Author Topic: Téma číslo 1844 (15. 5. 2017) - Pravda je jako jeskyně v černých horách  (Read 1021 times)

Bezzubka

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 1323
    • View Profile
Pravda je jako jeskyně v černých horách. Ale jaká je ta jeskyně, hm?
18:40 edit: Nevím, kde jsem vzala to 'jako', to v tom názvu není, ale ono to je asi jedno, význam to vyloženě moc nemění, naštěstí.
Always be yourself. Unless you can be a dragon... then always be a dragon.

Gwen

  • Drabbler
  • Lempl
  • *
  • Posts: 156
    • View Profile
Stejně se na všechno přijde
« Reply #1 on: 15. May 2017, 08:12 »
Stejně se na všechno přijde

Za první stupeň obrany se tedy dostali. Teď se krčili v opuštěném skladišti a čekali na vhodnou chvíli. Gwen, Yanna a Lea skoro neslyšně řešily nějaké jedijské věci, když si k nim přisedl Vau.
"Podívejte se, chápu, že to nechcete vytrubovat do světa, jenže, jak říká jedno mandalorianské přísloví, haat, churvheh ne'tra cerar..."
"Co?"
"Pravda je jeskyně v černých horách. Dřív nebo později do ní někdo vleze."
Yanna se udiveně podívala na Walona.
"Já nechápu..."
"Vy ne, ale tady generál Cote by nám už mohla přiznat, že její velitel má schopnosti v Síle."
"Jak...?"
"Vždycky jsem rád šplhal po horách."

Fandom: Star Wars
Podfandom: Generál a sedm klonů, Sestry, Republic Commando

Morčátko

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 1174
  • Hlodavec
    • View Profile
Co je pravda
« Reply #2 on: 15. May 2017, 20:56 »
Co je pravda

Romeo od jistého incidentu na Obrtlé Winnfieldovi nevěřil ani pásku přes oko, protože ten chlap prostě smrděl dost antiministersky. A ačkoli se mu snažil vyhýbat, bylo překvapením, že napřesrok se zrovna on, paranoidní až na půdu, ujal kontroly přijíždějících studentů?
„Nějak plnej kufr, hmm?“ vyjel na Romea. Ten se nedal.
„Mám s sebou hodně oblečení.“
Winnfieldovo oko se povážlivě přiblížilo. „Pravda je jak jeskyně v černejch horách, mladej.“
Romeo nevěděl, jestli se ho snaží nachytat na rasismus, či co.
„Spíš jak díra v sejru.“
„Co?“
„Očividná. Mám hodně oblečení.“
Kufr mu stejně prohledali. A „jeskyni“ v podobě vodky našli, bohužel.

Fandom: Felix Felicis!

Champbacca

  • Velmistr
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 8559
  • The Choosing One
    • View Profile
    • Metsola
Pragmatický překlad
« Reply #3 on: 15. May 2017, 21:55 »
Pragmatický překlad (20 BBY)

Projektor přednáškového sálu akademie na Miu Leptonis IV vrhal na tabuli jediné obrovské slovo a mrňavý přednášející se blížil ke konci. To slovo bylo PRAVDA, tím přednášejícím byl Šedý Šum a všem přítomným se div nekouřilo z hlav.
„...a proto je pravda jako černá jeskyně v černých horách,“ zakončil svou hodinovou přednášku a zavládlo hrobové ticho, neboť jeho látka přeci jen nebyla úplně stravitelná.
„Ale… co to znamená?“ prolomil tedy ticho Vojta.
[„Že nikoho nezajímá,“] ozvalo se v tu chvíli ze zadní lavice, kde si velmistr nezaujatě maloval cosi do sešítku, a příští myšákova přednáška byla opět o astrálním cestování.

Fandom: Star Wars
I may be schizophrenic, but at least I have each other.

Šašek

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 573
    • View Profile
Pravda zabolí
« Reply #4 on: 15. May 2017, 22:25 »
Pravda zabolí (1984)

Vyrazit na víkendový výlet do hor rozhodně nebyl Daryin nápad, ale Bessie to slíbila.. Horší byl fakt, že na ní ke konci dnů nečekal žádný hotel, ale jen pouhá jeskyně. Dle Bessie to bylo romantické, podle Daryi rozhodně ne. A to ani v momentě, kdy jí chytla něžně za ruku, aby jí řekla něco důležitého.
"Daryo, vezmeš si mě?"
"Ale Bessie.. já už jsem přes dva roky vdaná."
Pro Bessie okolí potemnělo, zelené hory zčernaly a v jeskyni se najednou ochladilo. Tohle totiž bylo skutečně nečekané, ale dle Daryi to byla Bessiina chyba. Prsten se jí totiž třpytil na prstu.

Fandom: Felix Felicis! (AU)
Šašek, Šáša, Šášula, přitroublý jak bambula.

Banana Brannigan

  • Padawan
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 4391
  • Posty 15 Plus
    • View Profile
Uleželé moudro
« Reply #5 on: 15. May 2017, 22:29 »
Uleželé moudro (4 ABY)

Bananu tahle část výcviku moc nebavila, zejména proto, že ji nechápala. Jak pomůže jejímu spojení se Silou, když odkryjí dávné spiknutí a rozmotají klubko lží?
„Mistře?“ zkusila to tedy opatrně, aby si snad Wookiee nedělal velké naděje, a na chvíli odložila studovanou kroniku, „myslíte si, že má cenu to zkoušet? Vždyť taková pravda je jako jehla úmyslně skrytá v kupce sena, navíc pěkně starého.“
[„Kdepak,“] pousmál se mistr, jemuž konečně došlo dávné přirovnání jedné praštěné myši, [„je jako jeskyně v černých horách – člověk ji může hledat celý život, ale přesto ji jako první objeví slepec, co do ní prostě spadne.“]

Fandom: Star Wars (#novej_kánon)
I s malým banánem se dá uhnat velká opice.

Simbacca

  • Kapitán
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 6302
  • The Progeny
    • View Profile
Sponzorované svědectví
« Reply #6 on: 15. May 2017, 23:45 »
Sponzorované svědectví

„Mám pro tebe kšeft,“ oznamoval od pohledu podezřelý mýval mnohem obyčejněji vypadajícímu kočičímu rybáři. „Když zajdeš na radnici a řekneš, že jsi na moři zahlédl krakena, dobře ti zaplatím.“
Kocour váhal. Peníze by se hodily, ale v mývalovi poznával prohnaného podvodníčka a tušil, že to nebude tak úplně legální.
„Ale to přece není pravda,“ namítl tedy opatrně, načež ho mýval chytil kolem ramen a zamával mu před očima měšcem.
„Ale prosímtě, pravda… pravda je díra v černý skále pěkně daleko odsud, tu nikdo hledat nebude.“
Takže si plácli a již brzy dostal mýval parádní dotace na zabezpečení přístavu před příšerami.

Fandom: Mechanique
[„If you can't beat them, eat them.“]

Bezzubka

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 1323
    • View Profile
Neideální stav
« Reply #7 on: 26. May 2017, 10:46 »
Neideální stav (nedělní žolík)

Když přišlo na naivitu, býval Mickey expertem. Problém pochopit, že nejsou všichni fajn a sluníčkoví, se u něj vyskytoval na denním pořádku a ještě chvíli po nástupu do Bradavic to v podobném trendu pokračovalo. Prostě odmítal vidět zjevné a nechtěl si nechat sundat z očí ty klapky, které mu bránily vidět to, jak všechno skutečně fungovalo.
„Ty seš fakt ztracenej případ, prosim tě, pro tebe je pravda jako jeskyně v černých horách,“ povzdechl si nejmenovaný npc spolužák rezignovaně.
Mickey se zatvářil nechápavě. „Jako že moc temná?“
„To taky. Ale hlavně bys potřeboval nakreslit podrobnou mapu, abys k ní vůbec trefil.“

Fandom: Felix Felicis!
Always be yourself. Unless you can be a dragon... then always be a dragon.

 

Další pískoviště: