Author Topic: Téma číslo 1612 (25. 9. 2016) - Láska nebo jed  (Read 731 times)

Simbacca

  • Kapitán
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 6291
  • The Progeny
    • View Profile
Vodka: Láska nebo jed?
[„If you can't beat them, eat them.“]

Simbacca

  • Kapitán
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 6291
  • The Progeny
    • View Profile
Chorá chuť
« Reply #1 on: 25. Sep 2016, 18:11 »
Chorá chuť (1983)

„Hele, mně je nějak divně,“ postěžoval si Fróði spolužákům cestou na oběd, ovšem i když se trochu znepokojeně držel za břicho, pořád se usmíval. „Začalo to už na hodině, když jsem s Redmondovou míchal ten zmenšovací dryák, a od tý doby mi je děsně fajn, ale taky trochu na blití a vůbec nemám chuť k jídlu. Což je dost blbý, protože se blíží zima a já potřebuju nabrat tukový zásoby, chápete?“
Moc to nechápali, ale vzhledem k tomu, o koho se jednalo, je přeci jen jedno docela pravděpodobné vysvětlení napadlo.
„A nejsi jenom zamilovanej?“
Nebyl, prostě se přiotrávil pelyňkem, dement.

Fandom: Felix Felicis!
[„If you can't beat them, eat them.“]

Morčátko

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 1174
  • Hlodavec
    • View Profile
Snad osudem dáno
« Reply #2 on: 25. Sep 2016, 20:32 »
Snad osudem dáno

Winifred byla jednou z mála nečistokrevných kamarádů, které Romeo měl, a právě proto si s ní někdy lehce pohovořil o nějakých problémech.
„Romeo. Chápeš? Já doteď nepřišel na to, proč mám tak debilní jméno.“
„Rodiče ti to neřekli?“
„Prej to byl matčin nápad.“
„Vidíš, tak se jí zeptej, třeba ti to vysvětlí…“
„To bych právě neriskoval. Ona se odjakživa strašně zhlíží ve věštbách a takových astronomických cosi, „předurčenej osud“… Co by mi asi řekla?“
„Něco jako, láska nebo jed podle Shakespeara?“
„Já si nemyslim, že se ty dvě věci v tom divadle zrovna vylučujou. A to mě právě lehce znervózňuje.“

Fandom: Felix Felicis!

Banana Brannigan

  • Padawan
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 4371
  • Posty 15 Plus
    • View Profile
Bohaté menu
« Reply #3 on: 25. Sep 2016, 21:59 »
Bohaté menu

Rozbor kejdy pro otroky v Zorbově paláci sice nikdy nikoho nezajímal, ale jednou kupodivu proveden byl, a to sice když syn vrchního žalářníka dostal k narozeninám sadu malého chemika a chtěl si ji vyzkoušet.
Výsledky byly přesně tak strašlivé, jak jeho otec očekával, ale najevo vyšla i jiná skutečnost: že vězni vlastně nedostávali jeden druh kejdy, ale dva. Oba vypadaly jako něco mezi betonem a obsahem žumpy, a chutnaly nejspíš podobně, ale každý byl míchán v jiné části sklepení a lišily se obsahem. V první várce bylo víc spermatu, ve druhé organochloridových insekticidů.
Ne že by si otroci mohli vybírat...

Fandom: Star Wars
I s malým banánem se dá uhnat velká opice.

Champbacca

  • Velmistr
  • Vele le...
  • *
  • Posts: 8548
  • The Choosing One
    • View Profile
    • Metsola
Úmorná úvaha
« Reply #4 on: 25. Sep 2016, 22:13 »
Úmorná úvaha (6 BBY)

[„Je to zvláštní,“] brumlal jistý slepý, špinavý a smradlavý Wookiee v podobně špinavém a smradlavém baru někde ve spodních patrech Coruscantu a točil při tom prstem po vnější stěně prázdného panáku, jako by ho dokonale viděl.
[„Je to jed a všichni to víme, ovšem... ta chuť! Dává nám to rozvzpomenout na dávno zašlé časy, kdy nás měl někdo rád. Nač však připíjet, když obé je zdravé stejně?“]
Ještě chvíli hleděl prázdnými očními důlky do stěny a pak si nalil, aniž rozlil jedinou kapku.
[„Tak... na obojí!“] zavelel, pozvedl číši a vůbec ho nezajímalo, že je v hospodě už dávno sám.

Fandom: Star Wars
I may be schizophrenic, but at least I have each other.

Šašek

  • Drabbler
  • Le...
  • *
  • Posts: 573
    • View Profile
Vodka - jedině láska
« Reply #5 on: 25. Sep 2016, 22:21 »
Vodka - jedině láska

Kdyby se někdo Joshui zeptal, co nejvíce miluje, odpověď by byla vcelku předvídatelná. Vodka totiž pro něho byla opravdu vším, neuměl si bez ní představit život. Ženy v tom možná taky trochu figurovaly, ale vodka byla pořád vodka - dokázala mu pomoci utéct z reality,a občas se v její společnosti udobřil s otcem.
Ne vždy byl s vodkou za dobře. Trvalo mu pár let, než si na ní  zvykl a pamatoval si, že po prvním pitím měl pocit, že to je jed a ne něco dobrého. To se postupem let zlepšilo a on zjistil, že bez ní nemůže žít, no.

Fandom: Felix Felicis!
Šašek, Šáša, Šášula, přitroublý jak bambula.

 

Další pískoviště: