“ mávla na něj už dobrých patnáct metrů před ním, „za mě můžeme, jak bylo s Radou?“
Když jsem ji spatřil, odlepil jsem se od stěny, o niž jsem byl opřen, a počkal, než dojde blíž.
[„Posílají nás zase na výlet,“] odpověděl jsem prostě a jako první vstoupil do hangáru s tím, že mě snad rychle dožene.
„A kam se to letí?“ nadhodila se batoh na rameni a utáhla svůj cop.
Scénář odletu se ani nyní nezměnil. Kdykoliv se dozvěděla, že máme někam letět, musela si ze mě všechny informace vytahat. Už v tom měla dost dobrou praxi a třeba se jí to někdy bude hodit, jeden nikdy neví.
[„Nar Shaddaa,“] pravil jsem pomalu a sledoval, co to s ní udělá. Za celou tu dobu se na planetu, kde se narodila, nepodívala ani jednou, tak mě reakce z pochopitelných důvodů zajímala.
Nezdála se zas tak překvapená.
„Dobře,“ odpověděla jakoby šlo o jakoukoliv jinou planetu, ale neubránila se mírnému zaváhání v hlase. Normálně by si na to asi dala pozor, ale před svým mistrem se nemusela přetvařovat. „Co máme vyřešit?“ podívala se mu za chůze do očí, zda-li její pohled zachytí a nepodaří se jí z něj něco třeba vyčíst.
Ten pohled byl trochu něco jiného, než bych čekal, ale za tu dobu už jsem si zvykl očekávat nečekané.
[„Celní správa zabavila velkou zásilku smrtyček. Máme zjistit, kde je vyrábí a zavřít to tam,“] ve zkratce. Detaily vyřešíme až tam, co se s nimi zabývat teď…
„Ouky douky. Tak jdem na to, ne?“ usmála se a začala si prohlížet sortiment lodí, který zde byl.
[„Já mám zaparkováno támhle,“] zabručel jsem a ukázal o pár kójí dál, kde odpočíval Silver Tongue. Delta-7 s pár úpravami. Kupodivu se mi ještě nepovedlo ho rozsekat, a to jsem k tomu měl spoustu příležitostí. Naopak, co chvíli v něm nějaká ta součástka přibyla.
Bez delšího váhání jsem se vydal přímo ke stíhačce s tím, že Jessica tu svou najde jistě sama. I v tom už měla praxi.
„Chjo, takže jako vždycky,“ neomylně zamířila ke stroji, který ji k srdci pravda nepřirostl. Ošuntělá Delta-7 ne nepodobná té, do které lezl Champie. Jess ji nijak nepojmenovala, v tomhle byla docela pragmatická, a jednoduše, možná trochu otráveně hodila dovnitř batoh a vlezla si do pilotního křesla. Zmáčkla několik kontrolek, kokpit se nad ní zavřel a než by se člověk nadál, byli pryč.
 
***
 
Všimli jste si někdy, jak se v hyperprostoru nádherně spí? Já se spaním obecně vzato problémy nemám, ale ta modrá mě vždycky tak nějak zhypnotizuje a usnu, i kdybych snad nechtěl. Jestli ona to nebude nějaká čertovina.
Ještě že existují budíky, z nichž jeden mě právě včas vzbudil. Zpomalení do normálního prostoru už bylo jen třešničkou na dortu a přímo před čumákem se mi objevilo Nar Shaddaa, měsíc pašeráků, ráj banditů, kolbiště vrahounů, revír prevítů a rodná planeta mojí padawan, která už hyperprostor opustila též a odpojila svou stíhačku od pomocných kruhů.
Z pochopitelných důvodů jsem tu za celou svou dlouhou kariéru byl jen několikrát, protože přeci jen upřednostňuji džungli jiného charakteru, ale na pár důležitých míst se zapomíná těžko.
Navedl jsem stíhačku k přistání v jednom z nesčetných doků hned na první úrovni zástavby a nevybral jsem si ho jen tak pro nic za nic. Nedaleko se totiž nacházela hospoda Konečná stanice, kterou jsem ještě za svých rytířských let navštívil a zanechal tam dobrý dojem a všechny prachy z předchozí mise. Možná to spolu nějak souviselo.
Otevřel jsem kokpit, odolal nutkání pozvracet se z toho pronikavého smradu spousty lidí, olejových výparů a zdejší přirozené atmosféry a vystoupil jsem jen o chvilku před Jess. Netušil jsem, co se jí honí hlavou, ale považoval jsem za správné ji nerušit. Ať už je ráda, že se vrátila, nebo je jí z tohohle místa stejně zle jako mně, musí si na to názor udělat sama.
Pouze jsem na ni letmo mávnul, že jdu do hospody a brzo se vrátím, a přesně to se mi také povedlo. Barman se za dobu mé nepřítomnosti vyměnil, dost možná několikrát, takže si mě nevšímal a ani se do mě nesnažil nalít nějakou novinku. Já tu totiž dnes výjimečně nebyl chlastat, nýbrž kupovat smrtyčky. Což šlo až podezřele snadno a ani jsem se nemusel ptát.
„Nechceš smrtyčky?“ zeptal se chlapík dost podezřelého vzhledu a ostentativně přede mnou jedním tím sajrajtem mávl.
[„Chci, ale tolik jich u sebe nemáš,“] odpověděl jsem a snažil se tvářit tak, jako by ta osoba byla pouhým otravným hmyzem. Sice je teď má nejlepší stopa, ale ono mu to prospěje.
„Hmm, a kolik bys jich tak jako chtěl?“ ptal se podezřívavě a důkladně si měřil moje oblečení, které mu asi přišlo lehce povědomé. S trochou štěstí ale Jedie v životě neviděl, tak jako většina obyvatel galaxie, a nepřijde mu to divné.
[„Metrák, dva,“] začal jsem blafovat a také cítit, jak jeho strach a podezření roste, [„ale asi by bylo lepší kontaktovat výrobce. Když mě tam dovedeš, odměním se ti já a on určitě taky.“]
„Hej moment, ty jsi džedáj, žejo?“ vyhrkl mužík vítězoslavně na celý bar a ten na pár vteřin utichl, než se zase všichni vrátili k osvědčeným a mnohem zábavnějším drbům. „Si myslíš, že jsem úplně blbej? Spíš než koupit to chceš zavřít, je mi to jasný a nic ti neřeknu.“ Drze mě píchnul prstem do břicha a měl v plánu kopnout do sebe zbytek pití a odejít.
Ach jo. Tak to tedy vezmeme tou složitější cestou, říkal jsem si v duchu a sáhnul po Síle.
[„Zapomeň, žes se mnou kdy mluvil,“] zněl definitivní rozkaz a mírné mávnutí rukou bylo už jen kosmetickým detailem, který by na takového moulu ani nebyl potřeba. Fungovalo to.
„Nechceš smrtyčky?“ zeptal se mě po chvíli tupého zírání, což nasvědčovalo, že to fungovalo víc než skvěle. Já však s tím ovlivňováním zdaleka neskončil.
[„Kdo je vyrábí?“] ptal jsem se dál, tlačil mu Silou na mysl a s rukou jsem se tentokrát ani neobtěžoval.
„Somro the Hutt, vládce náš, slunce naše jasné,“ odpověděl pohotově a reflexivně se uklonil, což sice barmana trochu vyvedlo z míry, ale přešel to pozvednutím obočí a beze slova nám oběma dolil.
To mi stačilo. Poslední příkaz byl neverbální, jen jsem mu opět vymazal paměť na náš rozhovor, kopl do sebe panáka, položil na stůl kredity a otočil se k odchodu.
„Nechceš smrtyčky?“ Ach jo.
[„Nechci smrtyčky. A ty koukej pozvat támhletu kočku na drink, ona už ti ty blbosti vyžene z hlavy,“] říkal jsem jeho směrem sice dost autoritativně, ale bez Síly, a ukázal na druhý konec barového pultu, kde posedávala fešně upravená Bothanka. Divoká karta? Totálně.
Jess čekala venku a vypadala už mnohem méně zamyšleně, takže jsem ji vzal k nejbližšímu terminálu a zjistili jsme si, kde že to náš Somroň přebývá. Štěstí nám přálo, protože se tam dalo pohodlně dojít pěšky a ještě jsme šli celkem nóbl čtvrtí s minimem ožralů a bezdomovců.
 
Huttova pevnůstka byla vidět už z dálky, v podstatě se jednalo o obrovskou krabici, k níž vedl dlouhý most zakončený masivními vraty a hlídaný třemi strážci s těžkým pancířem.
Stálo před námi klasické dilema: kudy dovnitř. Protože však nebylo jisté, že tam nějaký méně hlídaný vchod je, rozhodl jsem se pro klasické řešení: jít tím hlavním.
Dva Trandoshani v plné polní po mně mlsně koukali už od chvíle, kdy jsme pomalu vstoupili na most, třetí, někdo lidských rysů v brnění za všechny prachy, si nás všiml až kousek od dveří. Pak se ale zvedl jako první a šel nám naproti.
„Co tu chcete?“ ptal se hlasem, který potvrzoval, že je to asi člověk, a mířil na mě svojí puškou.
[„Jen si promluvit s vaším šéfem.“] To byla vlastně pravda. Plán byl najít výrobce smrtyček, vysvětlit mu, že je to fuj, a ruce sekat teprve v případě, že to nepochopí.
„Nejste zvaní, koukejte vypadnout,“ pravil rozhodně a jeho dva hezčí kamarádi se postavili za něj.
[„Ale my pozvánku máme,“] řekl jsem sebejistě a začal si prohledávat kapsy, [„kam jsem ji jenom, aha, tady…“] Následná posloupnost událostí byla trochu zmatečná, ale celkově vzato velmi úspěšná.
Z kapsy jsem totiž nevytáhl vstupenku, nebo co to vlastně čekal, nýbrž holou ruku, která ale ochotně zatlačila na Sílu a obrněnec se proletěl ke dveřím, o něž se klasicky svezl k zemi.
„Mamlas,“ zasyčely ještěrky a začaly střílet, což se ale dalo čekat, takže Jess již byla připravena zapnout meč a odrážet střely na ni letící. Já svou zbraň aktivoval o pár pikosekund později a když jeden z Trandoshanů padl k zemi s kouřícím pancířem, skočil jsem k tomu druhému a fakt vymazleně mu jedním tahem uťal obě ruce v loktech.
První se na zemi převalil a skučel u toho přímo divadelně, asi ho to fakt bolelo, ale bude žít.
[„Táhni a dorůstej,“] poplácal jsem drze toho svého po rameni a bez delšího zdržování přistoupil ke dveřím, které pod mým mečem tály jako teplé máslo. Bezruký utekl, co mu nohy stačily, připečený syčel a plazil se za ním. Omráčeného těžkooděnce tam nechali, dopadl z nich koneckonců nejlépe.
Uvnitř bylo šero a určitě to tu zažilo lepší časy, ale klid, nikde nikdo. Šel jsem první, Jessica mi jako vždy kryla záda, a bez problémů jsme se dostali až do chodby, na jejímž konci byly otevřené dveře a za nimi sál s Huttem. Ten si nás však všiml stejně rychle, jako my jeho, a hned to bylo zábavnější, protože dveře se zavřely a šero bylo narušeno poplašnými světly.
Podobná situace se nám pochopitelně nestala poprvé, takže stačilo kývnout na Jess a ta hned věděla, co má dělat. Zabořil jsem meč do podstatně kvalitnějších dveří a ona slízla veškerou zábavu.
Stráží naběhlo jenom pár, ale tihle už byli chabě vyzbrojení a překvapení jim taky moc nepřidalo. Horší to bylo s několika strážnými droidy, kteří narozdíl od živých cílů nějakou tu koordinaci jevili, ale i o ty se moje šikovná padawan bez delších cavyků postarala na výbornou.
Tyhle dveře už netály jako máslo, spíš se po chvíli tak nějak sypaly jako… třená bábovka. Rozžhavené drobky kovu odpadávaly a s jiskrami se třely o podlahu nebezpečně blízko mých nohou, ale nakonec bylo dokonáno a vydrobil jsem v nich dost velkou díru, abychom oba prošli.
Kruhový sál byl prázdný, na trůně seděl Hutt a druhé dveře mi jasně zodpověděly otázku, kde jsou jeho strážní. Pomalu jsme vešli dovnitř a stoupli si dost blízko k Huttovi a dost daleko od všech těch propadlišť, co jsme v podlaze tušili.
[„Zdravíčko,“] začal jsem zdvořile a i když mi Síla našeptávala, že je tu něco divného, přisuzoval jsem to přítomnosti Hutta, kteří jsou jak známo odolní proti myšlenkovým trikům. [„Asi tušíte, proč tu jsme, žeano?“]
Jess se také podezřívavě rozhlížela, jako by jí něco nesedělo, ale teď nebyl ten pravý čas na rozhovor o něčem.
<„Jo,“> spustil slimák a já byl rád, že huttštinu zvládám aspoň pasivně, <„jen jsem doufal, že vám to bude trvat déle a stihnu to tu lépe opevnit.“>
[„Je mi líto, že jsem vám to tu rozbil, ale nebyla jiná možnost.“]
<„Netřeba se omlouvat, stejně brzo chcípnete,“> mávl Hutt prackou a začal se chrchlavě chechtat. Nechápal jsem, kde bere tu jistotu, ale pak najednou ono divné tušení nabralo konkrétní tvary a za námi se z čistého vzduchu zhmotnil nějaký zmetek v černém a střelil mě, než jsem se stihl otočit. Jediné, co jsem stihl, bylo zamotat se do Síly a snažit se energii toho výstřelu absorbovat. Pak nastala tma.
Další výstřel kopnul Jess do zad a povalil ji na zem. Nosem narazila o dlažbu a před očima se jí točilo celé stádo jednorožců. Na zádech ji pálilo, jako by ji někdo hodil za triko žhavý uhlík, ale žila. Z pohledu útočníka se to jevilo ale jinak. Prohlédl si se spokojeným úsměvem svou práci, ležícího wookieeského Jedi a jeho rudovlasou padawan, která ležela rozhozená po podlaze a z batohu na zádech se ji po blasterovém výstřelu kouřilo.
<„Je po nich?“>
„Je.“
<„I po ní?“>
„Jasně.“
<„Škoda, byla by z ní dobrá otrokyně.“>
„Takže ji nebudeš, jo? Tuhá nebo ne, ještě bude teplá a z tý její prdýlky se mi vaří krev. To by byl hřích neochutnat,“  zaúpěl zlosyn a přiblížil se blíž k těle dívky, nohou ji šoupl s nohou, aby měla ještě více roztaženo a začal si sundavat opasek. V půlce rozepínání spony se zarazil a podíval na Hutta, „nebude ti va-.“
<„Jen si posluž, možná si ji pak taky půjčím,“> odkýval mu jeho počínání a začal nekontrolovatelně slintat.
Jess ležela nehnutě, žár na zádech už vychladl a ona vyčkávala správného okamžiku.
 
Prudce se otočila na záda, nohama podkopla borce, který sebou řízl na prdel a s heknutím vyjekl. Kalhoty měl u kolen, takže měl co dělat, aby se vyhrabal zpět do nějaké výhružné polohy. Vyskočila na nohy, batohem mrštila po slimákovi, který sahal po nějakém kvéru a vyrazila mu ho tím z pracky. Dva kroky a už se skláněla nad svým mistrem. Tep mu nahmatala a i mělký dech se jí podařilo zachytit.
„Champie, kurva, Champie!“ zatřepala s ním a dala mu pár dobře mířených Tyrvrarrských facek. S ním, jakoby to ani nehlo, „kurva!“ Zaklela ještě jednou, přehodila si cop, který ji sklouzl přes rameno do výstřihu a propíchla ty dva pohledem.
Ten v černém už stál a měl vše na svém místě, takže už mohl pouštět hrůzu a nebyl k smíchu. Hutt přestal hýkat v panice, že ho přeci jen ti zlotřilí Jediové zatknou a ani se nesnažil doplazit pro vyražený kvér.
„Vyautovali jste toho, se kterým to šlo po dobrým. Se mnou to půjde už jenom hůř!“ varovala je, aby nechali hlouposti a rychle se vzdali.
„To je mi ale rada,“ přikývl pochvalně tajemný a koutkem oka zkontroloval, kde se mu válí blaster, kterým to do nich před okamžikem ze zadu napral, „já bych spíš řekl, že by ses měla vzdát ty. Tvůj mistr je mrtvý. Ušetři svůj život, trochu si zablbneme a pak skončíš tady u šéfa. Budeš se mít jak ve vatě a jak jsem už říkal, zachráníš si život.“
Říkal to, jakoby to mohla vzít v úvahu a s každým dalším slovem ji dráždil víc a víc. Ani si neuvědomovala, že na něj už pár vteřin cení zuby. S držkou od krve z rozbitého nosu to muselo vypadat úchvatně.
<„Jestli je ještě panna, mohl bych za ní dostat na trhu ranec!“>
Ranec by nevydělal, ale neřekla nic, jen se snažila uklidnit a vlastně ji vyhovovalo, že takhle zdržují, protože čím více oddalují nevyhnutelný střet, tím větší šance, že se Champie probere.
„Nic?“
„…“
„Tak tedy po zlém, ale neboj, nezabiju tě. Heh, vlastně, měla by ses bát víc. Jen tě ztluču do bezvědomí a až se probereš, budeš v řetězech a já z tebe vymrdám duši. A protože takhle prožiješ každičký den svého života až do chvíle, kdy budeš stará šereda, do které utíraj svá posraná péra už jen Gamorreani, budeš si přát, abych tě raději teď a tady zabil,“ v ruce se mu objevila kovová tubička, ze které se vyklubal světelný meč s modrou čepelí a ačkoliv ji ani jedno z jeho slov nepřekvapilo, tohle teda jo.
 
Přiskočil k ní s mocným sekem ze shora, udělala úkrok vpravo, takže čepel jen rozkrojila kus podlahy a vyslala mu Silovou ránu, která ho narvala do žeber a srolovala v kotrmelcích ke zdi. Teď se točilo před očima stádo jednorožců jemu a Jess k němu kráčela s čepelí před sebou připravená na kdejakou levárnu.
Zatřepal hlavou zařval a s rozběhem se na ní vrhl. Mečem máchal hlava nehlava, levá, pravá, levá, pravá, cítila z něj vlny temné strany, které se poddával. Jeho útoky měly sílu, ale Jess měla šerm v malíku a navíc mnohé odkoukala z Champieho Soresu, krok za krokem couvala s každým odraženým sekem až najednou prudce změnila místo kroku vzad a odražení meče udělala krok vpřed. Dostala se tak do přímé kontaktní vzdálenosti. Čepele mečů měli oba dva téměř nalepené na hrudích, Jess se začal tavit knoflík haleny, ale v téhle pro ní, kvůli prsům, nevýhodné pozici byla jen okamžik.
Protože tenthle krok nečekal, tak na něj nebyl ani nijak připraven a Jess ho kolenem kopla do rozkroku.
 
Hutt vzdálený přes celou místnost uslyšel křupnutí takové, že by v jiné situaci smeknul a držel dvě minuty ticha. Takhle byl už ale u předtím odraženého kvéru, vzal ho do pracky a začal pálit.
Padawanka nechala svíjejícího se bezláska a s čepelí před sebou tak, aby měla pod kontrolou každý z výstřelů začala postupovat k Huttovi.
V jeho očích začala růst panika a o to více chaotičtěji drtil spoušť a reálně tak ohrožovalo Jess méně výstřelů.
Když už byla jen pár kroků od něj, hodil po ní kvér, přesekla ho v letu a najednou měl v ruce odjištěný granát.
<„Tak dělej! Jen si to zkus!“> zamáchal před ní rukou s granátem.
„Ale no tak,“ jedním sekem mu ruku usekla a Silou ji hodila až ke zdi co nejdál od nich, kde granát vybuchl. Exploze snesla k zemi od stropu vrstvu omítky a výbuch se v uzavřeném prostoru prohnal jak podracer tunelem Jess zalehlo v uších a bolestivě v nich začalo pískalo, ale nenechala se tím vyvést z rovnováhy.
Hutt se držel za pahýl něco asi říkal nebo křičel a zmítal se jako slimák, na kterého někdo sype sůl.
Zívla si, což ji odlehlo uši a otočila se zpět a zrovna včas. Louskáček stál, mračil se jak Darth Mrakomor a výstřelil k ní dlaní s nataženými prsty. Odmávla jeho pokus o Silové škrcení a vydala se jistými kroky k němu.
Další škcení, které odmávla druhou rukou. Oběma rukama se do toho opřel a poslal proti ní ničivou Silovou vlnu doprovázenou zvukovým třeskem. Zapřela se a dala před sebe levačku jako boxer v obraně a kolem ní proletěla úplná smršť. Cop ji zatřepotal, lemy oblečení se roztrhly, ale s ní samotnou to nehlo ani o píď. O slimákovi za ní se nedalo říct to samé. Rozprskl se o zeď a nejspíš ztratil vědomí. Udělala další krok.
„Tak už konečně chcípní, ty děvko!“ zařval a z konečků prstů vyšlehly modro fialové blesky, které prořízli zdejší smrádek a razili si to nebezpečně k ní.
Jess před sebe natáhla ruce jakoby chtěla zpracovat mrštěný míč při vybice a chytla vyslaný proud energie. Nedokázala by ho takhle zpracovávat moc dlouho, ale měla štěstí. Jak náhle přišel, tak ustal. Eunuch Silové blesky ve skutečnosti neuměl, pouze se k nim intuitivně veden temnou Silou uchýlil, ale nebyl dostatečně silný a temnota ho zradila.
Jess napadlo mu energii poslat zpět, jak ji to učil Champie, ale nechtěla ho zabít, a tak je pustila z obou rukou pod sebe. V podlaze to udělalo kráter a jí to vyhodilo do vzduchu až dopadla jen pár metrů od něj.
„Varovala jsem tě, že jsem ta horší,“ nezapomněla se připomenout.
„Huem ghue-lu rukka,“ mektal z rauše a věděl, že to má spočítané. V jeho šílenství se mu ale podařilo přijít na poslední podlost, kterou by se mohl aspoň částečně pomstít. Trhnutě otočil hlavu a z upřeného pohledu na Jess přešel na upřený pohled na ležícího Champieho. Ten už se trochu hýbal, byl šedý od omítky, ale jinak se netvářil, že by se chtěl připojit k jejich mecheche.
„Ať tě to ani-!“ aktivoval opět svou čepel a rozeběhl se k tělu jejího mistra. Pokusila se ho chytnout Silou a ztrhnout ho, podrazit mu nohy, ale jakoby byl se ho rozhodla vrtošivá Sila vzit na milost a zahalila ho neproniknutelným pancířem. To už běžela taky, viděla, že už to nestíhá. Hodila po něm svůj meč. Zabodl se do něj pod lopatkou až po rukojeť, ale jako zázrakem minul páteř a on jakoby toho nedbal, jakoby snad nevěděl, že by měl být dávno mrtvý. Už už byl u Champieho a zabodával do něj svou modrou čepel.
V tom si vzpomněla na blaster, kterým ji chtěl ten prevít zastřelit.
Žádné záchvěvy, postupné třepetání se blasteru a náhlý rozlet k její natažené ruce, ne.
Okamžitě, bleskem ji vletěl do ruky a jedinkrát zmáčkla spoušť…
 
„Champie,“ přiběhla k svému nejmilejšímu chlupáči, který se ještě převaloval na zemi. „Už je po všem,“ hladila ho po tvářích a po jejích vlastních stékaly slzy. Plakala radostí a úlevou, neboť to ještě před okamžikem vypadalo tak, že o svého mistra přijde.
[„Takže jsme vyhráli, hm?“]
Pomohla mu vstát a torzu s dírou v hlavě věnovala jen krátký pohled, když z něj Silou vytáhla svůj meč. Společně se svým mistrem došla před Hutta, který se stále válel na zemi. Při vědomí, ale omámen.
Z podprsenky vytáhla placatku s palinkou, která ji hřála na srdci a párkrát ji už zachránila život. Dala si tři loky a podala ji svému mistrovi, který se neupejpal mocně se napít. Šedesáti dvou procentní broskovice se ji prohnala hrdlem a pořádně ji nakopla.
„Co teď s ním?“

[„Co zaslouží,“] pokrčil jsem rameny, s ledovým klidem aktivoval světelný meč a namířil jím na slimáka, jehož nelegální aktivity nás sem zavedly a málem nás stály život.
[„Jménem Republiky vás zatýkáme. Máte právo nevypovídat, ale nepředpokládám, že by vám to mohlo pomoct...“] Jo, nevypadal jsem tak drsně jako mladý Windu, ale pořád to mělo dost vysoký bad motherfucker faktor a Hutt rychle kapituloval, abychom si to náhodou nerozmysleli a nezabili ho. Protože to se prý občas stává...

 

Další pískoviště: